Görüş Bildir

Sizi Olduğunuzdan Çok Daha Genç Gösterecek Bu Güzellik Tüyolarını Mutlaka Bilmelisin!

Anasayfa > Cafe > Güzellik

Sizin için hazırladığımız bu doğal yöntemler sayesinde uçuk fiyatlı güzellik ürünleri kullanmanıza gerek kalmayacak. Bu güzellik tüyoları sizi olduğunuzdan çok daha güzel gösterecek...

1. Havuç ve yumurta maskesi

1. Havuç ve yumurta maskesi
  • Küçük bir tane havucu rendeleyin. Bir yumurta kırın ve 1 çay kaşığı rendelenmiş havucu içine atarak karıştırın. Maskenizi temizlenmiş yüz ve boynunuza hafif dokunuşlarla sürün. Yarım saat bekledikten sonra soğuk suyla yıkayın. Bu yumurta-havuç maskesini 10 gün boyunca her gün uygulayabilirsiniz. Daha sonra ise bir hafta ara vermeniz gerekiyor. Bir ay sonra cildinizdeki yaş izleriniz gitmiş olacak.

2. Maydanoz maskesi

2. Maydanoz maskesi
  • Bir çay kaşığı taze maydanoz yaprakları ile bir çay kaşığı limon suyu ve yine bir çay kaşığı yulaf ezmesini karıştırın.

  • Maskenizi yüzünüze uyguladıktan sonra 20 dakika bekleyin ve soğuk su ile yıkayın ve nemlendirici krem uygulayın. Cildiniz yağlı veya normal cilt türünde ise bu maskeyi her gün uygulayabilirsiniz. Eğer cildiniz kuru ise haftada iki kere uygulamanız yeterli olacaktır. 

  • Maydanoz maskesi cildinizi parlatıp gerdirecektir.

3. Muz maskesi

3. Muz maskesi
  • Bir tane muzu alıp püre haline getirin. Eğer cildiniz kuruysa biraz biraz organik krema da ekleyebilirsiniz. 

  • Püre halindeki muzu yüzünüze sürün ve 20-30 dakika bekleyin daha sonra soğuk suyla durulayın. Bu maskeyi haftada birkaç kez uygulayabilirsiniz.

  • Muz maskesi cildinizi daha canlı ve sağlıklı gösterir.

4. Yaşlanma karşıtı yüz yogası

4. Yaşlanma karşıtı yüz yogası

Yüz yogası veya jimnastiği gün geçtikçe daha da popüler oluyor. Kolay ve güvenli egzersizlerle cildinizi daha genç ve güzel hale getirebilirsiniz. Bu egzersizleri 4-5 hafta boyunca her gün yapmanız gerekiyor ama önce el ve yüzünüzü temizlemeyi unutmayın.

  • Göz çevrenize dikkat edin. İşaret parmağınızı kaşlarınızın altına ve baş parmağınızı gözlerinizin altına yerleştirin. Yukarı doğru bakarken kaşlarınızı kaldırın ve o şekilde tutun. Daha sonra yavaşça gözlerinizi kapatın ve bu egzersizi bir kaç kez deneyin.

  • Alnınızdaki çizgileri yumuşatın. İki elinizin işaret parmaklarını kaşlarınızın biraz üstüne yerleştirin. Kaşlarınızın hareket edememesi için parmaklarınızı teninize bastırın. Parmaklarınızı şakaklarınıza kadar indirip kaşlarınıza çatık görünümü kazandırın. Beş saniye bekleyin ve bırakın. Bu hareketi üç defa tekrarlayın.

  • Alnınızdaki düz çizgileri yok etmek için parmaklarınızı kaşlarınızın üstüne alnınıza doğru bastırın ve teninizi gerdirin. Daha sonra kaşlarınızı çatıyormuş gibi oynatmaya çalışın 15-20 saniye boyunca tekrarlayın ve aynı hareketi üç defa tekrarlayın.

5. Elma sirkesi

5. Elma sirkesi

Elma sirkesi alfa hidroksi asit içerdiği için yaşlılık lekelerini aydınlatmak konusunda oldukça başarılı. Lekelerinize bir miktar uygulayın ve sabaha kadar yıkamayın. Kuruluğu engellemek için yağ ile kullanabilirsiniz.

6. Hint yağı

6. Hint yağı

Hint yağının iyileştirici özelliği vardır. Bir kaç damla alarak teninizdeki lekeli bölgelere uygulayın. Bu masajı her akşam ve sabah yapabilirsiniz. Bir ay sonra leke oranınız ciddi miktarda azalmış olacaktır.

7. C Vitamini

7. C Vitamini

Cildiniz yaşlandıkça dirençli ve sağlıklı olmasını sağlayacak olan C vitamini eksikliği çekmeye başlayacaktır. Eğer yeterince C vitamini takviyesi yaparsınız hem cilt renginiz sağlıklı kalır hem de yaşlanmayı geciktirmiş olursunuz.

Hangi besinlerde C vitamini bulunduğunu aşağıdaki içeriğimiz sayesinde öğrenebilirsiniz 😇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
82
17
7
6
5
3
2
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?