Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sığınmacı Akını Konusunda 4 Ülkeden Türkiye'ye Karşı ‘B Planı’

Anasayfa > Gündem

Doğu Avrupa ülkeleri Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Polonya ve Macaristan sığınmacı akınının kontrol altına alınması için bir 'B Planı' üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Doğu Avrupa ülkeleri Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Polonya ve Macaristan Avrupa'ya sığınmacı akınının kontrol altına alınmasında Yunanistan ve Türkiye'nin çabalarının yeterli olmayacağı düşüncesiyle bir 'B Planı' üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

'AB ve Türkiye arasındaki eylem planının başarılı olacağına inanıyoruz, ancak karamsar olduğumu belirtmek isterim'

'AB ve Türkiye arasındaki eylem planının başarılı olacağına inanıyoruz, ancak karamsar olduğumu belirtmek isterim'

Slovakya Başbakanı Robert Fico

Slovakya Başbakanı Robert Fico, Prag'da düzenlenen Visegrad Grubu Olağanüstü Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamada, Makedonya ve Bulgaristan sınırlarını korumak amacıyla bir B Planı üzerinde konuştuklarını belirtti. Fico, 'AB ve Türkiye arasındaki eylem planının başarılı olacağına inanıyoruz, ancak karamsar olduğumu belirtmek isterim' dedi. Başbakan bu nedenle hükümet başkanlarının yeni bir planı gündeme getirdiğini kaydetti.

'Türkiye ile birlikte yeni güvenlik önlemlerinin de alınması gerek'

'Türkiye ile birlikte yeni güvenlik önlemlerinin de alınması gerek'

Çek Cumhuriyeti Başbakanı Bohuslav Sobotka

Çek Cumhuriyeti Başbakanı Bohuslav Sobotka da AB sınırlarını güvenceye alabilmek için eylem planının yanı sıra Türkiye ile birlikte yeni güvenlik önlemlerinin de alınması gerektiğini vurguladı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel AB sınırının kuşatma altında tutulmasına karşı çıkıyor. Merkel, Türkiye'nin inisiyatifiyle, sığınmacıların Avrupa'ya gelmesinin engellenmesine odaklanıyor.

Deutsche Welle Türkçe

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
11
8
3
2
2
1
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
oktay

gelsinler türkiye suriye sınırına çin seddi örsünler.