Görüş Bildir

Şırnak ve Nusaybin'de Terör Saldırısı: 3 Şehit

Anasayfa > Gündem

Mardin Nusaybin'de PKK mensuplarının el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu bir polis şehit düştü, 7 güvenlik görevlisi yaralandı. Şırnak'taki operasyonda da bir asker ve bir polis şehit oldu.

Operasyonların sürdüğü Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKKmensuplarının el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu bir polis memuru şehit düştü, 7 güvenlik görevlisi yaralandı.

Nusaybin'de ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından terör örgütü PKK mensuplarının yakalanması, tuzaklanan patlayıcıların imhası, açılan çukurların kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri ve emniyet unsurlarınca 14 Mart'ta başlatılan müşterek operasyon sürüyor. 

Güvenlik güçlerince Dicle Mahallesi'nde yürütülen operasyonda teröristlerin el yapımı patlayıcıyı infilak ettirmesi sonucu bir polis memuru şehit oldu, 7 güvenlik görevlisi yaralandı. 

Nusaybin Devlet Hastanesinde tedavi altına alınan yaralıların sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Şırnak'ta 1 asker ve 1 polis şehit

Şırnak'ta 1 asker ve 1 polis şehit

Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda bir askerin şehit olduğunu bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sayfasında yer alan bilgiye göre, Şırnak'taki operasyonda bölücü terör örgütü mensuplarının silahlı saldırısı sonucu ağır yaralanan bir asker, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Açıklamada, 'Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları ile yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz' ifadelerine yer verildi.

1 polis şehit

Güvenlik güçlerince Yeşilyurt Mahallesi'nde yürütülen operasyonda teröristlerin saldırısı sonucu yaralanan polis memuru, kaldırıldığı hastanedeki müdahaleye rağmen kurtarılamadı. 

AA ve TSK

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Can TOMAKİN

Vatan hainleriyle aynı masaya oturan bu zihniyetin Allah belasını versin.Umarım bu acı daha fazla sürmez.Artık insanlar alıştı böyle haberlere.Taksimde ölen ... Devamını Gör

Uygar Üzeç

lanet olsun çözüm süreci, demokratik açılım gibi oy kazanma amacıyla ortaya çıkarılan süreçlerle teröristleri semizleten vatan pahasına vatandaşın kanı üzeri... Devamını Gör

Semih Güney

Üç beş tane dingilin yanlış hesap yapmasından yada salaklığından dolayı her gün şehit veriyoruz lan!? Bu insanlar canını veriyor bizim için canını. Varmı dah... Devamını Gör