Erdoğan'ın Bugünkü Sözlerine Yanıt: Bu İnat Niye?

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Sırrı Süreyya Önder Polis Şiddetini Anlattı

Sırrı Süreyya Önder Polis Şiddetini Anlattı

İçişleri Bakanı 'nın verdiği talimat doğrultusunda Gezi eylemlerindeki polis şiddeti konusunda soruşturma bugün başlatıldı. İçişleri Bakanlığı Müfettişleri saat 13.00'ten itibaren İstanbul Valiliği'nde BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile gazeteciler Mutlu Tönbekici ve Mehveş Evin'i dinledi.

Önder ifade için geldiği valiliğe girişinde yaptığı açıklamada şunları söyledi, "Mülkiye başmüfettişi aradı. İdari soruşturma için bilgi vermek amacıyla. Görüşmenin Valilik'te yapılması da ironik. Twitter'dan çağrıda bulundum. Binlerce bilgi ve belge geldi. Biraz savaş anlayışlı Valilerin çekilmesi lazım. Bu kentlere de hep Diyarbakır'da görev alanlar atanıyor. Artık dil ehli, hal ehli valilerin atanması gerekiyor."

Önder Mülkiye Başmüfettişi ile yaptığı görüşmenin ardından da şu açıklamaları yaptı:

Haberin Tamamı İçin:

Erdoğan'ın Bugünkü Sözlerine Yanıt: Bu İnat Niye?

İçişleri Bakanlığı Müfettişleri, İstanbul Valiliği'nde BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'i dinledi.

İçişleri Bakanı'nın verdiği talimat doğrultusunda Gezi eylemlerindeki polis şiddeti konusunda soruşturma bugün başlatıldı. İçişleri Bakanlığı Müfettişleri, İstanbul Valiliği'nde BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder'i dinledi.

Önder ifade için geldiği valiliğe girişinde yaptığı açıklamada şunları söyledi, "Mülkiye başmüfettişi aradı. İdari soruşturma için bilgi vermek amacıyla. Görüşmenin Valilik'te yapılması da ironik. Twitter'dan çağrıda bulundum. Binlerce bilgi ve belge geldi. Biraz savaş anlayışlı Valilerin çekilmesi lazım. Bu kentlere de hep Diyarbakır 'da görev alanlar atanıyor. Artık dil ehli, hal ehli valilerin atanması gerekiyor." Önder Mülkiye Başmüfettişi ile yaptığı görüşmenin ardından da şu açıklamaları yaptı:

"İçeride müfettişlere başından beri tanık olduğumuz gelişmeleri aktardık. Soruşturma başladı. Soruşturmanın selameti için buradaki yöneticiler istifa edebilirler. Bu demokratik bir seçenek. İnternette 'delilimvar.com' sitesini gösterdim, buradaki video ve görüntüleri gösterdim. Taksim Dayanışması üyeleri ile görüşmelerini istedim. Onlara bu süreci kendileriyle paylaşacaklarını anlattım. Soruşturmanın diğer iller için de başlatıldığını ve mülkiye müfettişleri görevlendirdiklerini duydum."

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Barış ve Demokrasi PartisiDiyarbakırİstanbulPolisSavaşTwitter
Görüş Bildir