Sinan Çetin: 'O Sözler Bana Ait Değil'

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Sinan Çetin'den PKK'ya Çözüm

Sinan Çetin'den PKK'ya Çözüm

Zorunlu askerliğe karşı olduğunu belirten yönetmen Sinan Çetin 'askere gitmek istemeyen zenginlerden alınacak paralarla PKK'yı satın alın konu kapansın' dedi.

Çanakkale Çocukları adlı filmi 28 Eylül'de vizyona girecek olan yönetmen Sinan Çetin, son günlerde yaşanan terör olayları ve zorunlu askerlikle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bedelli askerlikten yana olduğunu belirten Çetin, 2000 yılında 28 gün askerlik yapan popçuları örnek gösterdi: Tarkan ile Mustafa Sandal, askerde patates soysa ne olur soymasa ne olur?

1 MİLYON DOLAR VERECEK OLAN VAR

İşte Sinan Çetin'in diğer açıklamaları:

  • Ben askere gittim bir gün elime silah almadım. Mecburiyet koyuyorsun. 'Gitmezsen yanarsın' diyorsun. Ne yapsın Türk halkı? 'Seviyorum' gibi yapıyor.

  • Dünyanın her yerinde profesyonel askerlik var. Zorunlu askerlik olur mu? Adam, 'Ben buraya zorla geldim' diye, sana silah sıkar.

Haberin Tamamı İçin:

Sinan Çetin: O sözler bana ait değil Hürriyet muhabiri: Ses kaydı var

Sinan Çetin: O sözler bana ait değil Hürriyet muhabiri: Ses kaydı var

Yönetmen Sinan Çetin’in zorunlu askerlik yasası ve PKK’yla ilgili gündeme düşen açıklmalarının kendisine ait olmadığı söyledi.

Zorunlu askerlik yasası ve PKK’yla ilgili açıklamaları tartışma yaratan Sinan Çetin, o sözleri söylemediğini iddia etti. Ancak haberi yapan Hürriyet muhabiri Behlül Aydın, elinde ses kaydının olduğunu söyledi.

Yönetmen Sinan Çetin’in zorunlu askerlik yasası ve PKK’yla ilgili açıklamaları, büyük ses getirdi. Çetin, tepki çeken açıklamalarının ardından o sözleri söylemediğini öne sürdü. Ancak haberi hazırlayan Hürriyet muhabiri Behlül Aydın, elinde Çetin’in ses kaydının olduğunu söyledi: “Geçtiğimiz pazartesi günü şehit aileleriyle beraber ‘Çanakkale Çocukları’ filmini izlemek üzere Sinan Çetin’in Plato Film’deki ofisine gittim. Yanımda Akşam gazetesinden bir muhabir arkadaşım da vardı. Oraya gittiğimizde bize film izleme etkinliğinin iptal edildiği söylendi.

O sırada spor yapan Sinan Çetin, yanımıza gelip bizimle sohbet etmeye başladı. Önce hangi gazeteden olduğumuzu sordu. Yönetmenliğini yaptığı ‘Çanakkale Çocukları’ filmini anlattı. Konu askerliğe geldi, bize askere gidip gitmediğimizi sordu, ardından ‘20 yaşında askere gitmek ne demek bilir misiniz?’ diyerek söze girdi ve haberde yazdığım o sözleri söyledi. O konuşurken de teybim kayıttaydı. O sözlerin kesinlikle söylenmediğine ilişkin iddialar asılsızdır.”

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AydınŞehitSinan ÇetinTarkanTerör
Görüş Bildir