Sezgin Baran Korkmaz'ın Hediye Ettiği Aracı Kullanan AKP'li İsim: 'Benzinini Kendim Aldım'

 > 
22PAYLAŞIM

Korkmaz Karaca, Sedat Peker'in iddia ettiği şekilde bir süre Sezgin Baran Korkmaz'ın hediye ettiği aracı kullandığını doğruladı, "Ama benzinini falan kendim kullandım, kendim harcıyorum" dedi.

Fotoğraf: Twitter / @korkmazkaraca31

Sözcü Gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk'ün KRT TV yayınında aktardığına göre AKP'li Korkmaz Karaca, bir süre Sezgin Baran Korkmaz'ın hediye ettiği aracı kullandığı iddiasını doğruladı.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi ve AKP Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Korkmaz Karaca'nın bir süre, Sezgin Baran Korkmaz'ın hediye ettiği Audi A8 marka aracı kullandığını öne sürmüştü.

Peker, Karaca'nın olaylar karışınca aracı Sezgin Baran Korkmaz’ın Sancaktepe’deki ilaç fabrikasına yollayıp bıraktığını iddia etmişti.

Benzinini kendi cebinden koymuş

Fotoğraf: Twitter / @korkmazkaraca31

Saygı Öztürk, KRT TV’de katıldığı canlı yayında Korkmaz Karaca ile yaptığı konuşmayı aktardı.

Öztürk, Karaca’nın Sezgin Baran Korkmaz'dan aldığı aracı 2-3 ay kullandığını kabul ettiğini söyledi. Öztürk, Karaca'nın "Ama benzinini falan kendim harcıyorum" dediğini aktardı.

Karaca'nın iddiasına göre iki aracından biri İstanbul kaza yapmış ve kullanılamaz hale gelmiş. Bu araç tamirdeyken Sezgin Baran Korkmaz'dan aldığı aracı kullanmış.

Öztürk’ün yayında dile getirdikleri şöyle 👇

Video: Twitter / @krtkulturtv

"(Sezgin Baran Korkmaz’ın araç tahsis ettiği iddiasını) Tabii ki doğruluyor. 'Ben onların araç kiraladığı şirketin, Sezgin Baran'a verdiği aracı aldım kullandım' diyor. 'Ama benzinini falan kendim kullandım, kendim harcıyorum', onu söylüyor. Yaklaşık 2-3 ay kullandığını, o süre içinde bu aracın da arıza yaptığını ve onun tamirini beklediğini söylüyor."Peker'in Karaca hakkındaki diğer iddiaları

Peker, danışmanlık adı altında birçok kuruluştan para aldığını söylediği Karaca'nın başta Sütaş firmasının sahibi olmak üzere birçok firmanın da "özel işlerini halledip rüşvet aldığını" öne sürmüştü.

Detaylar için bakınız 👇

Sedat Peker'in Hedefinde AKP'li Karaca Var: 'Sezgin Baran Korkmaz'ın Hediye Ettiği Arabayı Kullanıyordu' - onedio.com
Sedat Peker'in Hedefinde AKP'li Karaca Var: 'Sezgin Baran Korkmaz'ın Hediye Ettiği Arabayı Kullanıyordu' - onedio.com

Öte yandan CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır da Korkmaz Karaca'nın çocuklara Sezgin Baran Korkmaz’a teşekkür ettirdiği bir videoyu paylaşmıştı.👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir