Görüş Bildir

'Silah Kaçırmak MİT'in Görevi Değil'

Anasayfa > Gündem

Kılıçdaroğlu: 'Silah Kaçırmak MİT'in Görevi Değil'

CHP lideri Kılıçdaroğlu Adana'da durdurulan ve MİT'in olduğu söylenen TIR'larla alakalı, 'MİT'in silah kaçakçılığı yapmak gibi bir görevi yok' dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu TÜRK-İŞ ziyaretinin ardından basın mensuplarına açıklamalar yaptı.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarının satırbaşları şu şekilde,

'Bir ülkenin 90 yıllık birikimini siz uluslararası arenada tartışma konusu yaptıramazsınız. Ne zamandan beri Türkiye Cumhuriyeti Suriye'nin içişlerine karışıp silah vermeye başladı. Bu TIR'lar MİT’e ait, aranamaz deniyor.

Benim bildiğim kadarıyla MİT’in silah kaçakçılığı gibi görevi yok.

Ayrıca örgütün operasyon yetkisi de yok. Yasadışı bir işlemin içine Türkiye Cumhuriyeti sokulmuş durumda. Yarın buna kim cevap verecek? Meşruiyetimiz neden tartışma konusu olsun, bu bizi rahatsız ediyor.

HSYK değişikliği Anayasa’ya aykırıdır. Bu yasanın aykırı olduğunu Sayın Başbakan, Meclis Başkanı, Adalet Başkanı hepsi biliyor.

Radikal

Kaynak: http://www.radikal.com.tr/politika/ki...

'MİT'in Silah Kaçakçılığı Yapma Görevi Yok'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana'da dün durdurulan tırların MİT'e ait olmasıyla ilgili, 'İnsani, yardım malzemelerini gizlemenin hiç bir mantığı yok. Bu tırlarla silah taşınıyor. Kimse kimseyi kandırmasın. Koskoca Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin uluslararası alanda meşruiyeti tartışılır konuma getiriliyor. 90 yıllık birikimi uluslararası alanda tartışma konusu yapamazsınız hakkınız yok buna.

Ne zamandan beri Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, Suriye'nin içişlerine doğrudan müdahale edip silah desteği vermeye başladı. Bunu kabul etmek doğru değil. Bu tırlara MİT'E ait tırlar deniyor. Arama yapılamaz. Benim bildiğim kadarıyla Milli İstihbarat Teşkilatı'nın silah kaçakçılığı yapmak gibi bir görevi yok.

Milli İstihbarat Teşkilatı'nın yasasına baktığınızda, örgütün operasyonel eylem yapma yetkisi de yok. Sadece istihbarat toplar ve sayın Başbakana sunar bu kadar. Yasadışı bir işlemin içine Türkiye Cumhuriyeti sokulmuş durumda. Yarın bunun hesabını kim verecek' diye konuştu.

ANKARA, (DHA)

Kaynak: http://www.gercekgundem.com/siyaset/1...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?