Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Sevdiğin Yazar ve Kitaplara Göre Yaşını Tahmin Ediyoruz!

348PAYLAŞIM

Sevdiğin kitaplar, okumaya doyamadığın yazarlar, içinde kaybolduğun hikayeler, kendinle özdeşleştirdiğin kahramanlar, nefes kesen maceralar, uzaklara dalıp kendini bulduğun ya da sıklıkla ders çıkardığın satırlar... Edebiyat senin için bir tutku, aynı zamanda da hayata sarılmana sebep, vazgeçilmez bir zevk ise seni testimize alalım. Sevdiğin yazarları ve kitapları öğrenip yaşını tahmin edeceğimizi iddia ediyoruz. İnanmıyorsan çöz de sonucu birlikte görelim!

1. Bu kitaplardan kaçını okuduğunu öğrenerek başlayalım testimize.

2. Peki bunlardan kaç tanesini?

3. Rus edebiyatının bu büyük isimlerinden birini seçmeni istesek senden hangisini seçersin?

Fyodor Dostoyevski
Leo Tolstoy
Anton Çehov
Aleksandr Soljenitsin
İvan Turgenyev
Yevgeniy İvanoviç Zamyatin

4. Dostoyevski'nin bu eserleri arasında senin favorin hangisi?

5. Türkçe edebiyata bakalım biraz da. Bunların arasından kaç tanesini okudun peki?

6. Bu üç kitabın her birine 1 ile 5 arasında puan verip üçünün toplamını işaretleyebilir misin? (Okumadığın kitaba 1 puan vermelisin)

7. Bu ünlü serilerden okuyup da en beğendiğin hangisi?

Yüzüklerin Efendisi
Harry Potter
Açlık Oyunları
Buz ve Ateşin Şarkısı
Milenyum Üçlemesi
New York Üçlemesi

8. Peki bu kitapları en çok sevdiğinden en aza doğru sıralayabilir misin?

9. Bu kitabı okudun mu?

Okudum, beğendim.
Okudum, beğenmedim.
Okumadım.
Okumayı düşünüyorum.
Okumadım, okumayı da düşünmüyorum.
Adını ilk defa duydum.

10. Son soruya geldik. Bu yazarlardan kaç tanesinin bugüne kadar en az 1 kitabını okudun?

16-20 yaş aralığındasın!

Edebiyata gönül vermiş birisin. Hem de oldukça genç yaşta! Araştırmayı ve öğrenmeyi seviyorsun. İleride tam bir kitap kurdu olman için önünde hiçbir engel yok. Yaşının ve edebiyatın keyfini çıkarmaya devam et!

21-24 yaş aralığındasın!

Sen genç bir edebiyat düşkünüsün. Çocuk denilecek yaşları artık geride bırakmış, gençliğin tam da baharında, meraklı ve öğrenmeye aç bir edebiyat tutkunu. Önündeki uzun yıllar edebiyatı ile iç içe geçeceğe benziyor!

22-26 yaş aralığındasın!

Sen en güzel yaşların keyfini süren bir edebiyat tutkunusun. Okumak senin için en büyük keyiflerden birisi. Yeni şeyleri keşfetmeye de oldukça açık bir yaştasın. Bu güzel çağları edebiyat ile dolduruyor olmaktan iyisi de olamazdı herhalde. Yaşın ilerledikçe herkesin gıpta ettiği bir edebiyat gurusu olman işten bile değil!

25-29 yaş aralığındasın!

Artık orta yaşa doğru hafiften yelken açmış bir edebiyat seversin. Olabilecek en verimli çağındasın ve bu günlerini edebiyatla iç içe geçiriyor olman harika bir seçim. Önünde okumanın keyfine varacağın daha uzun günler var. İleride arkadaş çevrende edebiyat denilince ilk fikri sorulacak kişilerden biri olacağın kesin!

30-33 yaş aralığındasın!

Artık orta yaşa adım atmış bir edebiyat düşkünüsün. Okumaya meraklı olduğun için bugünkü sen haline gelmişsin. Edebiyat sana oldukça fazla şey katmış. Yaşın öğrendiklerini hayata tatbik etmek için en ideal yaş. Artık olgun ve ne istediğini bilen bir dönemdesin. Edebiyat bu konuda en büyük yol göstericin olmaya aday!

34-36 yaş aralığındasın!

Artık orta yaşın tam göbeğinde, olayları geniş bir açıdan değerlendiren, bilgisi ve görgüsü oldukça ileride birisin. Bunu da en çok edebiyata borçlusun. O seni sadece eğlendirmemiş aynı zamanda olgunlaştırmış da. Önünde hala edebiyatla içe içe geçireceğin uzun yılların var. Ondan asla vazgeçmeyeceğinden sen de eminsin. O artık senin için bir tutku!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
raskolnikov-ski

16 yasinda olup 22-26 yas araliginda cikmak...

mrbbendeiisik

16-20 dedi bu bana ama klasikler neden hayır bir tek klasikler mi var kitaplarda niye onedio da ki bütün testler klasikler üstünden hepimiz edgar allan poe ile elif şafağı birlikte okumuyoruz ki hatta birini seven diğerini sevmez çünkü oldukça farklılar testleri hazırlayanların yeterliliği tartışmaya açık

sevgbutuner

16-20 aralığı ne. 22 yasındayım ben :D

oonedioo

Aynen. Bende 22 yasındayım 16-20 aralığı dedi. :D

atilimozcelik

"21-24 yaş aralığındasın" 39 yaşındayım lan ben...

Gizli Kullanıcı

Doğru bildi :)

Görüş Bildir