Dayakçı Kocalar Serbest, Kadın Örgütleri Ayakta

 > -

Kadın örgütleri ayakta: Şiddet sanığına özel infaz çağrısı

Kadın örgütleri ayakta: Şiddet sanığına özel infaz çağrısı

TBMM'de 24 Ocak'ta kabul edilen 6411 sayılı yeni Denetimli Serbestlik Yasası, Cumhurbaşkanı tarafından onaylandı. Yasa ile kadına karşı şiddet kapsamında suç işleyen ve çoğu eşini "kasten yaralama", "hakaret", "tehdit" gibi suçlardan birkaç yıl ceza alan dayakçı kocalar tahliye edilecek. Dayakçı koca hiç hapse girmeden cezası da ertelenebilecek. Kadın örgütleri ayakta...

Hürriyet'ten Oya Armutçu'nun haberine göre dayakçı kocaya tahliye yolu şöyle açılıyor:

"Kamuoyunda Anadilde savunma tasarısı olarak bilinen yasa Ceza Muhakemesi Kanunu ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunda önemli değişiklikler getiriyor. Yasayla açık ceza evinde 6 ay kalma şartı 31.12.2015 tarihine kadar uygulanmayacak. Meşruten tahliyesine bir yıldan az süre kalalar mahkumlar açık cezaevinde 6 ay kalma şartı aramaksızı tahliye edilecekler. Açık cezaevine ayrıldıktan sonra son 1 yılın denetimli serbestlik şartlarıyla toplum arasında geçirilebilmesine dönük önceki düzenlemede, 6 ay açık cezaevinde kalma şartı vardı.

Haberin Tamamı İçin:

15 bin kişiye af

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül denetimli serbestlik yasasını dün onayladı. Buna göre, hapisteki yaklaşık 15 bin kişiye af geldi.

Denetimli serbestlik yasasındaki son değişiklikle yaralama, hakaret, ve tehdit suçlarından hapis yatanlar serbest bırakılacak.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Abdullah GülTürkiye Büyük Millet Meclisidenetimli serbestliktahliye
Görüş Bildir