Siz Sakın Evde Denemeyin: TikTok ile Popüler Hale Gelen En Tuhaf 12 Güzellik Trendi

5PAYLAŞIM

TikTok çok eğlenceli bir uygulama olsa da, bazı akımlar gençler arasında tehlikeli şekilde yayılabiliyor. Uygulamada popüler olan en tuhaf güzellik trendlerini inceledik.

1. Dudakları tutkalla cilde yapıştırıp olduğundan büyük göstermek TikTok'ta büyük bir akım olmuştu.

Uzmanlar dudakları tutkalla yapıştırmanın zararları konusunda uyarsa da gençler kirpik yapıştırıcısı gibi daha hafif yapıştırıcılar ile bu akımı sürdürdü.

2. Dişleri tırnak törpüsüyle düzeltmek de yakın zamanda ortaya çıkan en tuhaf akım.

Gençler dişlerindeki eşitsizlikleri ve sivrilikleri tırnak törpüsüyle düzeltmeye çalışıyor. Dişin tırnak gibi geri uzayan bir yapısı olmadığını ve bu tehlikeli davranışın diş hassasiyetine, ağrılara ve hatta diş kaybına yol açabileceğini hesap etmek gerekiyor. Diş törpületmek için diş hekimlerine başvurabilirsiniz.

3. Dişlere tutkalla taş yapıştırmak da bir diğer akım.

Yine dişçilerin profesyonel ve zararsız bir şekilde yaptığı bu işlemi takma tırnak yapıştırıcısı ve makyaj için kullanılan taşlarla evde denemek çok sakıncalı. Diş minesine kalıcı hasar verebilirsiniz.

4. Son dönemin popüler çekik gözlerinin etkisini yakalamak isteyenler kaşlarının kuyruk kısmını kazıyor.

Kaşın kavisli en yüksek bölgesinden gerisini kazıyarak daha çekik göz ve gergin yüz illüzyonu elde edilse de kazınan kaşların geri gelmeme ihtimali olduğu, yeniden çıksa da sertleşeceği ve kısa kaş görüntüsünün de çok doğal durmadığı unutulmamalı.

5. Gamze oluşturmak için çeşitli yöntemler deneniyor. Bu yöntemlerin bazıları oldukça riskli.

Ağza kapak sokmak gibi yöntemlerde kapağın nefes borusuna kaçma riski var. Yanağa uzun süre sivri bir araç bastırmak da geçici bir gamze görüntüsü oluşturmasına rağmen kalıcı hasar bırakabilir.

6. Sahte çil görüntüsü de sempatik ve çekici göründüğü için tercih ediliyor.

Ancak bu görüntüyü makyajla değil de, kalıcı olarak elde etmek için kına kullanılması kötü sonuçlara yol açabiliyor. Alerji testi yapmadan bu tür malzemelerin kullanılmaması gerekiyor.

7. Burun estetiğinin, öncesini ve sonrasını video olarak paylaşmak oldukça ilgi topluyor.

Öyle ki ameliyat olmayanlar da bu videodan çekmek için burun güzelleştirme aleti kullanıyor. Yarım saatten uzun süre kullanılınca geçici olarak burnu kaldırıp incelten bu aletlerin uzun süreli kullanılması burna zarar verebiliyor.

8. Dudak dolgunlaştırma için hazırlanan çeşitli karışımlara her geçen gün bir yenisi ekleniyor.

Genellikle mentol, çilek ve tarçın yağı gibi yakıcı yağlar eklenen bu karışımlar dudağa sürüldüğünde ani bir alerjik tepki olarak dudaklar şişiyor. Bu geçici yöntemler için karışımlara her geçen gün daha tehlikeli maddeler ekleniyor.

9. Kuru saça bir şişe mor şampuanı boca etmek sarı saçlılar arasında çok popüler.

Sarı saçtaki turunculuğu alan mor şampuanın kuru saçta daha etkili olduğu iddiasıyla bol miktarda uygulandığı videolarda sonuç çoğu zaman fazla uygulandığı ve uzun süre bekletildiği için mor saçlar oluyor. Fazla miktarda şampuan saça da zararlı.

10. 2000'ler makyajı da TikTok'un sevilen akımlarından biri.

Gençler 2000'li yılları dönemin makyaj trendleri ile canlandırıyor. Böylece o yılların makyaj hatalarını ve trendlerini görüyoruz.

11. Asya'dan yayılan bantlı makyaj da yüzlerce kez tekrar edildi.

Bantlar ile yüz daha ince, gözler daha açık hale getirilebiliyor. Asya'dan çıkan bu trend tüm dünyaya yayıldı ancak bu bantların çıkarılması acılı olabilir ve cilde de zarar verebilir.

12. Saçları pet şişeyle dalgalandırmak da ilginç bir yöntem.

Pet şişeye konup fönle ısıtılan saçların dalgalı olduğu iddiası yayılınca pek çok kişi bunu uyguladı. Kimilerine göre işe yaramaz, kimilerine göre ise saçı yakabilecek zararlı bir yöntem.

Bakalım bu çok popüler platformda daha ne tuhaf trendler göreceğiz?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
murat-atasoy3

bu tiktokçular mallar ordusu amk

busunako

2000ler makyajinin nesinin zararli oldugunu, evde denenmemesi gerktiğini hala dusunuyorum

veronikapavlov

göz zevkini bozması nedeniyle sanırım

hufington

Insan kendini oldugu gibi sevebilmeli.

Görüş Bildir