Siz Feministlerin Kılıyla Tüyüyle Uğraşırken, Ceza Almadıkları İçin Öldürmeye Devam Eden Erkekler

839PAYLAŞIM

Katilleri ceza alsaydı Duygu, Tuğba, Döndü ve onlarca kadın şimdi aramızda olabilirdi...

Burada sık sık feminizm, kadın hareketi, özgürleşme üzerine içeriklerle herkesi ama en çok da kadınları bilinçlendirmeye çalışıyoruz.

Kadınların ayrımcılığa ve cinsiyetçiliğe karşı kadim mücadelesinin sözlük karşılığı olan feminizm her ne kadar öyle algılansa da aslında erkek düşmanlığı değil. Feminizm erkeklere zarar vermiyor, onların haklarını ellerinden almıyor, adaletsiz bir düzen çağırmıyor.

Peki ne yapıyor derseniz, erkekler açısından bir değerlendirmeyi burada bulabilirsiniz: 👇

Feminizm Herkes İçindir! Kadın Özgürleşmesinin Erkeklerin de İşine Geleceğinin 14 Kanıtı - onedio.com
Feminizm Herkes İçindir! Kadın Özgürleşmesinin Erkeklerin de İşine Geleceğinin 14 Kanıtı - onedio.com

Fakat tüm bunlara karşılık erkekler ya da feminizm hareketini "anlamsız" bulanlar tartışmayı sık sık kadınların dış görünüşlerine getiriyorlar.

Feministlerin çirkin oldukları, vücut tüylerini almadıkları, boş bir öfkeye sahip oldukları gibi "tuhaf" eleştiriler özellikle sosyal medyada sık sık dönüyor.

Ya da feminizmin erkek düşmanlığı olduğunu ifade edenler kadar toplumun yapı taşı olan ailenin köküne dinamit koyduğunu söyleyenler de var.

Tabii ki bu ülkede yaşayan herkesin ifade özgürlüğü var ancak yoğun yanlış anlaşılmalar ve mizojininin etkisiyle feminizm tükaka sayılıyor.

Burada da biraz bu konuyu anlatmıştık: 👇

Feministlerin Duymaktan Nefret Ettiği 10 Klişe Cümle - onedio.com
Feministlerin Duymaktan Nefret Ettiği 10 Klişe Cümle - onedio.com

Peki bayram değil, seyran değil, 8 Mart hiç değil; nereden çıktı şimdi bu feminizm konusu?

İşte siz, feminizmi tükaka olarak görenler kadınların dış görünüşleriyle, toplum hakkındaki düşünceleriyle, kıllarıyla tüyleriyle uğraşırken erkekler öldürmeye devam ediyorlar. Üstelik ceza almadıkları için birden fazla kadına zarar veriyorlar. Nasıl mı?

Gülay Mübarek, iki yıl boyunca Erdoğan Küpeli'nin taciz, tehdit ve şiddetine maruz kaldı. Sosyal medyadan sesini duyurdu ve şahıs gözaltına alındı.

Sevk edildiği adliyede adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, daha sonra sosyal medya hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla cezaevine konuldu.

Burada detaylıca anlatmıştık: 👇

Kirpiği Yere Düşmeyecek, Bir Kişi Daha Eksilmeyeceğiz, Kız Kardeşimizin Yanındayız! #GülayınSesiOlmayaGeldik - onedio.com
Kirpiği Yere Düşmeyecek, Bir Kişi Daha Eksilmeyeceğiz, Kız Kardeşimizin Yanındayız! #GülayınSesiOlmayaGeldik - onedio.com

8 yıl 6 ay ceza verilen Erdoğan Küpeli tutuklanmadı ve bir markette kasiyer olarak çalışan, aynı şekilde uzun süredir taciz ettiği Tuğba Keleş'i öldürdü.

Adalet sistemini burada tartışmaya açamayız elbette, vardır mutlaka bir boşluğu ve oradan yararlanmıştır şahıs ancak o boşluk olmasaydı, Tuğba Keleş şimdi yaşıyordu.

Gaziantep'te yaşayan 17 yaşındaki Duygu Delen erkek arkadaşı olduğu iddia edilen Mehmet Kaplan'ın evinin penceresinden atladı ve "intihar etti."

İntihar etmesini tırnak içine aldık, çünkü biliyorsunuz ki Şule Çet'in de intihar ettiği söylenmişti. Sosyal medyada tepkiler çıkmasa, muhtemelen intihar vakası olarak kayıtlara geçecekti.

Detaylar için: 👇

Duygu Delen'in Şüpheli Ölümü: Mehmet Kaplan’ın Kanında Uyuşturucu Tespit Edildi - onedio.com
Duygu Delen'in Şüpheli Ölümü: Mehmet Kaplan’ın Kanında Uyuşturucu Tespit Edildi - onedio.com

Her ne kadar bir kadın cinayeti olmasa da, ortada başka bir cinayet söz konusuydu.

Geçtiğimiz yılın Ocak ayında ehliyeti olmayan ve 210 promil alkollü olduğu tespit edilen Mehmet Kaplan, bir çocuk annesi Zeynep Berna Atay'ın ölümüne neden olmuş ve istinafta olan dosyası nedeniyle tutuklanmamıştı. Tutuklansaydı, muhtemelen Duygu Delen şimdi aramızda olacaktı.

Ankara'da intihar ederek hayatını kaybettiği iddia edilen Aleyna Çakır'ın, Ümitcan Uygun tarafından çekilen bir videoda baygın şekilde görüldüğü video gündeme gelmişti.

Yine intihar iddiası, yine erkek şiddeti, yine vahşice katledilen bir kadın...

Aleyna Çakır, 3 Haziran günü kendi evinde ölü bulundu. İntihar ettiği iddia edildi ancak sosyal medyadan oluşan tepkiyle başlayan incelemeler bambaşka bir noktaya ulaştı. Öyle ki, iş Müge Anlı'ya kadar uzandı.

Aleyna Çakır'ın ailesi savcılık tarafından salıverilen Ümitcan Uygun'un katil zanlısı olduğunu anlatmak için Müge Anlı'ya çıktı ve her şey burada yeniden başladı.

İddialara göre, Ankara'daki genç kadınları fuhuş batağına sürükleyen bir çetenin elebaşıydı Ümitcan Uygun ve en büyük destekçisi de bir yurtta çalışan annesiydi. Genç kadınları iş bulacağı sözüyle kandırdığı iddia edilen anne oğluna yönlendiriyordu. İşte o anne, kendisi hakkında inceleme başlatılamadan "intihar" etti. İntihar yine tırnak içinde farkındaysanız, çünkü bu şüpheli ölümün tek şüphelisi Ümitcan Uygun. Ceza alsaydı, annesini öldüremeyecekti.

Detaylar için: 👇

Aleyna Çakır'ı Öldürdüğü İddia Edilen Ümitcan Uygun'un Annesinin Ölümünün Ardından Ortaya Atılan Korkunç İddialar - onedio.com
Aleyna Çakır'ı Öldürdüğü İddia Edilen Ümitcan Uygun'un Annesinin Ölümünün Ardından Ortaya Atılan Korkunç İddialar - onedio.com

41 yaşındaki Döndü Şengül, boşanma davası açtığı ve öz kızına cinsel istismarda bulunduğunu iddia ettiği Şükrü Şengül tarafından sokak ortasında öldürüldü.

2008 yılında evlenen çiftin 2011 yılında bir kızları dünyaya geldi. Şiddet gören Döndü Şengül 2018 yılında evini terk etti ancak hamile olduğunu anlayınca boşanma davasını geri çekerek evine döndü. Ardından kızının sürekli ağlamasıyla babası tarafından istismara uğradığı gerçeğiyle yüzleşti ve 15 yılla yargılanan baba adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kızını istismar ettiği iddiasıyla yargılanan ancak serbest bırakılan Şükrü Şengül hakkında taciz ve tehdit şikayetlerine rağmen herhangi bir işlem yapılmadı.

Tehditler sürdü, uzaklaştırma kararı hiçbir işe yaramadı ve Şükrü Şengül, Döndü Şengül'ü sokak ortasında öldürdü. Ceza alsaydı, Döndü yaşayacaktı.

Ne diyelim ki, gerçekler ortada...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ayprenses

Offf başlık çok iyi

papichulopapichulo

ben uzerime alinmiyorum moruq herkesler cok farlklidir

criglernajjar

Madem erkeklerin bütün işi gücü kadınları öldürmek size göre, o halde haremlik-selamlık yapalım, kadın ve erkek yüz yüze dahi gelmesin, hem kadınlar rahat etmiş olur, hem de kadınların kılığına dahi dokunmamış erkekler (hala bu erkeklerden var çünkü, mesela ben) zan altında kalmamış olur. 10 Kasım gibi bir günde bile bu şekil bir konu açarak ne kadar alçalabileceğini gösterdiniz. Sizin derdiniz kadının şiddet görmesi değil, sizin derdiniz burada kadınla erkeği birbirine düşürüp hit almak. Yazıklar olsun size, başka da bir şey söylemek istemiyorum.

