Sitcom’un Şahı En Yakın Arkadaşlarımızın Dizisi Friends’te Çalan En Güzel 13 Şarkı

0PAYLAŞIM

Televizyon ekranına çıktığı ilk günden beri, izleyicilerin kalbinde ayrı bir taht kuran efsanevi dizi, bugün hala her yaş grubundan izleyici tarafından ilgi görmeye devam ediyor. Friends, muhteşem oyuncu kadrosu ve kurgusu dışında dizide çalan şarkıları ile de izleyiciden tam not almıştı. Özellikle de introsu unutulmazlar arasına girdi. Şimdi ise gelin hep beraber dizide çalmış diğer şarkılara göz atalım

1. Toad The Wet Sprocket - Good Intentions

Dizinin ilk sezonlarından bir 90lar harikası, klibinde ise yine Monica karakterine can veren oyuncu Courtney Cox göze çarpıyor.

2. K.D. Lang - Sexuality

Dizinin ikinci sezonunun, ikinci bölümünde karşımıza çıkan şarkı Rachel’ın doğum günü hakkında.

3. Lou Reed - You'll Know You Were Loved

Yayın hayatı toplamda on yıl süren Friends, son zamanlarda HBO Max ekranlarında yayınlanmak üzere bütün oyuncuları bir araya getirecek, bir saat sürecek senaryosuz bir özel bölümünün çekileceği haberiyle gündemdeydi. Salgın döneminin olumsuz etkileri sebebiyle bu bölümün yayın tarihi henüz belli olmasa da HBO, dizinin hayranları tarafından heyecanla beklenen bu özel bölümü 2021 yılı içerisinde izleyiciyle buluşturacağını açıklamıştı.

4. Robbie Williams - I Wouldn`t Normally Do This Kind Of Thing

Robbie Williams’ın 98'deki muhteşem albümünü Friends ekibi de görmezden gelmemişti.

5. Lisa Loeb - Summer

90’lar denilince  Lisa Loeb’siz bir soundtrack albümü düşünülemezdi.

6. The Pretenders - Angel of the Morning

Friends dizisi, yayınlandığı dönemde seyircilerini güldürdüğü kadar duygulandıran sahnelerle gündeme gelmişti.

7. Peaches & Herb - Shake Your Groove Thing

Bu şarkıyı Friends dizisinin alternatif gerçeklik bölümlerinden hatırlayacaksınız,  Monica şişman olduğu bu alternatif bölümlerde bu şarkıyla salonda kendini kaybediyordu.

8. Joni Mitchell - Big Yellow Taxi

Ekibin, güzel bir New York gününde amerikan futboluyla seyircileri gülme krizine soktuğu bölüm 20 yıl sonra hala zihnimize kazılı.

9. Phoebe Buffay - Smelly Cat Medley

Listedeki diğer şarkılarımızın aksine, "Smelly Cat" yalnızca dizi için yapılmış bir şarkı. Dizideki baş karakterlerimizden Phoebe, "Smelly Cat" gibi kendince birçok şarkı yazıyor ve onları gitarıyla arkadaşlarına söylüyordu.

10. The Lemonheads - Into Your Arms

Dizi, finalini yaptıktan sonra Joey Tribbiani’nin oyunculuk hayallerinin peşinde düşerek Hollywood’a gidişini ve orada yaşadıklarını anlatan Joey isimli bir spin-off dizi de çekildi ancak ilgi görmediği için bu dizinin yayın hayatı iki yılla sınırlı kaldı. Böylece, bütün karakterleri ayrı ayrı seviyor olsak da, Friends ekibini özel kılan en önemli şeyin aralarındaki dostluk bağı olduğu gerçeği bir kez daha kanıtlanmış oldu.

11. Friends 'Til the End (I'll Be There for You)

1995’te yayımlanan “Friends Original TV1 Soundtrack” albümü 1 milyondan fazla sattı. 1999’da yayımlanan Friends Again albümü ise 550 bin sattı. 2004’te Friends “The One with All the Party Music”, 2005’teyse “Friends: The Ultimate Soundtrack” yayımlandı. 1995 ve 1997’de tekli olarak “I’ll Be There” yayımlandı. Goo Goo Dolls, Pink Lincolns, Loose Chippins gibi gruplar şarkının cover’ını yaptı.

12. Friends - I Like Big Butts Ross & Rachel

Rachel ve Ross çifti, bebekleri Emma'yı uyutmaya çalışırken değişik bir yol bulmuşlardı. Çiftimiz Emma'yı uyutmak için Sir Mix-A-Lot'dan "Baby Got Back" şarkısını söylüyorlardı ki bu şarkı günümüzde Nicki Minaj tarafından da söylenen Anaconda'nın orijinal halidir.

13. Hootie and the Blowfish - I Go Blind

Monica, Ross ve Chandler, Hootie and the Blowfish hayranı olarak grubun bir konserine gitmişlerdi ancak grup sahneye bir türlü çıkmıyordu. Tam vazgeçip dönecekleri sırada, grup sahneye "I Go Blind" şarkısı ile giriş yapmıştı.

Evde ya da sokakta ol fark etmez, müzik ve müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarıyla senin yanında!

instagram.com/yuzdeyuzonline

twitter.com/yuzdeyuzonline

Görüş Bildir