Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sıradan Bir Günde Başınızı Döndürecek Kadar Tuhaflık İçeren 15 Yaşanmış Olay

-

Çünkü dünyada ilginçlikler bitmez...

1. Pokemon bugüne kadar en çok hasılat yapmış franchise. 13 milyar dolardan fazla bir gelirle Star Wars’u bile geride bırakmış vaziyette.

2. Eğer her birinde 1 gün geçirirseniz, bütün Filipinler adalarını ziyaret etmeniz 21 yıl sürer.

3. Orijinal Pinokyo hikayesinde olaylar şöyle gelişiyor: Pinokyo birkaç ayını bir sirkte eşek olarak geçirir, bacağı kırılınca satılır...

Derisinden dolayı bir nehirde boğulur. İçindeki kukla hayatta kalır fakat ölü eşeğin içinde mahsur kalır. Sonra bir grup balık eşeği yer.

4. Bazı yavru şempanzelerin küçük taşlara yavruları gibi davrandığı gözlemlenmiş. Tıpkı küçük çocukların oyuncak bebeklerle ilgilendiği gibi.

Bu da onların da yaratıcı özellikleri olduğu anlamına geliyor.

5. Teksas, New York ve Kalifornia eyaletlerin her birinin ekonomisi Rusya’nınkinden büyük.

6. Hektarlarca ormanın kül olduğu Montana yangının çıkış nedeni ilginç.

Bir şahin avladığı yılanla elektrik teline konuyor, yılan diğer elektrik teline temas edince iki hayvan da 700 bin voltluk akıma kapılıyor ve kısa devreye neden oluyor.

7. Houston’lu 19 yaşındaki bir çocuk, yarı otomatik bir silahla Rus ruleti oynamaya çalıştı. Sonuç malum.

8. Rocky ile özdeşleşen Eye of the Tiger şarkısını hepimiz biliriz. İlginç olan ise Queen’in Another One Bites The Dust’ın filmde kullanımına izin vermemesi üzerine ikinci seçenek olarak tercih edilmiş olması.

9. Küçük Deniz Kızı’nın orijinal versiyonunda Ariel’in bacakları her hareketinde ona acı veriyor. Prens onun dans edişini izlemeyi sevdiği için çektiği acılara rağmen onun için dans ediyor. Prens başkasıyla evlenince de intihar ediyor.

10. Swiss Army Man filminde bir cesedi canlandıran Daniel Radcliffe’in, kötü koşullardaki sahnelerinde kullanılması için birebir boyutta bir mankenini yapmışlar.

Fakat aktör karakterini o kadar çok sevmiş ki bütün sahnelerini bizzat oynamış.

11. Game of Thrones’da Cersei ve Bronn’u canlandıran aktörler bir dönem birlikte olup şiddetli bir şekilde ayrıldıkları için sözleşmelerine ‘aynı sahnede bulunmama’ şartı eklettirmiş.

Bu yüzden bu ikiliyi asla aynı sahnede görmüyoruz.

12. Domatesler 1820 yılında New Jersey’de ‘dava edildi’. Çünkü zehirli oldukları düşünülüyordu.

Biri zehirli olmadıklarını ispat etmek için bir salkım domates yedi. Kalabalık adamın ölmesini bekledi, ama adam ölmedi.

13. Michael Jackson bir alışveriş merkezini kapattırdı ve tanıdığı insanları oraya çağırıp orada alışveriş yapıyormuş gibi davranmasını sağladı.

Amacıysa normal bir insan gibi alışveriş yapma hissini yaşamaktı.

14. Şimdiye kadar yaşamış insanların %93’ü öldü.

15. Vietnam savaşına gönüllü olarak katılan Peter Lemon adındaki bir Kanada vatandaşı, onur madalyasıyla ödüllendirildi.

Lemon sonradan, bütün savaşı marijuana kullanarak geçirdiğini itiraf etti.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

şempanze yavrusu çok tatlı ya 😍

turan-akrepov

bencede

zenci20

#7 Cumhurbaşkanlığında çalışan bir Polis de bu sebebten öldü amk

hackersafe

Texaco <3<3<

mukaddem-meral

10. maddedeki film efsane bi filmdir izleyin bence...

vo2

#12 16. yy'da özellikle zengin kesim, kalay-kurşun tabaklarda yemek yiyorlardı, asidi yüksek yiyecekler kurşunu çözerek zehirlenmelere ve dolayısı ile ölümlere yol açıyordu. Domates yedikten sonra ölen insanlar artınca domatesin zehirli olduğuna inanıldı ve 300-400 yıl bu böyle devam etti.

Görüş Bildir