Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sivil Havacılıkta Büyüme Sürüyor

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Sivil Havacılıkta Büyüme Sürüyor

Sivil Havacılıkta Büyüme Sürüyor

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal, Türk sivil havacılık sektöründe büyümenin hız kesmeden sürdüğünü, sektördeki başarılı çalışmaları sadece rakamların teyit etmediğini bildirdi.

Birdal, yaptığı açıklamada, Türk sivil havacılık sektöründe büyümeye paralel olarak DHMİ'nin de çalışmalarını sürdürdüğünü ifade etti.

Yeni havalimanlarının yanı sıra, var olan havalimanlarının yenileme ve kapasitesinin artırılması için çalışmalar yaptıklarını kaydeden Birdal, ''Bu yatırımlardan biri de geçen ay tamamlandı.

1940 yılında hizmete giren Elazığ Havalimanı'na, 30 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere, pistle bağlantılı olarak 350 bin metrekare alan üzerine yeni terminal binası inşa edildi.'' dedi.

Birdal, 1.416 metrekare olan terminal binasının 16 bin metrekareye çıkarılan Elazığ Havalimanı'nın, yıllık 150 bin yolcu kapasiteli terminal binasının yeni iç ve dış hatlar terminaliyle 2 milyon yolcuyu ağırlayabilecek hale geldiğini söyledi.

SEKTÖRDEKİ ÇALIŞMALAR

Sektördeki başarılı çalışmaları sadece rakamların teyit etmediğini bildiren Birdal, şöyle konuştu:

''Kaliteli hizmetlerimiz, çevreye duyarlı yaklaşımımız da tüm dünyada takdir görüyor. Size üç örnek vermek istiyorum. Antalya Havalimanı, dünyanın karbon salınımı en düşük 8 havalimanı arasına girmeyi başararak Havalimanı Karbon Akreditasyon Optimisation sertifikasıyla ödüllendirildi. Antalya Havalimanı terminallerini, sektörün geldiği 'küresel hizmet standardında' işleten ICF Airports'un, bu sertifikayla kanıtladığı çevre bilinci, DHMİ'nin genel çevre politikalarıyla uyumludur.

Küresel ısınma ve iklim değişikliği konusunda mücadeleyi sağlamaya yönelik uluslararası çerçeveyi çizen Kyoto Protokolü'ne imza koymuş bir ülkenin önde gelen kuruluşu olarak, bu protokolün tüm prensiplerine duyarlıyız. Sosyal sorumluluk bilinci yüksek ve çevreye duyarlı bir hizmet anlayışına sahibiz. Dünyanın temiz ve sürdürülebilir geleceğine yönelik çabalara katkıda bulunmayı kurumsal bir görev olarak kabul ediyoruz.

Havaalanlarında faaliyet gösteren kuruluşların çevreye verdikleri veya verebilecekleri zararların azaltılması ve ortadan kaldırılabilmesi amacıyla 2009 yılı Haziran ayında SHGM tarafından başlatılan Yeşil Havaalanı Projesi'ni önemseyen bir kuruluşuz.''

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Antalya
Görüş Bildir