Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sıradan Bir Günde Başınızı Döndürecek Kadar İlginçlik İhtiva Eden İbret Dolu 15 Olay

-
Abone ol

Biz bile şaşırmayı bırakamadık bir türlü...

1. 2010’da uyuşturucu satıcısı kılığına girmiş bir grup Amerikan polisi, uyuşturucu alıcısı kılığına girmiş bir diğer polis grubunu tutuklamaya çalıştı.

2. Bill Gates 2007’den bu yana toplamda 28 milyar dolar bağış yaptı. Böylece 6 milyondan fazla insanın hayatını kurtardığı düşünülüyor.

3. Mark Twain Halley kuyruklu yıldızı gökyüzündeyken dünyaya gelmiş.

“1835’te Halley ile birlikte geldim. Önümüzdeki yıl bir daha geliyor ve onunla dönmeyi düşünüyorum” dedikten 1 yıl sonra gerçekten ölmüş. Halley tekrardan gökyüzündeyken…

4. Özbekistan’daki üniversiteye giriş sınavları esnasında kimse kopya çekmesin diye ülkenin interneti 5 saatliğine kesiliyor.

5. Stanley Kubrick hiç uyuşturucu kullanmamış ve nedenini şöyle açıklamış: “Her şey güzelken, hiçbir şey güzel değildir.”

6. 64 yaşındaki Sydney’li bir adam havalimanı gürültüsünden dolayı 1 yıl boyunca 19600 şikayet dilekçesi yazmış. Yani her 20 dakika için bir dilekçe.

7. Winston Churchill’in 5 Sterlin’in üzerindeki meşhur pozunda bu kadar suratsız olmasının sebebi, fotoğrafçının ağzındaki puroyu çıkarttırmasıymış.

8. Baykuşlar ve kargalar içgüdüsel olarak birbirlerine düşmanlar. Eğer bir karga gündüz vakti bir baykuş görürse onu öldürmeye çalışıyor.

i.pinimg.com

9. Dünya üzerindeki 200’e yakın ülkeden yalnızca 22’si Büyük Britanya tarafından işgal edilmedi.

10. John F. Kennedy, Aldous Huxley ve C.S. Lewis aynı gün öldü.

11. Kanada eyaleti Quebec’de 13 yaş altını hedefleyen oyuncak ve fast food reklamları yasaklandı. Bunun sonucunda çocuk obezitesi oranı azaldı.

12. Liam Neeson aslında öğretmendi. Kendine bıçak çeken 15 yaşındaki bir öğrencisini yumruklayıp yere serdiği için mesleğini bıraktı ve aktör oldu.

13. Cosmopolitan’ın 1988 yılında çıkan bir sayısında eğer misyoner pozisyonunda birleşme yaşanırsa HIV virüsünün bulaşmayacağı iddiası yer alıyordu.

14. İlk Çin İmparatoru civa ve taş tozundan oluşan bir karışımı içince öldü. Amacı ölümsüz yaşama ulaşmaktı.

15. ABD’de bavullara tekerlek koyulmaya başlanmadan evvel uzaya çıkıldı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gzm-ynklr

Bill Gates 2007’den bu yana toplamda 28 milyar dolar bağış yaptı. Böylece 6 milyondan fazla insanın hayatını kurtardığı düşünülüyor.Yürekten tebrik ediyorum

ufukdiyoki

İnternet kesintisi olayı iyiymiş. Bizde de olmalı. Ulaşım kartı dahi yasak.

baykus2001

Kargaların amk o zaman

zenci20

BEN DE AMK

Görüş Bildir