Seyahatle Meşgul! Eski Milletvekilinin Kızı 6 Aydır İşe Gitmeden Maaş Alıyor

 > 
37bPAYLAŞIM

AKP eski Kütahya Milletvekili Hüsnü Ordu’nun kızı Sümeyra Ordu'nun sınavsız şekilde atandığı Kütahya Belediyesi'ndeki işine 6 aydır gitmeden maaş aldığı öğrenildi. Ordu'nun ayrıca internet üzerinden evcil hayvan satarak yasa dışı gelir elde ettiği aktarıldı. 

Özel kalemde işe alındı

Milyonlarca genç iş ararken, AKP Kütahya eski Milletvekili Hüsnü Ordu'nun kızı Sümeyra, sınavsız ve açıktan atamayla Kütahya Belediyesi Özel Kalemi'nde işe girdi. Ancak Sümeyra Ordu'nun işe gitmediği ortaya çıktı. Aydan aya hesabına yatan maaşını ise düzenli olarak aldığı iddia edildi.

Yasak olmasına rağmen ticaret yapıyor

Sümeyra Ordu'nun Paris'te çekilmiş fotoğrafı

Sözcü'den Ali Ekber Ertürk'ün haberine göre, Ankara'da yaşayan ve Kütahya'daki işine gitmeyen Sümeyra Ordu, hem devletten maaşını alıyor hem de kedi satarak para kazanıyor. Ordu, “sumeyracathouse” adıyla açtığı site üzerinden cins kedi ticareti yapıyor. 

Yasalara göre kamu görevlilerinin ticari kazanç elde edecek başka bir işte çalışması ise yasak.

Sümeyra Ordu'nun Instagram hesabındaki profili

Belediye Başkanı: "Doktor rapor veriyorsa ben ne diyeyim?"

Skandalı doğrulayan AKP'li Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, "Özel Kalem olarak bizde görevli. Bakanlık onayıyla alındı. Ama raporlu. Başkası o görevi yapıyor. Geliyor, rapor alıyor ve izin kullanıyor. Ankara'da TOKİ'ye naklen geçmek istiyor. Doktor rapor veriyorsa ben ne diyeyim?" dedi.

CHP Milletvekili Kasap: "Halkın vergileri gasp ediliyor"

CHP Kütahya Milletvekili Fazıl Kasap da, "Vekil kızı, 6 aydır hiç işe gelmeden, Ankara'da oturduğu yerden maaş alıyor. Bu, adaletsizliktir, hukuksuzluktur, kural tanımazlıktır. Halkın vergileri gasp ediliyor'' diye konuştu.

Gündeme gelen olay sonrası sosyal medyadan da tepkiler gecikmedi...

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir