Sibel Can'ın Evliyken Karahan Çantay'la Yasak Aşk Yaşadığı İddiasının Anatomisi

4.3bPAYLAŞIM

Bu iddialar magazinin gündemimizin en skandal olaylarından biri olarak tarihe geçti...

Henüz 14 yaşındayken dans etmeye başlayan sarı saçlı, mavi gözlü bebek gibi bir genç kızdır, hatta çocuktur Sibel Can. Babası da müzisyen olduğu için sahnelerle tanışması belki de bu yüzden biraz erken olmuştur.

Güzelliği ve dansı dillerden dile dolaşırken bir gece Nükhet Duru tarafından sahnede izlenmiş ve keşfedilme hikayesi başlamıştır. Sonrasında Orhan Gencebay ile tanışması ise assolistliğe hızlı ve başarılı bir giriş yapmasına sebep olacaktır.

Şöhret basamaklarını bir bir tırmanan Sibel Can, henüz 17 yaşındayken delicesine aşık olduğu Hakan Ural ile Zerrin Özer'in evinde gizlice evlendi. Bu evlilikten Sibel Can'ın ailesinin haberi yoktu; olduğunda da kızlarına çok sert tepki gösterdiler.

Yakışıklı bir adam, güzel ve başarılı bir kadın, rüya bir evlilik sürüp giderken Sibel Can kariyerinin en tepesine 1997 yılında "Padişah" albümüyle çıkmıştı. Dönemin cumhurbaşkanı Süleyman Demirel bile "Bu kız için bütün servet değer vallahi" diyordu.

Bu sırada özel kanalların gelenek haline getireceği Best Model yarışmaları da gerçekleşiyordu. Esmerliğin Antonio Banderas ile yükselişe geçtiği 1995 yılının Best Model'i ise Karahan Çantay olmuştu.

Karahan, boyuyla, posuyla assolistler arasında neredeyse kollarından bir o yana bir bu yana çekiştiriliyordu. Kimisi klibinde, kimisi de dizisinde oynatmak için sıkı bir rekabete girmişlerdi. ODTÜ Matematik bölümü son sınıf öğrencisi Karahan, artık Türkiye'nin paylaşılamayan yakışıklısı olmuştu.

Bu rekabet gazete manşetlerine yansıyacak kadar görünür hale geldiğinde, Karahan Çantay'ın ismi, Sibel Can ile anılmaya başlamıştı.

Sibel Can'ın yeni dizisi için rol arkadaşı olarak Karahan Çantay uygun görülmüştü. O ana kadar profesyonel iş ilişkisi olarak görülen birliktelik, bir anda gazetelerin iddialarıyla yön değiştirdi.

İddiaya göre Sibel Can ve Karahan Çantay, Londra'da bir otelden birlikte çıkarken görüntülenmişti. O sırada Can'ın eşi Hakan Ural ise Amerika'da bulunuyordu. Bu söylentiler alttan alttan devam ederken çok daha kötü olayların yaşanacağı henüz bilinmiyordu.

Cem Kuzu isimli eski mankenin, modellik kariyerinden sonra Adnan Hoca'nın müridi olarak hayatına devam ettiği biliniyordu. Ancak Cem Kuzu'nun ismi, Sibel Can'a elinde Karahan Çantay ile çekilmiş seks kasetinin olduğunu iddia ederek şantaj yapmasıyla duyulmuştu.

İddiaya göre Sibel Can, bu şantajcıdan kurtulmak için 60 bin USD nakit para ve bir de otomobil vermişti. Fakat iki kişinin bildiği sır değildi, olay kontrolden çıkmaya başlamıştı.

Eski model ve Cem Kuzu'nun arkadaşı Yaşar Alptekin, iddialara göre bu yasak ilişkiyle ilgili sağda solda konuşmaya başlayınca iş çığırından çıktı.

dizi.to

İşte bu noktadan sonra yine iddialara göre Sibel Can'ın dayısı, Karagümrük Çetesi'ni arayıp "Bizi bu beladan kurtarın" diye ricada bulunmuştu.

Çete, şantajcı olduğu iddia edilen Cem Kuzu'yu alıp darp ettikten sonra çıplak fotoğraflarını çekmiş ama dedikodusu yapılan kasete ulaşamamıştı. Cem Kuzu, kendisinde öyle bir kasetin olmadığını söylüyordu.

Bu arada çete, Yaşar Alptekin'i susturmak için kendisiyle iş görüşmesi gibi randevulaşmıştı. Ancak polisin istihbaratı, Yaşar Alptekin'in randevuya gitmesini engelledi ve çete üyeleri tutuklandı.

Çok geçmeden Sibel Can ve Hakan Ural, gazetelere çektikleri faks aracılığı ile şu açıklamayı yapmıştı:

‘‘Ortada, iddiada yer aldığı gibi bir kanıt yoktur. Haberde ismi geçen Vedat ve Nuri Ergin Kardeşlerin, sanatçı ile uzak bir akrabalığı dışında hiçbir bağlantısı yoktur. Burada mağdur bırakılmak istenen Sibel Can ve Ailesidir. Siz medya mensubu dostlarımızdan tek dileğimiz, konuyu aydınlatırken, konuyla ilgimizin bulunmadığı ve bir aile olduğumuz gerçeğini yansıtmanızdır.’’

Ancak Ural ve Can, azmettiricilik suçundan dönemin DGM mahkemelerinde yargılanmak durumunda kaldılar.

Bütün bu yaşananlardan sonra Sibel Can ve Hakan Ural, 1999 yılında boşandı. Hakan Ural, evliliklerinin son iki yılının kabus gibi geçtiğini, daha önce Sibel Can'a şiddet uyguladığını boşandıktan sonra açıklayacaktı. İkili, çocuklarına rağmen 10 yıl boyunca bir araya gelmedi.

publika.az

Sibel Can, 2000 yılında da iş adamı Sulhi Aksüt ile evlendi.

Karahan Çantay ise yarım bıraktığı ODTÜ'den atıldı ve bu olaylardan sonra New York'a gitti, taksicilik yapmaya başladı. En son 2015 yılında görüntülenen model gazetecilere "Beni nasıl tanıdınız?" diye sormuştu...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
deniz-ergun4

Merak ediyorum gençliğinin toyluğunun verdiği hatanın bedelini; kariyerini, hayatını,ülkesini,her şeyini kaybederek Karahan öderken Sibel hanım neden kariyerine kariyer, parasına para kattı göklere yükseltildi ? Ki Burda olsaydı Karahan Çantay paraya para demezdi.. Onun yakışıklığında jön olmadı ülkede.. Gerçekten çok ilginç bir ülkede yaşıyoruz ahlak değerleri kişiye göre değişiyor resmen.Yazık.Çapsız,ucuz insanlar ün,para kazanırken bedel ödeyen günah keçisi bu güzel adam olmuş.. Bu millet kimleri kimleri bağrına basmadı ki.? Çok üzülmüşümdür böyle yitip giden,harcanmış güzel insanlara.. Adaletsiz dünya..Erken,hazin ölümüne ayrı üzüldüm tabi..

cansuc

sibel canı oldum olası sevmem öyle yapmacık öyle miymiy ki. ne kadar karaktersiz olduğunu mutlu kaya olayından da anlayabilirsiniz zaten. kıza yardım edicem deyip, bütün yardımların önünü kesti sonra kendisi de hicbir şey yapmadı. kızcağız kaldı öyle tek başına.

dany

ülkenin belkide en eğitimli mankenlerinden biri, gidip ülkenin enn eğitimsiz varoş şarkıcısına catmış ne büyük şanssızlık yazık olmuş hayatı kaymış :( sibel can çingenini zaten sevmezdim bu okuduklarım daha büyüttü..

cerrahpasalihalit

bu hikayede yanan karahan çantay olmuş. güzelim okuldan atılıp, taksiciliğe mahkum edilmiş. genç yaşta da vefat etmiş. allah rahmet eylesin.

kizce

daha adam dün öldü be gerizekalı . aklına geldi tabi . ne ayıp ne ayıp yaaa yaptığınız terbiyesiz

Görüş Bildir