Shakespeare'in Tiyatrosu İlk Kez Türkiye'de

 > -

Shakespeare'in Tiyatrosu İlk Kez Türkiye'de

İngiliz yazar William Shakespeare'in kurucuları arasında bulunduğu Globe Tiyatrosu, 25 ve 26 Nisan tarihlerinde İstanbul ve Adana'da iki temsil sergileyecek

Sabancı Vakfı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları işbirliğiyle düzenlenen Devlet Tiyatroları-Sabancı Uluslararası Adana Tiyatro Festivali, 15. yılında İngiltere'nin en köklü tiyatrolarından biri olan Globe Tiyatrosu'nu ağırlayacak. Ünlü İngiliz şair ve oyun yazarı William Shakespeare’in kurucuları arasında yer aldığı tiyatro, yazarın en önemli tragedyalarından "Kral Lear"ı önce İstanbul’da Aya İrini’de daha sonra Adana’da sanatseverlerle buluşturacak.

"Kral Lear", Shakespeare oyunlarını başarıyla yöneten Bill Buckhurst imzasıyla sahneye taşınıyor. Oyun 25 ve 26 Nisan tarihlerinde saat 20.00’de İstanbul Aya İrini’de ve 28 ve 29 Nisan’da saat 20.00’de Adana Hacı Ömer Sabancı Kültür Merkezi’nde sahnelenecek. Türkiye'ye ilk kez gelen ve 1599’dan bu yana, 400 yılı aşkın sürede hem İngiltere’de hem de dünyanın birçok yerinde perdelerini açan Globe Tiyatrosu, sahnesini Shakespeare oyunlarına adamış tek tiyatro topluluğu olarak dikkat çekiyor.

Milliyet Sanat

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AdanaİngiltereİstanbulTiyatrooyun
Görüş Bildir