Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Size Hiç İlgi Göstermeyen O Odun Sevgilinin Etrafında Pervane Olmak Sizi Ne Hale Getirecek?

20PAYLAŞIM

İlişkilerde kaçan değil de kovalayansanız, bu anlatacaklarımızdan sonra belki biraz akıllanırsınız da artık kendinizi yok yere tüketmezsiniz.

Belki biraz akıllanırsınız da artık kendinizi yok yere tüketmezsiniz. Biliyoruz, söylemek kolay, ama siz yine de bize kulak verin, pişman olmayacaksınız.

Sizi sürekli boş sözlerle, süslü vaatlerle oyalayan biriyle birlikte olduğunuzu düşünün. Daima bir beklenti içinde, varınızı yoğunuzu o kişiye adıyor, ama karşılığında beklediğinizi alamıyorsunuz. Tanıdık gelmiştir.

Çoğunlukla biz farkında bile olmadan gelişir her şey. Yani kimse "birinin peşinden koştuğuna" inanmaz.

Siz seviyorsunuzdur ancak onun işi vardır, siz seviyorsunuz ve ilgileniyorsunuzdur onun başı ağrıyordur yoksa hep sizi mutlu etmek için çabalayacaktır... Bu bahaneler daha da tanıdık geldi mi?

Bir noktada siz de karşınızdakine vakit ayırıp, efor harcamanıza rağmen bunların boşa gittiğini düşünmeye başlıyorsunuz.

Ama hep siz bir şeyler verip karşılığında eliniz boş dönüyorsanız artık bir yerde durumun farkına varıp buna bir dur demeniz gerekiyor. Bu durumda harekete geçmek zor olabilir, ancak içinden çıkılamayacak bir durum olsa bile neyin içine düştüğünüzü fark etmek önemli bir adım olacaktır.

Aklınıza girmiş gibi olmayalım ama... Belki size çok değer veren, sizin için fazlasını yapan ama sizin bir türlü görmediğiniz birileri vardır?

Eğer hal buysa, ki muhtemelen siz önünüzdeki yap bozu çözmekle uğraşırken bu kişilerin farkına varamıyorsunuz, seçeneklerinizi açık tutmanızı öneririz. Sizi tüketen olaylara ve kişilere katlanmaktan başka seçenekleriniz de var. 

Gözünüz dışarda olsun demiyoruz, ama değerinizin farkına varın ve bu değere kimlerin daha iyi karşılık verebileceğinin bilincine varın.

Ancak... Duygusal olarak erişilemez biriyle karşı karşıyaysanız işler biraz zor.

Duygusal olarak erişilemez kişiler size kendilerini farklı şekillerde gösterebilirler. Bu kişi siz ne yaparsanız yapın bir şeyleri lafta sözde bırakan, karşılık almak isteseniz de karşınızdakinin harekete geçmesine engel olan durumlarda bulunan biri olabilir. Buna bir ilişkide olan veya kendisini insanlara açmak istemeyen insanları örnek gösterebiliriz.
Onlar adeta birer kara kutu! Peki bizim hayattaki görevimiz bu kutuları açmak mı? Hiç sanmıyoruz.

Şimdi, karşımızdakine yüklenmeyi biraz bırakalım çünkü bu durum her zaman onların suçu değil.

Erişilemezlik hali bazen insanların savunma mekanizması olarak geliştirdikleri bir davranışsal tutumdur. Ulaşılabilirlikleri sonucunda zarar görmüş olabilirler, ya da bu durum onlara korkutucu gelebilir. Böyle kişilerle karşılaştığınızda onlara ve hislerine saygı duymakta fayda var.

Uzun lafın kısası, zaten sizin için doğru kişiyi bulduğunuzda kendinizi paralamaya da gerek olmayacaktır.

Bu dediğimiz kulağınıza bir küpe olsun ve acılarla baş başa kalmamak için bunu her daim aklınızda tutun.
Sizi tüketen insanlarla vakit ve enerji kaybetmek yerine karşı karşıya olduğunuz durumu iyice analiz edin ve bundan hareketle tutumunuzu belirleyin. Karşınıza size saygı gösteren ve sizin için çabalayan biri çıkacaktır. Daha önce de değindiğimiz gibi, gözü sizde olmayan birinin kulu kölesi olmak yerine biraz daha kendinizi rahat bırakın.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
corpse-bride

senınle ılgılenmeyen adamı napıcan omur mu gecer la oyle ask dedıgın uc gun sonra bıter

dearmonarosa

Herkes kendinden verdi ben küpeştesi oldum.

depresifon

bir erkek ve bir kadın için kendini yoran,kafasını meşgul eden,ağlayan zavallıdır.

Görüş Bildir