Sigaralı Fotoğrafına Dava! Çağatay Ulusoy'un Başı Instagram Paylaşımı Yüzünden Dertte!

933PAYLAŞIM

Prof. Dr. Orhan Kural, ünlülere açtığı davalarla ünlü bir isim. Bu sefer de Çağatay Ulusoy nasibini aldı! Ayrıntıları içeriğimizde 👇

Şu sıralar Çağatay Ulusoy'un başı Instagram'da sigaralı fotoğraf paylaştığı için dertte.

Hatta bu fotoğraflar yüzünden kendisine dava bile açıldı!

Bağımlılığa Hayır Derneği Başkanı ve İTÜ Maden Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural, takipçilerini sigara içimine özendirdiği gerekçesiyle Çağatay Ulusoy hakkında suç duyurusunda bulundu.

Çağatay Ulusoy'un ekte özel olarak kullandığı siyah beyaz iki sigaralı fotoğrafı 175 bin beğeni almıştır. Gençler üzerinde etkili olan bu oyuncunun hayranları orta ve lise eğitimindeki kız çocuklarıdır. Beğenenlerden yüzde 5'inin bilinçaltına etkili olarak sigaraya başlamasına neden olması halinde, kanına girdiği öğrenci ve genç sayısı, 87 bin 500 olacaktır. Bu bakımdan kamu sağlığının zarar görmemesi için, bu tür 'sigaraya teşvik' gayesinde olan paylaşım sahiplerinin bu paylaşımları kaldırılmalı, paylaşımda bulunan kişi ise cezalandırılmalıdır.

Prof Dr. Orhan Kural, Çağatay Ulusoy’un gençleri sigara içmeye özendirdiğini ve tütün ürünleriyle alakalı düzenlenen kanunu ihlal ettiği gerekçesiyle cezalandırılmasını talep etti.

Nuri Bilge Ceylan' a da zamanında dava açmıştı Prof. Dr. Orhan Kural.

"Kış Uykusu" adlı filmindeki bir sahnede ata işkence yapıldığını söyleyerek savcılığa başvuru yapmıştı.

Cem Yılmaz da Orhan Kural'dan nasibini alanlardan.

"Pek Yakında" filminde "uyarıcı madde kullanımını alenen özendirdiği" iddiasıyla Cem Yılmaz hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu. Ancak davayı kaybetmişti.

Şimdi de Çağatay Ulusoy...

Çağatay Ulusoy'un 6 ay önce paylaştığı bu fotoğrafın gündeme geldiğini gören takipçileri de fotoğrafın altında tartışma başlattılar.

Kimileri onu kötü örnek olmakla suçladı...

Kimileri de Çağatay Ulusoy'a destek oldu...

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Herkesin hayatına kimse karışamaz.
Bilemedim.
Sigaraya özendiriyor, fotoğrafı kaldırmalı.

Onedio Yaşam'ı Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
abdurrahman-killibacak

ülkede her şey normalmiş gibi

abdurrahman-killibacak

şöyle uzun uzun bilimsel şeyler yazmayın Çağatay Ulusoy un her şeyi bitti sigarası mı kaldı adamın iyi yönlerini göreceğinize kötü yönlerini görüyosunuz

abdurrahman-killibacak

çağatay♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️

abdurrahman-killibacak

herkesin hayatına da kimse karışamaz

abdurrahman-killibacak

kimse çağataydan görüp de sigara içmeye başlamaz

Görüş Bildir