Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sıkı Kalçalar İçin Yapmanız Gereken 7 Hareket

-
Abone ol

Sıkı kalçalar için 7 hareket

Reklamlarda çıkan ve gerçeği yansıtmayan zayıflama-sıkılaşma-kilo verme ilaçlarını kullanmayın. Sıkı kalçalar için basit egzersizler yapın. Sımsıkı kalçalara sahip olmak her kadının isteğidir. Bunun için yapmanız gereken 7 hareket var. Evet sıkı kalçalara ve bacaklara sahip olmak için sadece yedi hareket yeterli. Peki bu kalça sıkılaştırma hareketleri neler ? Seksi kalçaların sırrı çözüldü.  Sizde bugünden itibaren sıkı kalça hareketlerine başlayın... Sıkı kalça egzersizleri-hareketleri videosu en alttadır.

Geriye tekme hareketi

Bu kalça egzersizi ile yaparak sıkı kalçalara sahip olabilirsiniz..İki dirseğinizi ve iki dizinizi 90 derece açı yapacak şekilde bükün. Elleriniz ve dizleriniz üzerinde durun. Dizinizin açısını değiştirmeden aşağıda ki pozisyona getirerek bir bacağınızı yukarı doğru uzatıp geriye tekme atıyormuş gibi yapın.

Bank pozisyonunda kalça egzersizi

Elleriniz ve 90 derece açıyla kırdığınız dizleriniz üzerinde yerde pozisyon alın. Bir dizinizi yerden oynatmadan ve bacaklarınızın açısını bozmadan diğer bacağınızı yana kaldırın.

Bank pozisyonunda bacak yana açış

Yerde elleriniz ve dizleriniz üzerinde bank pozisyonunda durun. Bir bacağınız 90 derecelik bir açıyla dizden bükülüyken, diğer bacağınızı dizinizi bükmeden açık bir şekilde tam yanınıza doğru uzatın.

Bir bacak havada omuz köprüsü

Ayaklar yerde, kollar yanlarda sırtüstü uzanın. Karın ve kalça kaslarınızı kasarak gövdenizi yerden kaldırın. Vücudunuz omuzlarınızdan itibaren dizlerinize kadar düz bir çizgi çizmeli. Bir bacağınızı vücut hizasında havaya kaldırın. Bacağınızı indirip diğer bacağınızla egzersizi tekrarlayın.

Yatarak kalça kaldırma

Ayak tabanlarınız yerde, kollar yanlarda, sırtüstü uzanın. Nefes verirken vücudunuzu kuyruk sokumundan başlayarak kaldırın. Karın ve kalça kasları sıkı olmalı ve vücudunuz omuzlarınızdan dizlerinize kadar düz bir çizgi çizmeli. Nefes alın, verirken sırt omurlarından başlayarak gövdenizi yere indirin.

Geriye bacak itme

Egzersiz bandını bağlayıp ellerinizle tutun ve ayağınızdan geçirin. Bir diziniz yerde, bandın bulunduğu bacağı geriye doğru itin. Bacağınız kalçanız ve sırtınızla düz bir çizgi oluşturacak şekilde uzasın. Dizinizi büküp bacağı öne çekin, sonra tekrar geriye itin

Yatarak yukarı bacak itme

Yere sırtüstü uzanıp ellerinizi belinizin altına doğru uzatın. Ayaklarınızdan biri yerde; diğerini havaya kaldırırken vücudunuzu da yukarı doğru itin. Bu arada omuzlarınızı yerden kaldırmamaya dikkat edin.

Basit Yöntemlerle Sımsıkı Kalçalar

Siz de kadınlara özel ürünleri pazarlayan reklamlarda kusursuz vücutlu, pürüzsüz ciltli ve bebek yüzlü kadınlar görmekten bıkıp usanmadınız mı?

Portakal kabuğu görünümünü bilgisayar hileleriyle o muhteşem bacaklara monte eden ve 'öncesi-sonrası' durumuyla o kremi kullandıktan sonra meydana gelen değişimi yine o mükemmel bacaklarla veren reklamlar...

Bunların hiç birine gerek YOK. Basit ve evde yapabileceğiniz hareket ile sımsıkı kalçalara sahip olabilirsiniz. Ayrıca bacaklarınızı şekle sokmak için de ideal hareketler.

NOT :

Asla düzenli antrenmanı bırakmayın, iyi çalışmalar

Kaynak: http://www.sagliklihayatimiz.com/siki-ka...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir