Sizi Uzaklara Götürüp Karamsar Düşünceleri Beyninizden Silecek 15 Enteresan Gerçek

-

Ne de olsa, dünya sürprizlerle dolu!

1. Amerikalı bir yazar, ilk birkaç sayfasını yazdığı roman fikrinden vazgeçip müsvetteleri çöpe bastı. Karısı çöpten çıkardığı sayfaları okuduktan sonra hikayeyi sevdiğini ve eğer isterse kadın perspektifi konusunda ona yardım edebileceğini söyledi. Bunun ardından yazar romanı tamamladı.

Az önce Stephen King’in 400 milyon dolara ulaşan servetinin ve yazarlık kariyerinin başlangıç hikayesini okudunuz.

2. Yüzünüze su çarptığımızda ayılmamızın bir sebebi var. Vücut suya serbest dalış yaptığımızı varsaydığı için kalp atışını yavaşlatıyor ve önemli organlara kan yolluyor.

Bilim insanları bu durumu “İnsanın açma düğmesi” olarak tasvir etmiş.

3. Ünlü davul zili markası Zildjian 1600’lerde yaşamış Avedis Zildjian tarafından kuruldu. Kendisi bir simyacıydı ve amacı klasik biçimde sıradan metalleri altına çevirmekti. Bunu başaramadı ama vurulduğu zaman yüksek ses çıkaran ve hasar görmeyen bir ürün elde etmişti.

4. Bir araştırmaya göre Amerikalı köpek sahiplerinin büyük bir çoğunluğu, köpeklerinin hoşlanmadığı kişilerle ilişkilerini rahatlıkla bitirebiliyor.

5. Margaret Dickinson 1724 yılında asıldı, fakat ölmedi. İskoç yasalarına göre cezasını çektiği için bir daha asılmadı ve serbest bırakıldı. Sonradan yasaya “ölene kadar” ibaresi eklendi.

6. İrlanda’da 1000 yıldır açık olan bir pub mevcut.

7. 1965 yılında Singapur, Malezya’dan çıkarıldı ve tarihte istemeden bağımsızlığını kazanan ilk ülke oldu.

8. Ünlü silah markası Colt’un ilk sloganı şuydu: “Tanrı insanı yarattı, Colt onları eşitledi”

9. ABD’de her 8 işçiden biri McDonald’s’da çalıştı. Jeff Bezos, Pink ve Jay Leno da bu grubun içinde.

10. 2010’da Rusya genelinde yaşanan bir sıcak hava dalgası 55.736 kişinin ölümüne sebep oldu.

11. Hava felaketlerine devam... 1972’de İran’da öyle şiddetli bir fırtına yaşandı ki, tek bir kişinin dahi kurtulamadığı köyler oldu. Kar 8 metreye kadar yükselmişti.

12. Çay içmek aslında hararetinizi alabilir. Ama bunun için havadaki nemin sıfır olması ve yarı çıplak olmanız gerekiyor.

13. Sri Lanka’yı ziyaret eden turistler, eğer vücutlarında Buda dövmesi tespit edilirse sınırdışı ediliyor.

14. Çin’de devletin izni olmadan reenkarne olmak yasak.

15. Bir başka Asya ülkesiyle bitirelim. Bhutan yeryüzündeki karbon negatif tek ülke. Anayasa ülkenin en az %60’ının ormanlarla kaplı olmasını şart koştuğu için böyle bir durum ortaya çıkıyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozturk-sadri-alisik

8-ooooooovv, birbirini tamamlayan 2 kusursuz karizma örneği, Clint Eastwood ve 45. kalibrelik Colt Army Peacemaker Single Action, bende bu modelin çelik bilye atan havalısı var, gerçek modelleme ve kalite

mehmet-ali-yazici1

#5'in hikayesi burada: https://seyler.eksisozluk.com/ingilterede-yasanan-ilginc-bir-olay-sonrasi-dilimize-kadar-gecen-bir-deyim-ipten-adam-almak

gecetanricasi

#15 çok hoşuma gitti.

depeche

Stephen King ile ilgili olan madde muhtemelen yanlış. King, kendisini eli kalem tutmaya başladığı andan itibaren yazan birisi olarak tanımlar. Küçük yaşlardan itibaren de dergilere öykü gönderip harçlığını (birkaç dolar) çıkardığını ifade eder. Hatta "Kara Kule" serisinin ilham kaynağı olarak LOTR serisi ve Sergio Leone'nin western filmlerini gösterir ki bu seriye başlangıcı genç yaşlarda ve ondan önce yazdığı kitaplar da var, Mahşer gibi. Tabi yayınlanması evlendikten sonra oluyor. Ayrıca Stephen King birçok röportajında karısı ile kitaplar hakkında konuşmadığını söyler. King asi ve biraz ego sahibi bir insan olduğu için yazdığı şeyleri çöpe atıp da karısının isteği ile tekrar değerlendirmeye alacak bir adam değil, en azından benim okuduğum ve dinlediğim kadarıyla gözlemlerim bu yönde.

sinan-kemal

#14'ün sebebi Tibet Budizmine zulüm. Bir daha ki Dalai Lama'yı engellemek. Singapur'da küçücük yüzölçümüne rağmen kalabalık yüz ölçümü ile Malezya nüfusunun çoğunluğunu Çinli ve Budist yapıyordu. Oysa ülke şu an çoğunlukla Malay ve Müslüman.#5'i eksik yazmışsınız. Kadını kurtaran, son anda ipin altına giren kurnaz avukatıydı.

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriBilimÇinFırtınaİranİrlandaRusyaçay
Görüş Bildir