Sıcak Günler Geldi! Sağlığınız ve Bütçenizin İyiliği İçin Seçeceğiniz Klimada Olması Gereken 11 Özellik

-
Abone ol

Evde sıcaktan pişmek istemeyenler buraya! 👇😄

1. Güçlü bir filtreleme sistemine sahip olmalı. Böylece çevredeki kötü kokuları önleyebilir, ortama yayılacak ferah havayı oluşturabilir.

Evin içindeyken de doğanın kucağındaymış gibi böyle özgür hissetmek istemez misiniz? 😅

2. Aynı zamanda alerji ve solunum rahatsızlığı olan kişiler için ortamdaki tozları da bu filtre sistemiyle ayrıştırmalı.

Ev tozuna alerjisi olan kişiler için ortamın havası her zaman taze tutulmalı. 🤧

3. Kendi kendini temizleyebilme fonksiyonuna sahip olmalı.

Bu fonksiyon sayesinde klimanız bakıma daha az ihtiyaç duyacaktır. 😎

4. Hava kalitesinin yanı sıra klimanızın hem kullanım ömrü hem de garanti süresi uzun olmalıdır.

Bu sayede bütçenizi uzun vadede korumuş olursunuz. 😌

5. Çalışırken hem sizin için hem de çevre için tasarruflu olmalı yani az elektrik harcamalı. Bıraktığınız karbon ayak izlerini azaltacak, elektrik tasarrufu sağlayacak özellikte olmalı.

Pikaçu gibi elektrik harcamasın klimanız. 😂⚡

6. R32 yeni nesil soğutucu akışkan sistemleri ile florlu sera gazı emisyonu oranının düşmesini sağlamalı. Böylece diğer cihazlara göre çevreye daha çok duyarlı olmalı.

Ayrıca R32 akışkanının kullanıldığı klimalar eskilerine göre elektrik faturalarını da ortalama yüzde 10 oranında aşağı çekiyor. 😉

7. Ortamın hava kalitesi gibi ses kalitesi de oldukça önemli. Bu yüzden alacağınız klima mümkün olduğunca sessiz, gürültü çıkarmadan çalışmalı.

Evinizin ortasında metal müzik grubu konser veriyormuş gibi ses çıkarmasın. 🎸📣😂

8. Ortamda bulunan kişilerin konforunu üst seviyede tutmak için hassas sıcaklık ayarı yapılabilmeli. İsteğe göre 0,5 derecelik sıcaklık değişimleri bile kolaylıkla ayarlanabilmeli.

Sonra ortamın sıcaklık derecesini ayarlamak için böyle düşünmek zorunda kalmayın. Kolayca istediğiniz sıcaklığa ayarlayın. 🤔😅

9. Klimanın filtresine tutunan ve belirli bir süre sonra küflenmeye neden olabilen mikro boyuttaki tozların filtrasyonunu da başarıyla gerçekleştirebilmeli.

Bunun için anti küf ya da diğer adıyla Anti-Fungus fonksiyonuna sahip olmalı. ✌️

10. Ortamın havasını kısa sürede istediğiniz duruma getirmenizi sağlayacak hızlı ısıtma veya hızlı soğutma özelliğine yani “Turbo mod” seçeneğine sahip olmalı.

Hadi şimdi turbo zamanı! 🚀😂

11. Tabii ki koyulduğu yerde şık durmalı, göze hitap eden bir tasarıma sahip olmalı.

Hem göze hem gönüllere hitap etsin. 😎

Tüm bu özelliklere ve çok daha fazlasına sahip olan Baymak klimalarla içiniz de bulunduğunuz ortam da hep ferah olsun.

Evlerinde kalıp kişisel karantina uygulayan (enfekte olmamış bireyler) kişilerin evlerinde klima kullanması, kendi sağlıkları açısından zararlı bir durum değildir. Aynı şekilde tüm aile bireylerinin sağlıklı olduğu düşünüldüğünde ev tipi klimalar gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Hastalık taşımayan kullanıcılar için ev tipi klimalar özelinde virüs yayma olasılığı bulunmadığı gibi klima kullanımı ile virüsün bulaşma oranı arasında doğrudan bir bağlantı tespit edilememiştir. Yaz aylarında klima kullanımı sıcaklık ve nem dengesini kontrol altına alması sayesinde ev içi konfor şartlarını iyileştirir, vücut direnci ve bağışıklığı konusunda olumlu etkilere sahiptir. Baymak olarak gündemi yakından takip ediyor, siz kullanıcılarımızın sağlığını ve konforunu önemsiyoruz.

Baymak klima modellerine ve sahip oldukları özelliklere daha detaylı göz atmak için tıklayın.

Görüş Bildir