Simcity İnternet Olmadan Da Oynanabiliyor!

Gamer-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Simcity İnternet Olmadan Da Oynanabiliyor!

Simcity İnternet Olmadan Da Oynanabiliyor!

Maxis, SimCity oynanması için internet bağlantısının şart olduğunu söylediği günden beri oyunculardan bir hayli tepki alıyor. Firma bu yoğunluktaki oyun mühendisliği hesaplamalarını kaldırmak için internet bağlantısı gerektiğini söylese de çoğu oyuncu bunun sadece korsana karşı alınmış bir tedbir olduğunda hem fikir. Kaldı ki firma içinden çalışanların basına sızdırdığı iddialara göre sunucuların tek yaptığı oyunu “Cloud” veri tabanına kayıt etmek o kadar.

Oyunun çıktığı ilk günden beri sunucu sorunlarının tavan olması nedeniyle internet bağlantısı şartı oyuncuları iyice deli etmişken, UKAzzer adında bir mod yapımcısı Reddit aracılığı ile Youtube’a bir video yükledi ve oyuncuların şikayet ettiği ne kadar nokta varsa aslında hepsinin çözümü olduğunu kanıtladı. Şöyle ki;

  • Başka şehirlerin otobanları ile yollar birleştirilebiliyor. Böylece oyuncuların ilk günden beri yakındığı şehir sınırlarının çok ufak olması problemi aşılmış oluyor. Oyundan çıkıp tekrar girseniz bile şehriniz bu şekilde kayıt edilmiş kalıyor.

  • Oyunun “Disconnecter Timer”i tamamen kapatılabiliyor. Normal şartlarda internet bağlantınız koptuğunda oyunda en fazla 20 dakika kalabiliyorsunuz. Bu da gösteriyor ki oyunu sürekli oynayabilmek için internete bağlı olmak gerekli değil. Elbette bu şekilde oynarsanız Simcity Region’a bağlanamıyorsunuz ya da oyunu kaydetmek için kısa süreliğine de olsa internet bağlantısına muhtaç kalıyorsunuz. Fakat bu eğer istenirse oyunun internet olmadan da rahatlıkla oynanabileceğine dair ufak bir kanıt.

Kız babası, Summoner, Planeswalker, Headbanger, kansere atar yapmış kişilik, Whovian, yemek ve oynayacak oyun seçmeyen, ironik, metaforik ve aynı zamanda paradoksal.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Youtubeoyun
Görüş Bildir