Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Şiddete Uğradıkları Sırada Yaşadıkları Çaresizliği ve İnsanların Umursamaz Tavırlarını Anlatan Kadınlar

466PAYLAŞIM

Biz kadınların bu yalnızlığı ne zaman sona erecek?

Bu ülkede şiddete uğramayan, taciz edilmeyen kadın sayısı çok çok az. Hangi kadına sorarsanız sorun kesinlikle size anlatabilecekleri bir hikayeleri vardır.

O anları yaşarken neler hissettiklerini kimse bilemez tabii. Nasıl yalnız bırakıldıklarını, çaresizlik içerisinde yaşamak için nasıl çırpındıklarını kimse bilemeyiz. Toplum olarak da tepki göstermekten aciz, müdahale etmekten imtina eden bireyler haline geldik. Samsun'da yaşanan korkunç olayın ardından birçok kadın bizlere gerçekte nasıl duyarsız bir toplum olduğumuzu yeniden hatırlattı. Bazı kadınlar şiddete uğradıkları sırada nasıl yalnız bırakıldıklarını anlattı.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. Yaşananlar çok acı. Yürek nereye kadar dayanacak bilinmez...

Yorumlarda buluşalım!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
avci-kiz

Bi kadın olarak söylüyorum,kimse bana dokunamaz,çünkü çevremiz geniştir,artı,bi ajanın yetişebileceği bi ortamda yetişiyorum

avci-kiz

Hay ben böyle toplumun babasını soyunu sopunu s......

isotlu-baklava

Allah belanızı versin ya Allah belanızı versin! Duyup da susanlar, görüp de konuşmayanlar bin beterini yaşayın inşallah! Lanet olsun, bu duyarsızlık bizi yok edecek, insan ırkının soyu böyle kuruyacak!

deryadrn

Babam, trafikte genç bi kıza saldıran adamı dövdü! "Gözümün önüne siz geldiniz, nasıl bırakırdım onu orada öylece..." dedi. Ben de öyle durumlarda babamın kızıyım! Korkan kafasını gtüne soksun ve başına gelmesini beklesin!

ordekkac

Ayrıca Kadir Şeker in yaşadıklarının aynısı başıma gelir diye düşünmeyin, Dava dosyasını bile görmeden, kadını savunduğu için başına bunlar geldi diyenler, art niyetlidir. Ceza Hukukçusu değilim ancak; Bıçağın boyu, ittirilme gücü, hayati organlara zara verme kastı gibi şeyler etkili oluyor.

Görüş Bildir