Sırf Yalnız Bir Kadın Olduğu İçin Yerinden Kaldırılmak İstendiğini Söyleyen Kişiye Gelen Destek ve Tepkiler

1.2bPAYLAŞIM

Toplumlarda ne kadar inkar edersek edelim belli başlı yazısız kurallar, alışkanlıklar var. Örneğin tüm dünyada olduğu gibi bizim toplumumuzda da çocuklar çok değerlidir ve kimse böyle olmadığını, olmaması gerektiğini söyleyemez. Çocuklu bir ailenin farkında olarak veya olmayarak kendisine yaptığı davranışı Twitter'da paylaşan bir kişi bolca destek ve tepki gördü.

Bir Twitter kullanıcısı dün başına gelen bir olayı takipçileriyle paylaştı.

Bu davranışın tek sebebinin yalnız bir kadın olduğunu düşündüğünü söyledi.

Kendisine bu konuda hem destek, hem de tepki geldi.

Kadınların başına gelen her durumda olduğu gibi bunda da inanmayan erkekler vardı.

Kendisine hak veren erkekler de olmadı değil. Onlara göre bu durum yalnız kadın olmakla değil, direkt yalnız olmakla ilgiliydi.

Kadınlardan bu durumu defalarca hissettiğini söyleyenler, kendi yaşadıklarını paylaştı.

İş hayatında hissettikleri benzer durumu ifade edenler de çoktu.

İnanmayanlar olabilir ancak iş dünyasında bekar ve evli çocuklu ayrımı gerçekten çok yaygın.

Çocuklu ailelerin tüm dünyadan anlayış ve destek beklemesini doğru bulmayanlar,

Bu durumla dalga geçenler de oldu.

Ancak elbette çocuklu aileyi haklı bulan, yalnızların empati yapmasını isteyenler de vardı.

Bir zamanlar bekarlığı ve çocuksuzluğu tecrübe etmiş olan insanlar yerine bu konuda hiçbir fikri olmayanlar empati yapmalıydı.

Belki de sorun çocuk veya aile kavramı değil; toplumdaki "bencillik ve dünya benim etrafımda dönmeli" ruh hali.

Siz bu tartışmanın hangi tarafındasınız?

Bu içerikler de ilginizi çekebilir:

Bebekleri Ağlayan Ailelerin Uçağa Binmemesini Söyleyerek Tartışma Yaratan Kullanıcıya Gelen Yorumlar - onedio.com
Bebekleri Ağlayan Ailelerin Uçağa Binmemesini Söyleyerek Tartışma Yaratan Kullanıcıya Gelen Yorumlar - onedio.com
'Türkçede Söylemesi En Zor Söz Hangisi?' Sorusuna Verilen Cevapları Görünce Uzaklara Dalacağınız Kesin - onedio.com
'Türkçede Söylemesi En Zor Söz Hangisi?' Sorusuna Verilen Cevapları Görünce Uzaklara Dalacağınız Kesin - onedio.com
Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Suriyeli Misafirlerimizi Memleketlerine Uğurlayacağız' Sözleri İnsanları İkiye Böldü! - onedio.com
Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Suriyeli Misafirlerimizi Memleketlerine Uğurlayacağız' Sözleri İnsanları İkiye Böldü! - onedio.com
Aile Üyelerini Mizahlarına Alet Eden Goygoyculardan Haftanın En Eğlenceli 15 Paylaşımı - onedio.com
Aile Üyelerini Mizahlarına Alet Eden Goygoyculardan Haftanın En Eğlenceli 15 Paylaşımı - onedio.com
Her Ne Yapıyorsanız Bırakıp Okumanız Gereken Haftanın En Komik 26 Tweeti - onedio.com
Her Ne Yapıyorsanız Bırakıp Okumanız Gereken Haftanın En Komik 26 Tweeti - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
miragerr

Bunun kadın olmakla alakası yok. Sonradan gelen grup, eğer yanız insan onların oturmak istediği yerde oturuyorsa, gerek sözle gerek psikolojik olarak baskı yapıyorlar.

yigitcan-ozkuzey

Çoğunlukla doğrudur ama otelde en az servisin ve en kötü odanın yalnız kadına verildiği doğru değil. Bu yalnız veya yanında kadın olmayan erkek veya erkek gruplarına yapılır.

ortalik-karisik

cocukluların kendılerını acındırmalrı bıtmez. ılk baslarda empatı kurmaya calısırdım ısı enayılık sevıyesıne getımeye calısan andavallar gorunce bana mı dogurdun cocugu ısını yap sevıyesıne geldım acımıyorum .evlenırken cocuk dogururken bılmıyormuydun sorumluluklarını bana mı guvenıp yaptın bunu hayır

camoranesi

Kadını erkeği yok, Ahlaksız her yer de ahlaksızdır... Büyük bir şirkette mağaza müdürüydüm, personellerimle avm yemek katında yemek yiyoruz... Zaten tüm gün insanların aşağılamalarına maruz kalan çocuklar az dinlenme zamanı... Geldi bir kadın, başımızda söyleniyor... Yemek yemeye geliyoruz yer yok, bunlarda hem çalışıyor, hem de oturmuşlar, söyleyelim kalksınlar vs... Sinirlendim ne diyorsun dedim ya, biz müşteri, insan değil miyiz? Üşenmedi avm müdürüne kadar şikayete gitti... Onlarda bu ahlaksızlığa hala özür diliyor,özür dileyecekmişiz... Hayatı boyunca çalışmamış,kapalı ama hiç o yapıya sahip değil, çirkef bir insan... Durumlar aynı, zihniyeti bozuk insanlar ve giderek çoğaldılar... milyonlarca var, para verdik ezelim, empati zaten kimsede yok.

selin_nothanks

İnternette böyle insan tipine "Karen" diyorlar, sırf müşteri diye her şeyi söyleyip yapma hakkı olduğunu düşünen kişilere (genelde ırk/cinsiyet fark etmeden). Bir insanın yüzünüze karşı ne kadar nazik, samimi olduğu önemli değil, servis sektöründe çalışanlara nasıl davrandığı önemli. Bana iyi davranıp, sonra dönüp yemeğimi getiren garsona, kıyafet seçmeme yardım eden mağaza görevlisine, kredi kartımı verdiğim kasiyere kötü davranacak öyle mi... Mümkün olduğunca o insanla ilişkimi kesmeye çalışırım, yapamasam da yapmayı isterim. Elemanlarınızı savunmakla çok iyi yapmışsınız, inşallah avm müdürü de sizi savunmuştur. Edit: savunmamış, yine de siz üzmeyin kendinizi, doğru olanı yapmışsınız.

camoranesi

Artık o işi yapmıyorum ama, hiç bir zaman personelimi,arkadaşımı ezdirmedim... ( Her ihanet, sevgiyle başlar sözü de ne kadar doğru olsa da) Maalesef hayatın gerçeği şu an bu, çalışma hayatı, arkadaşlıklar, aile bile... Ne kadar çok para kazanıyorsan, mevkiin ne kadar yüksekse o kadar değerlisin... Tam bir kast sistemi oluşmuş durumda toplumda, kendinden alt gördüğünü ezip rahatlama psikolojisi... Bir örnek daha vereyim çok açıklayıcı... 100 arkadaşı olan, kimsenin resimlerini yorumlarını beğenmediği, aramalarına dönmediği kişi... Bir yerde müdür, b. yrd vs oluyor... Arkadaş sayısı binleri geçiyor, her paylaşım binlerce beğeni, sürekli yorumlar,kutlamalar, yüzüne bakmayanlar,müdürüm diye geziyor peşinden... 4/5 yıldır sürekli bunu yaşayıp görüyorum... İnsanlar böyle...

selin_nothanks

Malesef... Size değil kürkünüze yedirmeye çalışıyorlar.

bbbbb

Biri de ''çocuklu aileler çocukları için birçok şeyden ödün veriyor'' mivalinde bir şeyler demiş. Eee kardeşim ben demedim doğur diye. Çocuk yapmaya karar veriyorsa, bunun olacağının farkında olarak vermeliydi bu kararı. Özellikle iş hayatında bekar ve evli ayrımı çok yapılıyor. Kadına sarkazmla yaklaşınca gerçekler değişmiyor, sorry.

Görüş Bildir