Sevda Noyan'ın Makyözlükten Kitap Yazarlığına Uzanan Hayat Hikayesinden İlgi Çekici Detaylar

3.1bPAYLAŞIM

Sevda Noyan bir süre daha gündemde kalmaya devam edecek gibi...

Sosyal medyanın ve Türkiye'nin gündeminde Sevda Noyan isimli hanımın söyledikleri var. Esra Elönü'nün Ülke TV'deki "Arafta Sorular" isimli programına katılan Noyan'ın sözleri şöyleydi:

Ya bak 15 Temmuz kursağımızda kaldı. Yani yapamadık istediklerimizi. Boş bulunduk. Yani yanlış anlaşılmasın doğru anlaşılsın bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür. Onu söyleyeyim. Biz çok donanımlıyız bu konuda maddi ve manevi olarak. Biz liderimizin yanındayız. Asla yedirmeyiz. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim hala sitede var 3-5. Benim listem hazır açıkçası”

Televizyon Ekranlarında Ölüm Tehdidi: 'Listem Hazır, Darbeye Kalkan Olursa Bizim Aile 50 Kişiyi Götürür' - onedio.com
Televizyon Ekranlarında Ölüm Tehdidi: 'Listem Hazır, Darbeye Kalkan Olursa Bizim Aile 50 Kişiyi Götürür' - onedio.com

Sevda Noyan, elinde "zarar verilecek kişiler" listesi olduğunu iddia edince, kendisinin kim olduğu internette en çok aratılan konulardan biri oldu.

Sevda Noyan, tiyatrocu Engin Noyan'ın eşi. Engin Noyan, İstanbul Alman Lisesi ve Viyana Üniversitesi Felsefe Fakültesi Tiyatro Bilimi Enstitüsünde eğitimini tamamladı. Ülkemizde daha çok müzik sanatçısı olarak bilinir Engin Noyan.

Eski eşi Eser Noyan ile "Noyan&Noyan" isimli bir müzik grubu vardı Engin Noyan'ın; 90'lı yılları hatırlayanlar bu ikiliyi bileceklerdir. Ancak 2000'lerin başında Eser Noyan, eşinin bir makyözle birlikle olduğu iddiasıyla boşanma davası açtı.

Engin Noyan, bu iddiaları kesin bir dille yalanladı ancak çift yine de boşandı. Boşanmanın ardından, Ege TV'de makyözlük yapan Sevda Köse ile dünyaevine girdi Engin Noyan.

Hadi sen de gel!

Engin Noyan, Eser Hanım'la boşandıktan sonra maneviyata yönelerek yaşam şeklini değiştirdi. Bir dönem Samanyolu TV'de uzun süre programlar da yaptı.

Daha önce İzmirli Levanten Massimo Reggio ile evlenen Sevda Hanım, boşandıktan sonra uzun bir süre Reggio soyadını da kullanmaya devam etti. Ege TV'de makyöz olarak başladığı mesleğine, genel müdür asistanı olarak yükseldi. Sevda Noyan, makyözlük yaptığı zamanları kendisinin "cahiliye dönemi" olarak nitelendiriyor.

Bursa Olay Tv'de çalıştıktan sonra yerel bir radyonun da yöneticiliğini yapan Noyan, aynı zamanda Şapka isimli bir kitap da yazdı. Sevda Noyan Ülke TV'deki programda "Aktivist-Yazar" olarak yer aldı.

Sevda Noyan, tartışma yaratan sözlerinin arkasında durdu ve son olarak şöyle bir tweet attı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
toreador

akillanmaz insanlar, ama kadinin kariyeride tam fetocularin onlenemez yukselisinin guzel bir ornegi

uzun_makarna

Bunun hayatından bizene aq bariz fetöcü, tvye çıkarmak yerine sirke gönderin de gülelim cambaz gibi daldan dala atlıyor tc barbarların ve teröristlerin ülkesi değildir kimse canının istediğini öldüremez listesini kıvırıp götüne sokabilir

gunesliler

Yunan: ENişteee? // Eser noyan: Lan sus Aq. git git...!

liar

Listeyi yapman kolay olmuştur tabi. Malum hepsi tanıdık, eş dost.

ercan-gundogdu

lan bildiğin ailecek fetocular işte . darbe günü attığı twit bile dillerde . darbe muhabbeti olsaydı en başta bayrak sallayanlardan biri olacaktı kendisi. dünün fetoşçuları bugün kendilerine dokunulmasın diye reyizzz cilik oynuyorlar .

Görüş Bildir