Men Cezası Alan Kadın Konuştu

 > -
5 dakikada okuyabilirsiniz

Maçta Siyasi Pankart Açan Kadına Men Cezası

Adana Demirspor-Gaziantep Büyükşehir Belediyespor arasında oynanan maçta siyası pankart açtığı ileri sürülen bir kadına men cezası verildiği öğrenildi.

Mayıs ayının sonunda başlayan Gezi Parkı protestoları sırasında taraftar gruplarının bu protestolara katılmasının ardından 2013-2014 futbol sezonu başlamadan önce Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın maçlarda siyasi sloganları izin vermeyeceklerini açıklaması statlarda karşılığını bulmaya başladı.

Türkiye'de ilk kez Adana Demirspor -Gaziantep Büyükyehir Belediyespor arasında oynana maçta E.Ö. (32) isimli kadın taraftarın "Sahaları Hackledik, Redhack" ve "Her yer Taksim her yer direniş Mavi Şimşek" yazalı pankart açması polisi harekete geçirdi. Spor Büro Güvenliği Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memurları tribüne çıkarak kadını alarak "Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun"a göre işlem yaptı.

E.Ö. götürüldüğü polis merkezinde verdiği ifade de maça geldiğini yanında 3 tane döviz bulunduğunu ancak bunlardan sadece "Sahaları Hackledik, Redhack" dövizini açtığını, diğer dövizleri açmadığını daha sonra polislerin yanına gelerek polis merkezine götürdüğünü söyleyerek, "Ben bunların suç olduğunu bilmiyordum. Bu Redhack'a bir üyeliğim veya bağlantım yoktur. Sadece böyle bir grubun olduğunu duymuştum. Benim amacım sadece kadın ve çocukların maça alındığı bir gün kadınların buraları ele geçirdi diye eylem yapmaktı. Başka bir amacım yoktu. Pankartlar bana ait" dediği öğrenildi.Bunun üzerine kadına kanun gereği maçları seyirden men cezası verildi. E.Ö, Adana'daki maçlar sırasında Yarbaşı Polis Merkezi'ne giderek imza vermek zorunda kalacak.

Haberin Tamamı İçin:

Siyasi Pankartta Kadın Taraftara Men Cezası!

Adana Demirspor-Gaziantep Büyükşehir Belediyespor arasında oynanan maçta 'Her Yer Taksim Her Yer Direniş' yazılı siyasi pankart açtığı ileri sürülen bir kadına spor müsabakalarını seyirden men cezası verildi.

Mayıs ayının sonunda başlayan Gezi Parkı protestoları sırasında taraftar gruplarının bu protestolara katılmasının ardından 2013-2014 futbol sezonu başlamadan önce Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın maçlarda siyasi sloganları izin vermeyeceklerini açıklaması statlarda karşılığını bulmaya başladı.

Türkiye'de ilk kez Adana Demirspor -Gaziantep Büyükyehir Belediyespor arasında oynanan maçta E.Ö. (32) isimli kadın taraftarın "Sahaları Hackledik, Redhack" ve "Her yer Taksim her yer direniş Mavi Şimşek" yazılı pankart açması polisi harekete geçirdi.

Hürriyet

Haberin Tamamı İçin:

Maçta "Gezi" cezası

Adana Demirspor-Gaziantep Büyükşehir Belediyespor arasında oynanan maçta 'Her Yer Taksim Her Yer Direniş' yazılı siyasi pankart açtığı ileri sürülen bir kadına spor müsabakalarını seyirden men cezası verildi.

PTT 1 Lig'in ikinci haftasında oynanan Adana Demirsor - Gaziantepspor Büyükşehir Belediye maçında tribünde açılan "Her yer Taksim her yer direniş" pankartı siyasi ve ideolojik sayıldı. Yasa dışı pankart açmaktan dolayı bir kadın hakkında işlem yapılırken; seyirden men, sportmenliğe aykırı hareketler ve düzeni bozmaktan, hakaret içeren tezahüratlar atmak gibi suçlamalar da yer aldı.

Pankart cezası Adana Demirspor ile Gaziantep Büyükşehir Belediye maçında pankart açan bir kadın taraftara kesildi. Spor Büro Güvenliği Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memurları tribüne çıkarak kadını alarak "Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun"a göre işlem yaptı.

