Şike Müfettişi Neden Değişti?

-
1 dakikada okuyabilirsiniz

Şike Müfettişi Neden Değişti?

Şike Müfettişi Neden Değişti?

İncelemesi yaklaşık 1.5 yıl süren Türkiye ile ilgili şike dosyasının el değiştirdiği öğrenildi. İddiaya göre dosya İrlandalıdan alınarak İspanyola verildi. Peki neden?

Türk Futbolunun gündemine adeta bomba gibi düşen UEFA haberinin ardından “Peki şimdi ne olacak?” sorusu gündemin birinci sırasına otururken, sporx.com sevk olayıyla ilgili ilginç bir ayrıntıya daha ulaştı…

Türkiye Futbol Federasyonu yargı organları ve İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin gerekçeli kararlarının incelemesine yaklaşık 1.5 yıl öncesinden İrlandalı müfettiş David Casserly'i görevlendirerek başlayan UEFA'nın bir süre sonra Türkiye ile ilgili bu dosyayı İspanyol müfettiş Miguel Lietard Fernandez-Palacios'a devrettiği ortaya çıktı.

Bu değişikliğin neden olduğu kafalarda soru işareti bırakırken, Türkiye ileilgili bu şike dosyayı inceleyen İrlandalı müfettiş David Casserly'nin bir dönem CAS'taki bir davada TFF'nin avukatlığı yaptığı, değişikliğin bu nedenle olabileceği iddia edildi…

6 ay önce UEFA hukuk kurulunda disiplin müfettişi olarak göreve başlayan ve ayağının tozuyla Türkiye ile ilgili şike dosyasına atanan İspanyol müfettiş yine yeni müfettişlerden Av.Faruk Baştürkle birlikte UEFA'nın gözde hukukçuları arasında gösteriliyor. İspanyolcanın yanı sıra İngilizce, Fransızca, Almanca ve Portekizce bilen Miguel Lietard Fernandez-Palacios'in annesinin Fransız babasının da İspanyol olduğu belirtildi.

İspanya Lleida Üniversitesi hukuk eğitimini alan, Arjantin Futbol Federasyonu, Sevilla Basketbol Federasyonu, Perea Avukatlar Topluluğu ve Williams & Connolly LLP'de de asistan olarak çalışan İspanyol müfettiş şu an Sport Advisers isimli spor hukuku danışmanlığı yapan bir şirketin başkanlığını yürütmekte.

F.BAHÇE'NİN DOSYASI 74 SAYFA

F.Bahçe ve Beşiktaşla ilgili gelen sevk kararlarının ardından her iki kulüp ilk saatlerden bu yana savunma için hazırlıklarına start vererken, gelen sevk yazılarının kabarıklığı da dikkat çekti. UEFA disiplin müfettişi Miguel Lietard Fernandez-Palacios imzalı F.Bahçe Spor Kulübü'ne gönderilen sevk yazısının tam 74, Beşiktaş'a gönderilen sevk dosyasının ise 30 sayfa olduğu ortaya çıktı.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

ArjantinBeşiktaş Jimnastik KulübüFenerbahçe Spor KulübüİspanyaİstanbulTFFUEFAfutbol
Görüş Bildir