moydinerzya

Vay arkadaş ne kadar kör oldunuz ne kadar sağır oldunuz? Ölen insanlar var siz gelmiş yok yolda saldıran kadının haberini de yapsana... Okuman yazman varsa gir arama bölümüne bak yapmış mı yapmamış mı haber? Sıçayım cinsiyet kavganıza sizin erkeği kadını yok insan ölüyor insan... Kadını Erkeği yok bunun gencecik kadınlarımız, geleceğin anneleri, ümitlerimiz ölüyor siz hala sikinizin egosunu tatmin etmeye çalışın. Zorla küfür yemeye çalışıyorsunuz.

elcan-hasanzade

Kafanmi Guzel?Yoksa Hepmi Boyle GeriZekali Bir AmGuardsin?

moydinerzya

Bi siktir git götveren.

relaxedcausekfkarma

Aşağıda yorum yapıp ‘feminik’ yazarak içerik başlığını eleştirenler. Bir kadını sırf kadın olduğu için öldüren ve kadınlara şiddeti normal gören erkekler var, bu başlık da o erkeklerden bahsediyor. Başlık cinsiyetçi değil acı gerçek. Boş boş feminizmi gömmeye çalışacağınıza feminazi/radikal feminizm ve feminizmin ayrımını bir kere vikipediden okusanız yararınıza olur, cahil konumuna kendi kendizi düşürmemiş olursunuz.

relaxedcausekfkarma

Feminizmin, toplumdaki erkeklerden tamamiyle ayrıştırılmaktan bıkan ve haklarını isteyen kadınların illallah ettiği noktada çıkan bir kavramdır. Kadınlar bugün Türkiye’nin en modern sayılan yerlerinde bile ‘hoşgörülmeyen davranış’ yaptığı gerekçesiyle hor görülüyor. İş imkanları kadınlar için yetersiz olduğu gibi kendimizi alanımızda geliştirmemiz/kanıtlamamız için ortalama bir erkekten çok daha fazla çaba sarf etmemiz gerekiyor.

relaxedcausekfkarma

Yine modern sayılan ailelerimiz tarafından cinsiyetimiz yüzünden kız başına olmaz gibş safsatalarla en iyi eğitimi almak yerine eve yakına ikna ediliyoruz. Evlenmeden önce ayrı yaşamamız insanlar tarafından bizi yargılamak ve hatta taciz etmek için fırsat olarak görülüyor. Evlilik bile bir tabu kadınlar için ülkemizde. Biriyle evlenmeden önce birlikte yaşama imkanımız varsa bile toplumun baskısı ve yine hor görmesi yüzünden bastırılıyoruz, kendi ailelerimiz tarafından dahi yargılanıyoruz. Halbuki evlenmeden birlikte yaşamak sağlıklı ve uzun süreli ilişkinin/evliliğin kilit noktası.

relaxedcausekfkarma

Doğal afetlerde/felaketlerde ‘usturuplu’ giyinmeden kendimizi kurtarmamız bekleniyor. Hava ne kadar sıcak olursa olsun yazlık bir yer değilse yine ‘usturuplu’ giyinmemiz bekleniyor. Biri bizi rahatsız ettiğinde ‘terbiyemizi bozmamamız’ bizim yerimize ‘erkek arkadaşlarımızın, abilerimizin, babalarımızın, erkek tanıdıklarımız ve erkek akrabalarımızın’ ilgilenmesi gerektiği söyleniyor, sesimiz yükseldiğinde çirkeflikle ya da ucuzlukla yargılanıyoruz.

relaxedcausekfkarma

Erkeklerin kadınlara uyguladığı şiddet içeriğinin altında feminizme sallayana kadar saydığım şeyleri doğduğunuz cinsiyet yüzünden engellenmeden yaşadığınız, sizin profilinize denk bir kadından daha üst ve iyi durumda olduğunuzu gözardı edince komik duruma düştüğünüzü hatırlatmak isterim.

pastafaryan2

Eğitim sistemini, hukuk sistemini, mevcut iktidarı, toplumun sahip olduğu inanç ve gelenekleri eleştirmek yerine; bu düzende hiçbir payı olmayan yada bu düzenin bir sonucu olan erkekleri suçlayarak bir şey elde edemeyeceğinizi öğrenmiş olmanız gerekir. Tam aksine böyle yaparak belki de, haklı davanızı itibarsızlaştırıyorsunuz.

pastafaryan2

Ayrıca günümüz Türkiye'sinde işsizlik genel bir problem. Bu tür genel sorunları kendi özelinize çekerek, insanlarda kendinizi acındırdığınıza yönelik bir hissiyat oluşturup, insanların size bakış açısını olumsuz etkileyebilirsiniz. "İş imkanları kadınlar için yetersiz" cümlesine atfen söyledim.

burakcorleone

kadınlar kadın oldukları için öldürülüyor demişsin de erkekler yine en çok erkekleri öldürüyor onları da erkek olduğu için mi öldürüyor yanı nası bi mantık bu

Görüş Bildir