Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Silivri'de Yargıya Baskıya Soruşturma

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Silivri'de yargıya baskıya soruşturma

Silivri'de yargıya baskıya soruşturma

Ergenekon’un 13 Aralık’taki duruşmasında CHP ve İP’liler gösteri düzenlemişti.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Ergenekon davasının 13 Aralık'taki 211'nci oturumunda ve duruşma salonu dışında yaşanan olaylarla ilgili Ankara Savcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

TMK 10'ncu maddesiyle görevli savcılığa Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik tarafından yapılan suç duyurusu üzerine başlatılan soruşturmada, olaylarda yer alan ve konuyla ilgili demeç veren şüphelilerin 'adil yargılamayı alenen engelleme', 'yargıya baskı yapmak' ve 'yargıya emir ve talimat vermek' suçu kapsamında inceleneceği aktarıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2012/1438 soruşturma numarası verilen dosyayı 12 Eylül ve 28 Şubat soruşturmalarında görev alan savcı Kemal Çetin yürütecek.

TEŞEBBÜS DEĞİL FİİLİYAT

Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik tarafından Ankara Başsavcılığı'na verilen suç duyurusu dilekçesinde başta CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere CHP milletvekilleri Muharrem İnce ve Süheyl Batum, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, Aydınlık Gazetesi yazarı Mehmet Faraç ile İşçi Partisi (İP) ve Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) şüpheli olarak yer aldı. 13 Aralık öncesi ve sonrasındaki olaylarla Ergenekon mahkemesine yapılan baskıların adil yargılamayı engellemeye teşebbüsün ötesine geçerek fiiliyat olduğu belirtilen suç duyurusu dilekçesinde, ''Türkiye halkı adına karar veren mahkemelere ve 70 milyon Türkiye halkına alenen hakaret edilmiştir'' denildi.

MAHKEMEYE TEHDİT

CHP’nin Ergenekon davasına destek vermesinin alenen suç olduğu aktarılan dilekçede, “Darbeye açıkça destek verilmesi mahkemeyi tehdittir.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraCumhuriyet Halk PartisiErgenekonİstanbulKemal KılıçdaroğluMuharrem İnceSüheyl Batum
Görüş Bildir