Görüş Bildir

Sıcaklık Ülke Genelinde Mevsim Normalleri Üzerinde

Anasayfa > Gündem

Meteoroloji Genel Müdürlüğü | Günlük Rapor

Yapılan son değerlendirmelere göre ülkemizin kuzeydoğu kesimleri ile bu sabah ilk saatlerde Malatya ve Sivas çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Sivas, Erzincan ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. 

Yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde Marmara'nın güney ve doğusu ile Doğu Anadolu'da yer yer yoğun olmak üzere sis görülecek.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

SOBA VE DOĞALGAZ KAYNAKLI BACA GAZI ZEHİRLENMELERİNE DİKKAT: Rüzgarın iç ve batı bölgelerimizde güney yönlerden yer yer orta kuvvette esmesi beklendiğinden, meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

  • MARMARA

Parçalı ve az bulutlu, Yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde güney ve doğusunun sisli geçeceği tahmin ediliyor.

BALIKESİR Parçalı ve az bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde sisli 18

BURSA Parçalı ve az bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde sisli 20

İSTANBUL Parçalı ve az bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde sisli 14

YALOVA Parçalı ve az bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde sisli 18

  • EGE

Az bulutlu ve açık zamanla kıyılarının parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR Parçalı ve az bulutlu 15

AYDIN Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu 20

İZMİR Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu 19

UŞAK Parçalı ve az bulutlu 15

  • AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu

ADANA Parçalı ve az bulutlu 18

ANTALYA Az bulutlu ve açık 19

HATAY Parçalı ve az bulutlu 17

OSMANİYE Parçalı ve az bulutlu 17

  • İÇ ANADOLU

BAtısı az bulutlu, doğusu parçalı ve çok bulutlu bu sabah saatlerinde Sivas çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Az bulutlu ve açık 15

ESKİŞEHİR Az bulutlu ve açık 16

KIRIKKALE Az bulutlu ve açık 14

KONYA Az bulutlu ve açık 15

  • BATI KARADENİZ

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU Parçalı ve az bulutlu 14

DÜZCE Parçalı ve az bulutlu 18

KASTAMONU Parçalı ve az bulutlu 14

ZONGULDAK Parçalı ve az bulutlu 16

  • ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Doğusunun yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Bayburt ve Gümüşhane çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AMASYA Parçalı ve çok bulutlu 16

ORDU Parçalı ve çok bulutlu 17

SAMSUN Parçalı ve çok bulutlu 18

TRABZON Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 15

  • DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, kuzey ve batı kesimleri çok bulutlu, Erzincan ve Ardahan ile sabah saatlerinde Malatya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Erzincan ve Ardahan çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar, Malatya çevrelerinde yağmur şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde sis görülecek.

ELAZIĞ Parçalı ve çok bulutlu 11

ERZURUM Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde sisli- 2

HAKKARİ Parçalı ve az bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde sisli -1

VAN Parçalı ve az bulutlu, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinde sisli 2

  • GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerinde yer yer hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATMAN Parçalı ve az bulutlu

DİYARBAKIR Parçalı ve az bulutlu 13

GAZİANTEP Az bulutlu ve açık 14

SANLIURFAAz bulutlu ve açık 18

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ Hava Durumu: Parçalı bulutlu, sabah ilk saatlerde doğusu yağmurlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de güney ve güneydoğudan 2 ila 4, akşam saatlerinden itibaren doğusu 5, Doğu Karadeniz'de doğu ve güneydoğudan, sabah ilk saatlerde doğusu güneybatıdan 2 ila 4, akşam saatlerinden itibaren batısı güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, akşam saatlerinden itibaren Orta Karadeniz 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgar: Güneydoğudan, sabah ilk saatlerde güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,0m Görüş: İyi.

EGE Hava Durumu: Parçalı çok bulutlu, Rüzgar: Kuzey Ege'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5, açıkları 6, Güney Ege'de güney ve güneydoğudan 3 ila 5, akşam saatlerinden sonra 6 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, açıkları ile akşam saatlerinden sonra güneyi 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Doğu Akdeniz'in doğusu sabah ilk saatlerde sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de doğu ve güneydoğudan, sabah kuzeybatıdan, öğlen güneybatıdan 2 ila 4, Doğu Akdeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, öğlen doğusu güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, Rüzgar: Kuzeydoğudan, ilk saatlerde güneybatıdan 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m Görüş: iyi.

Kaynak: http://www.mgm.gov.tr/tahmin/gunluk-t...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?