Siirt Valisi'nden Obama'ya İlginç Tweet!

 > -
1 dakikada okuyabilirsiniz

Siirt Valisi'nden İlginç Obama Tweeti!

Siirt Valisi'nden İlginç Obama Tweeti!

Siirt Valisi Ahmet Aydın'ın resmi twitter hesabından Obama için yazdıkları dikkat çekti... Vali Aydın Obama'nın resmi adresine, "I'm from turkey, I'm governor in Siirt, I like you..." gibi sözler yazdı.

Siirt Valisi Ahmet Aydın'ın sosyal paylaşım sitesi twitter'da ABD Başkanı Obama için yazdığı tweet günün konusu oldu. Aydın'ın tweeti ABD Başkanlarından George Bush'un Türkiye ziyareti sırasında söylediği; 'Tanrı Türkiye'yi korusun, ABD'yi de korumaya devam etsin' sözlerini hatırlattı.

AHMET AYDIN KİMDİR?

1967 Denizli doğumlu olan Vali Ahmet Aydın Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Mezun olduktan 1 yıl sonra avukatlık stajını Diyarbakır Barosu’nda tamamladı. İlk görev yeri ise 1992’de Aydın’da Kaymakam adaylığı oldu. 8 ay İngiltere’de kalarak yabancı dil ve mesleki eğitim aldı.

1995 yılında Denizli-Babadağ ve Burdur Yeşilova Kaymakam Vekilliği yaptı. 1996 yılında Tokat-Almus Kaymakamlığı’nın ardından sırasıyla Ardahan-Damal Kaymakamlığı, Batman Vali Yardımcılığı, Kastamonu - Pınarbaşı ve Azdavay Kaymakamlığı, Siirt Vali Yardımcılığı, Diyarbakır Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Haberin Tamamı İçin:

İşte Siirt Valisi'nin Obama Tweet'i!

Siirt Valisi'nden Obama'ya: I like you...

Siirt Valisi Ahmet Aydın, ABD Başkanı Barack Obama’ya sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan İngilizce twit gönderip kendisini sevdiğini belirterek, "Sizin gibi olmayı umut ediyorum" dedi.

Siirt Valisi Ahmet Aydın dün ABD Başkanı Barack Obama’ya sosyal paylaşım sitesi twitter’dan İngilizce mesaj gönderdi. Vali Ahmet Aydın, ABD Başkanı Obama adına açılan hesaptan gönderilen "Başkan yardımcısına, Ocak’tan önce, silah şiddetini azaltmak için somut çözüm önerileriyle gelmesini istedim" yazılı twit’e yanıt verdi. Dün saat 09.50 sıralarında İngilizce atılan twit’te Vali Ahmet Aydın, "Ben Türkiye ’denim. Siirt’te Valiyim. Sizi seviyorum, hayatınız ve başkanlığınız çok başarılı. Sizin gibi olmayı umut ediyorum" diye yazdı. Vali Aydın’ın Obama’ya gönderdiği İngilizce mesaj 802 kişi tarafından yeniden...

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Amerika Birleşik DevletleriAydınBarack ObamaDiyarbakırİngiltereTwitter
Görüş Bildir