Kadına kanun gereği maçları seyirden men cezası verildi. Kadın seyirci, Adana'daki maçlar sırasında Yarbaşı Polis Merkezi'ne giderek imza vermek zorunda kalacak.

Gazeteport

Haberin Tamamı İçin:

'Statta Siyaset'te İlk Ceza Bir Kadına

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın, Gezi Parkı protestolarına taraftar gruplarının katılmasının ardından, maçlarda siyasi sloganlara izin vermeyeceklerini açıklaması sonrası Adana Demirsporlu bir kadın taraftar pankart cezası aldı.

Adana Demirspor ile Gaziantep Büyükşehir Belediyespor arasında Demirspor'un cezası nedeniyle sadece kadın ve çocukların izlediği PTT 1'inci Lig maçında taraftarlardan 32 yaşındaki E.Ö. 'Sahaları Hackledik, Redhack' ve 'Her yer Taksim her yer direniş, Mavi Şimşekler' yazılı pankart açtı. Spor Büro Güvenliği Şube Müdürlüğü'nde görevli polisler tribüne çıkarak kadını alıp, Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanuna göre işlem yaptı.

Akif ÖZDEMİR/DHA

Haberin Tamamı İçin:

Men Cezası Alan Kadın Konuştu

Spor müsabakalarını seyirden 1 yıl men cezası alan kadın, ''Hayatım boyunca iki kez maça gittim, bunda da ceza aldım'' dedi.

Adana Demirspor-Gaziantep Büyükşehir Belediyespor arasında oynanan maçta siyası pankart açtığı gerekçesiyle spor müsabakalarını seyirden 1 yıl men cezası alan kadın, "Hayatım boyunca iki kez maça gittim, bunda da ceza aldım. Pankartı o an ilham geldiği için açtım" dedi. Verilen ceza kapsamında Adana Demirspor'un her maçında karakola giderek statta olmadığına dair imza vermesi gereken kadın, "Bundan sonra mecburen Demirspor'un bütün maçlarını takip edeceğim" dedi.25 Ağustos’ta Adana Demirspor - Gaziantep Büyükşehir Belediyespor arasında 5 Ocak Stadı’nda oynanan ve Adana Demirspor'un cezası nedeniyle sadece kadınların ve çocukların tribüne alındığı maçta E.Ö. (32) isimli kadın taraftar, "Sahaları Hackledik , Redhack " ve "Her yer Taksim her yer direniş Mavi Şimşek" yazılı pankart açması nedeniyle, spor müsabakalarından 1 yıl men cezası aldı.

Türkiye'de ilk kez böyle bir ceza verilen E.Ö., Adana Demirspor taraftarı olduğunu ancak maçlara hiç gitmediğini söyledi. Muhasebeci olan E.Ö., 32 yıllık hayatında Adana Demirspor- Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçının gittiği ikinci maç olduğunu ifade ederek, "O gün erkekler maça cezadan dolayı gelmediği için yanıma çocuğumu ve yeğenimi alarak maça gittim. Aslında ben Adana Demirspor'un fanatik taraftarıyım ancak erkekler yüzünden maça gidemiyordum. Onlar cezalı olunca ben de fırsattan yararlanıp maça gitmek istedim. Stada girdikten sonra bazı gruplar ‘her yer Taksim her yer direniş’ diye slogan atınca bana da birden ilham geldi ve ben de o pankartları açtım. Bu bir nevi Türkiye'nin şu an içinde bulunduğu duruma ve kadınların statları ele geçirmesine yönelik tepkiydi" dedi.

Slogan atanlara ceza verilmediğini sadece pankart açanlara ceza verildiğini kaydeden E.Ö., bu durumun komik olduğunu söyledi.

E.Ö., Adana Demirspor'un fanatik taraftarı olduğunu ama işi gereği takımını takip edemediğini, ancak ceza nedeniyle takımının hem deplasmandaki hem de içerideki bütün maçlarını mecburen takip edeceğini söyleyerek, "Çünkü Adana Demirspor'un bütün maçlarında ben gidip Yarbaşı Polis Merkezi'ne imza vermek zorundayım. Bu nedenle Demirspor hangi hafta kiminle nerede oynuyor takip etmem gerekiyor" diye konuştu.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaDövizGezi ParkıPolisRedhackSuat Kılıçfutbol
Görüş Bildir