Sinan Tuzcu Ağır Konuştu

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Sinan Tuzcu Ağır Konuştu

Sinan Tuzcu Ağır Konuştu

Oyuncu Sinan Tuzcu, geçtiğimiz günlerde Twitter sayfasından meslektaşlarını eleştirmişti. Bazı ünlülerin, yaptığı açıklamalarla yurt dışında eğitim gören insanlara haksızlık ettiğini savunan Tuzcu ile konuyu ve yeni projelerini konuştuk...

Senaryosunu sizin yazdığınız iki tiyatro oyununu ve bir sinema projesini izleyicilerle buluşturmak için çalışıyorsunuz. Nedir bu projeler?

Son zamanlarda yazıya ağırlık verdim. Oyunlardan biri komedi ağırlıklı; geniş bir kadrosu olacak. Ocak'ın dördüncü haftasında provaya girmeyi planlıyorum. Diğer oyun için ise Asmalımescit'te bir mekan kuracağız. Orada 50 kişilik bir tiyatro yapacağız. Bu oyunda da konservatuvardan yeni mezun iki arkadaş oynayacak. Her iki oyunu ben yöneteceğim.

İŞLERİMİZİ AYIRIYORUZ

Sinema projeniz de komedi mi olacak?

Komedi ağırlıklı bir film olacak. İki gencin İstanbul'a doğru çıktıkları yolda başlarına gelenleri anlatacağız. Hayalimiz, 2014'ün Ocak ayında vizyona girmesi. Çekimler önümüzdeki yıl başlayacak.

Eşiniz Doluna Soysert bu projelerden birinde yer alacak mı?

Hayır ama çalıştığım bir ekip var. O ekip, Dolunay'a oyuncu olarak teklifte bulunur ve o da işi beğenip oynamak isterse olabilir. Ama biz eşiz diye öyle bir projelendirme anlayışımız yok. Olursa olur ama mümkünse televizyonda ortak bir şey yapmama hevesindeyiz. Özel hayatımızda hep beraberiz ama iş hayatımızı ayırıyoruz. İşle ilgili zevklerimiz, bakış açılarımız, disiplinlerimiz ayrı...

Geçtiğimiz günlerde Twitter'da, Amerika'da eğitim aldıklarını söyleyen oyuncularla ilgili bir yorum yaptınız. Bu yazıda kimlerden bahsettiniz?

Yanlış anlaşılmasın; orada yurt dışında oyunculuk eğitimi alanlardan bahsetmedim. Yurt dışında ciddi eğitim alan arkadaşlarımız var. Ama onlar "Şu üniversitede okudum, şurada tiyatro eğitimi aldım" diyorlar. Bazıları da yurt dışına turist olarak gidip oyunculuk eğitimi aldıklarını söylüyorlar. Bu, hiç inandırıcı değil.

Siz yurt dışında oyunculuk eğitimi aldınız mı?

Konservatuvardan mezun olduktan sonra bir süre yurt dışında bulundum. Orada oyun seyrettim, barmenlik, elektrikçilik yaptım, yer süpürdüm ama hiçbir röportajımda "Yurt dışında tiyatro eğitimi aldım" demedim, çünkü almadım. İnsanlar aldıkları eğitimleri röportajlarında değil yaptıkları işlerle göstermeliler...

BİZ DOLUNAY'LA SEVGİLİYİZ

Dolunay Hanım bir röportajında "Eşim ile sevgiliyi oynamak istemem" demiş...

Doğru söylemiş. Ben de aynı fikirdeyim. Biz, bu rolü oynamaktan çok mutlu olmayız. Tabii büyük konuşmamak lazım; öyle bir senaryo gelir ki ikimizin de çok hoşuna gider ve oynarız. Ama biz zaten sevgiliyiz. Mümkün olduğu kadar kendi alanlarımıza saygı gösteriyoruz. Bir ilişkide en önemli şey saygı ve aşkı unutmamak.

Sabah : http: //www.sabah.com.tr

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

İstanbulSinemaTiyatroTwitteroyun
Görüş Bildir