'Sıkıysa Kime Beddua Ettiğini Söylesin'

 > -

Sıkıysa İsim Ver!

Başbakan'ın Pakistan gezisini yerinde takip eden Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür bomba bir kulisle dikkatleri çekti. Övür, Başbakan Erdoğan'ın Zaman gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Ünal aracılığı ile Fethullah Gülen'e gönderdiği mesajı köşesinde paylaştı.

GÜLEN SIKIYSA KİME BEDDUA ETTİĞİNİ SÖYLESİN

Övür'ün yazısına göre Erdoğan, geziye katılan isimlerle uçakta sohbet ederken Zaman'dan Mustafa Ünal'a çok ilginç bir soru yöneltiyor ardından da çok konuşulacak mesajını gönderiyor. Gülen'in hayli sert açıklamalar yaptığı ve beddua ederek dikkat çektiği son videosunu hatırlatan Erdoğan "Sıkıysa kime beddua ettiğini söylesin" demiş.

İşte Övür'ün yazısındaki ilgili bölüm

Uçakta -benim bildiğim- sadece, cemaate yakınlığıyla bilinen Zaman Gazetesi Ankara Temsilcisi ve köşe yazarı Mustafa Ünal vardı. Ünal, gazeteci kimliğiyle her zaman saygı uyandıran bir isimdi ve Başbakan'la aralarında nasıl bir diyalog geçeceğini doğrusu merak ediyordum.

Uçak havalandıktan bir süre sonra Başbakan Erdoğan dolaşmaya başladı ve herkesin elini sıkarak sohbet etti. Sıra tam arkamda oturan Mustafa Ünal'a geldiğinde herkes pür dikkat o konuşmayı izlemeye başladı.

Başbakan Erdoğan'ın şu minvaldeki sözleri çarpıcıydı: "Bu nasıl beddua, kime ediyor? Sıkıysa kime ettiğini de söylesin. İsim versin."

Cumhuriyet

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AnkaraBaşbakanFethullah Gülen
Görüş Bildir