Sıla, Ayşe Arman'a Her Şeyi Anlattı! Ahmet Kural ile Aralarında Yaşanan ve Herkesin Merak Ettiği Detaylar

1.5bPAYLAŞIM

Kasım ayının başında yaşanan Sıla ve Ahmet Kural arasında yaşanan darp olayı bir magazin olayından çok sosyal bir sorunu yeniden bizlere hatırlattı: Kadına şiddet! Bugüne kadar Sıla, bu konuyla ilgili mahkeme dışında çok fazla konuşmamayı tercih etti, her şeyden önce travmaları vardı. Hürriyet gazetesi yazarı Ayşe Arman, Sıla ile dertleştiği bir yazı dizisini kaleme aldı ve herkesin o çok merak ettiği şeyleri Sıla'nın ağzından yazdı. Biz de bu röportajdan bazı bölümleri seçtik.

Röportajın tamamına ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Konunun başına dönmek isteyenler bu içeriğe göz atabilir.

Şoktayız! Kıskanılan Aşkta Sona Gelindi: Ahmet Kural Sıla'yı Darp Etti! - onedio.com
Şoktayız! Kıskanılan Aşkta Sona Gelindi: Ahmet Kural Sıla'yı Darp Etti! - onedio.com

Dayağın izleri sadece kollarında değil, bütün vücudunda mıydı?

Evet. Ve başına gelenleri anlatırken tekrar tekrar yaşıyorsun... Kendini çok kötü hissediyorsun, ruhun yırtılıyor... Gururun da çok inciniyor. Ama ben, kendimi mağdur olarak kabul etmedim. Utanacağım bir şey yapmadım. Dayak yemiş olmak benim utanmamı gerektiren bir şey değil, utanması gereken ben değilim... Öyle vahşi bir şeymiş ki çok garip bir uyanış yaşıyorsun. Güya hepimiz dayağa karşıyız değil mi? Duyarlı insanlarız. Ben de öyleydim, hatta bir sanatçı olarak daha da duyarlıyım zannediyordum. Ama biz o kurduğumuz cümlelerin “özne”si değiliz ya, dolayısıyla bize hep üçüncü sayfa haberi gibi geliyor, hep başkasının başına gelirmiş gibi geliyor. Ben bizzat yaşadım, 45 dakika dayak yedim. Korkunç bir şey! Tabii ki çok sarstı beni. Hâlâ kendime gelemedim, toparlayamadım kendimi. Sokağa bile çok çıkmıyorum...

Annen seni o halde görünce ne yaptı, ne dedi?

Ağzından çıkan laf: “Bu asla kabul edilemez!” oldu. Ve ben aslında ailemin desteğini de alabildiğim için belki bu kadar cesur olabildim. Çünkü duygudan duyguya sürükleniyorsunuz. Garip bir vicdan da yapıyorsunuz. Çünkü biz bu dayak hadisesinden 5 dakika evvel aslında canım cicim’dik. Evlenmeyi, çocuk yapmayı konuşuyorduk. O yüzden ardından olanlar çok kırıcı. Zaten derin bir kırgınlık da hissediyorum...

Türkiye her konuda olduğu gibi bu konuda da ikiye bölündü, “Sılacılar” ve “Kuralcılar” olarak... Bununla ilgili ne düşündün?

Bu, yanlış bir bölünme. “Dayağı desteklemek” diye bir şey olamaz, olmamalı. Bu tip şeyleri duyduğum zaman, “O da demek ki karısını, sevgilisini dövüyor!” diye düşündüm. Ve oradan demek ki kendini aklamaya çalışıyor. Başka hiçbir açıklaması olamaz. Hiç kimse dayağı ya da herhangi bir şiddeti savunamaz. Bu sadece erkeğin kadını dövmesiyle ilgili değil, çocuğa şiddet, hayvana şiddet, hepsi için geçerli. Bir kere gayrı medeni, gayrı ahlaki ve gayri insanı... Hepimiz bu anlayışla mücadele etmeliyiz!

Sen Ahmet Kural’ın buna meyli olduğunu hiç fark etmedin mi?

Ettim.

İlk beraber olmaya başladığınızdan bu yana toplam ne kadar beraber oldunuz?

Aşağı yukarı 8 ay. Sonra bir ayrılık dönemi geçirdik. Sonra tekrar bir araya geldik.

Nasıl bir meyil peki bu? Alkolle mi ortaya çıkıyor?

Ben bilemem. Bence hekimler tanı koyarlar. Benim şu an bir şey demem doğru olmaz. Ama evet, böyle bir problemi vardı. Daha önce de böyle bir dayak hadisesi yaşadık. Ama hepimiz aşkın birazcık iyileştirici ve uzlaştırıcı bir şey olduğuna inanırız, ben de... Aşk seçmeli ders değil ya bizim için.

Yani âşıktın, gözüne perde indi, şiddete eğilimli olduğunu görmemeyi tercih ettin, öyle mi?

Evet. Aşkın onu iyileştirebileceğini zannettim. Düzeltebileceğini zannettim. Beraber yol alabileceğimizi zannettim ama öyle bir şey yokmuş.

Sinirlenince ne yapardı?

Ağırlıklı olarak öfkesini saçan, savuran biriydi diyeyim. Ama ben bu adama aşıktım.

Senin kişiliğin, şöhretin altında eziliyor muydu?

Bir sürü insan böyle bir yerden okudu ilişkimizi. Ama aşk işin içine girdiği zaman işler değişiyor. Benim için gerçekten büyük aşktı. Ama böyle bitti, yapacak bir şey yokmuş.

Tabii ki böyle bir vahşetin gerekçesi olamaz ama insan merak ediyor, ne oldu da adam delirdi diye... Seni kıskanıyor muydu?

Ayşe, ne olursa olsun, kıskançlık olsun, cart olsun curt olsun, günün sonunda hiç kimse böyle bir davranışı hak etmiyor. Bu bir ihanet değil! Biri sana ihanet etse bile böyle davranamazsın. Zaten bir ihanet değil. Bir ahlaksızlık yok ortada. Bu davranış asla kabul edilemez.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
jr.aykut

"Senin kişiliğin, şöhretin altında eziliyor muydu?" Böyle bir soruyu sormuş olamaz bence Ayşe Arman. Sanki sılanın karşısındaki kişi pideci davut usta. Ahmet Kural'dan bahsediyorsun orada Sıladan daha fazla seveni olduğuna kalıbımı basarım. Yine bir hemcins dayanışması. Ve bu röportajı bu şekilde okuyacaklar için harika bir algı oluşturma metodu. Sıla anca ezilir Ahmet Kral(king anlamında yazdım)'ın şöhreti altında. Ayşe Arman'ında gazeteci olmadığı, bulunduğu kurumun ismi sayesinde başarılı göründüğü buradaki tavır ve hareketlerinden anlaşılıyor. İçi boş ama reklamı kuvvetli. Ve bir ürünü önce reklamı sattırır. Ayşe Arman=Kiralık Kalem. Bugün Demirören 21 verir, Yarın Sözcü 3 verir Ayşecik 180 derece döner.

elaria

adalet te bu iste zaten,parasi olan duyulur.ayse,esma,zehra'da anca olunce duyulur,2 gun sonra unutulur.

elaria

okumadim,yorumlara gectim direkt.neden prim yapmasin ki leyla nilcigim?unluler furyasi bu,herseyi prim icin reklam icin kullanirlar.iyi de reklam yapti kendisine.dayak yiyen tek sila ymis gibi herkes sila yi savundu durdu,yillarca kocasindan dayan yiyen ve gidecek baska yeri olmayan,polise gitse "biz bakariz"diyip evine yollanacagini ve kocasindan "neden polise gittin"diye fazla dayak yiyecegini bilen Esma,Zehra,Ayse "benim bu kadindan neyim eksik?"diye dusundu,dusundu.Ama bir cevap bulamadi.

leyla-nil

Mal mısınız harbi mal mısınız kadın neden böyle bir olayla prim yapma ihtiyacı duysun zaten Tüm Türkiye'nin tanıdığı biri ve hala şöhreti var siz değil misiniz her gün sosyal medyada Aşk güzellemeleri yapıp arabesk konuşan? kadın da bana kıyamaz ve yapmaz diye düşünmüş meyilli olduğunu fark etmesine rağmen bunda bu kadar inanılmayacak ne var? Hayatınızda sanki şiddete uğramış biriyle iletişiminiz oldu hepiniz yalan makinesi kesildiniz mk. Gizlilikten dolayı ve iyice bu kadın da Amma sıkıyor denileceğinin farkında olduğundan Ahmet'in neden delirdiğini açıklamamış. öfke krizi anında insanın gözünün döndüğünü de mi bilmiyorsunuz mk bilmişleri. Şu son yıllarda gerçekten şiddete karşı duyarlılık arttığı için bunu suistimal eden insanlar olduğunu Düşünmeniz doğal ama bu kadın onlardan değil

leyla-nil

Şimdi sorgulamayı yanlış yapan sizler için bilale anlatır gibi yorumumu açıklayayım. Şöyle ki bir insan ancak ihanet gibi büyük bir ahlaksızlıkta bu kadar delirir diyosunuz. Ama ortalıkta ihanet vs yoksa(ki olması bunu yine meşru kılmazdı) iyice sıla abartıyor ahmet kural şuncacık olayda mı delirdi diye kadını yalanlayacağınızın farkında oldugundan yani sizin gerizekalılığınızın, şiddet olayının nerden patlak verdiğini açıklamamış. Ki buna mahkeme gizliliği de dahil. Biri demiş ki canım cicimken 5 dk sonra nasıl şiddet başladı inanmıyorum yhaaa falan. Bak canım, tatlım adam zaten şiddet meyilli oldugu için bu olay oldu. Şiddet meyillileri böyle birden öfke krizine girer. Mahkemelerin ve cezaların amacı da böyle diğer insanlara da zararlı olabilecek insanları toplumdan uzaklaştırmaktır. Anlamadın ama hala değil mi tatlım?

uyeolamayanuye

Sıla hiç samimi ve inandırıcı değilsin, tutarsız konuşuyorsun.

Görüş Bildir