Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sırtındaki 178 Uyuşturucu Hapla Irak'tan Kuveyt'e Gönderilen Posta Güvercini Yakalandı!

-

Al-Rai'nin haberine göre Irak'tan Kuveyt'e uyuşturucu hap sokmak için kullanılan posta güvercini gümrük yetkilileri tarafından yakalandı.

Gümrük yetkilileri Irak'tan Kuveyt'e 178 tane uyuşturucu hap taşıyan güvercini yakaladı.

Haplar uyuşturucu ticareti için kullanılan güvercinin sırtındaki kesenin içinde bulundu.

Haber sosyal medya aracılığıyla çok geçmeden yayıldı.

Geçmişte haberleşme aracı olmak üzere eğitilen posta güvercinleri maalesef son zamanlarda kokain ve hap gibi uyuşturucuları sınırdan geçirmek için kullanılıyor.

Çünkü 150-160 km uzaklığı hiç durmadan uçarak tamamlayabiliyorlar.

Güvercinleri böyle görmek istemiyoruz. 😢

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
rrr

helal çok eğlenceli, ben yakalasam polis olsam cesaretlerini tebrik ederim. tabi uyuşturucu kötü bişeydir çocuklar sakın kullanmayın falan filan..

cxa1191s

Mühendis zihni ile düşünen tek adam ben miyim. Her hap en az 2 gr dır. Yanılma payım olsun 1,5 gr diyelim. 178*1,5=267gr yapar. Poşet var bant var yaklaşık 300gr lık bir yükten bahsediyoruz. Hiçbir güvercin 300gr yük taşıyamaz kendisi zaten ortalama 500gr. Bir başka nokta 178 adet olması pek mümkünde değil. İllegal iş yapanların fiş, fatura, stok yönetimi gibi tedarik zinciri planlaması yapmayacaklarına göre 175 yada 180 olur ama 178 olması çok zor. Sarma sigara satanlarda siz hiç 7 li paket gördünüzmü aynen onun gibi. Bu haber sıkıntılı.

Gizli Kullanıcı

Dostum 2 gr'lık hap mı olur ? Hap 2 gr olsa bunun satıcısı da kar edemez 2 gr bir uyuşturucu hap için çok fazla hatta günlük hayatta kullandığın haplar da 2 gr dan hafiftir büyük çoğunlukla. 0,5 gr ancak vardır.O da 89 gr yapar.

rrr

miligram cinsinden haplar, 200 mg falan, aynen tek mühendis aklı sende var

Gizli Kullanıcı

Heh, şimdi güvercin besleyenler mıçtı :)

yigit.kose.1485

ben nasıl yakalandığını anlamadım hala :))

gameister

Aman diyeyim güvercini idam etmeseler bari

Başlıklar

IrakSosyal MedyaUyuşturucu
Görüş Bildir