Şeyh Hazretlerine Türk Halkının Derin Bağlılığını Teyit Ettik

 > -
2 dakikada okuyabilirsiniz

Şeyh Hazretlerine Türk Halkının Derin Bağlılığını Teyit Ettik

Şeyh Hazretlerine Türk Halkının Derin Bağlılığını Teyit Ettik

Loğoğlu: Şeyh hazretlerine Türk halkının derin bağlılığını teyit ettik

Loğoğlu: Şeyh hazretlerine Türk halkının derin bağlılığını teyit ettik CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, İstanbul Milletvekili Osman Korutürk Mısır'daki temasları kapsamında El Ezher Üniversitesi Şeyhi Ahmed el Tayyib'le bir araya geldi. Görüşmenin ardından açıklama yapan Faruk Loğoğlu, "Şeyh hazretlerine Türk halkının sevgisini, kendisine ve temsil ettiği kuruma olan büyük saygısını, derin sevgisini ve bağlılığını gösterdik, teyit ettik, vurguladık." dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, daha önce El Ezher şeyhini, Mısır'daki darbeye destek vermekle suçlamıştı. Osman Korutürk ise açıklamasında, Ahmed el Tayyib'in adını saygıdan ötürü zikretmedi, bunun yerine 'şeyh hazretleri' ifadesini kullandı.

Basın açıklamasında konuşan Faruk Loğoğlu, "Şeyh hazretleri, bizim yaptığımız gibi Türkiye-Mısır ilişkilerine büyük önem verdiğini defalarca vurguladı. Biz de bundan ayrıca büyük mutluluk duyduk. Çünkü biz de aynı şekilde Mısır’la ilişkilerimize büyük önem veriyoruz." dedi.

'TÜRK ÖĞRENCİLER ŞEYH HAZRETLERİNİN KORUMASI ALTINDA'

El Ezher Üniversitesi'nde binden fazla Türk öğrencinin öğrenim gördüğünü aktaran Loğoğlu, Ahmed el Tayyib'in 'öğrenciler rahat olsun, bizim korumamız altındalar' dediğini söyledi. Loğoğlu, "Biz bu görüşmeden mutlu oluyoruz çünkü şeyh hazretlerinin heyetimizi kabulü hem Mısır halkına hem Türk halkına çok önemli, çok anlamlı ve olumlu bir mesaj vermekte ve şeyh hazretleri Türkiye-Mısır ilişkilerinin geleceği bakımından da bize umut ve güç verdi." şeklinde konuştu.

'GÖRÜŞMENİN SONUÇLARINI HÜKÜMETE GÖTÜRECEĞİZ'

Türkiye-Mısır ilişkilerinin bulunduğu noktanın yeterli olmadığını, bunun iyileştirilmesi ve onarılması gerektiğini ve bunun için Mısır'da olduklarını El Ezher şeyhine aktardıklarını dile getiren Loğoğlu, şöyle devam etti: "Türkiye-Mısır ilişkileri sadece iki ülke için değil; bölge ve bütün İslam dünyası hatta küresel planda stratejik önemde bir ilişkidir. Özellikle şeyh hazretleri ile yaptığımız görüşmenin sonuçlarını Türkiye’ye ve Türk hükümeti ve halkına götüreceğiz."YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları Cihan Haber Ajansı ve Reklamcılık A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

BaşbakanCumhuriyet Halk PartisiİstanbulMısırRecep Tayyip Erdoğan
Görüş Bildir