Sevda Demirel, Cinsiyet Geçiş Sürecinde Olan Doruk Doğrusöz ile Ayrılıklarının Ardından Cinsel Hayatlarını Anlattı

379PAYLAŞIM

Ayrıldıklarını duyunca şaşırdık!

İşte Benim Stilim yarışmasından aşina olduğumuz Neslihan Doğrusöz, cinsiyet geçiş sürecini başlatarak Doruk adını almıştı. Cinsiyet geçiş sürecini başlatmasının ardından ise şarkıcı Sevda Demirel ise aşk yaşamaya başlamıştı.

Sevda Demirel geçtiğimiz günlerde gazeteci Bilal Özcan'ın YouTube kanalına konuk oldu. Doruk Doğrusöz ile ayrıldıklarını açıklayan Sevda Demirel, cinsel yaşamlarıyla ilgili de samimi açıklamalarda bulundu.

Sevda Demirel, Doruk Doğrusöz'ün "fizik olarak tam anlamıyla erkek olup olmadığı" sorusu karşısında, "Bu bir süreç, o da olacaktı. Hemen olacak bir şey değil. Heyetin onay vermesi gerekiyor. O ameliyatını yurt dışında gerçekleştirecek ancak sanırım ben olmayacağım yanında." cevabını verdi.

"Bilal Özcan'ın birbirinize sarılıp yatıyor muydunuz?" sorusu üzerine ise, "Evet biz birbirimize sarılıp, çok güzel uyuyorduk." diyen Demirel, "Doruk Doğrusöz ile aralarında bir cinsellik olup olmadığı" sorusuna ise, "Erkeklik vasıfları sadece cinsellikle gösterilen bir şey değil. Ben öyle bakmıyorum, hiç umurumda değil cinsellik. Öyle olsa beş sene yalnız olmazdım." dedi.

"Çok seksi bir tavrım olabilir ama o doğrultuda yaşamıyorum" diyen Demirel, "Doruk'ta gerçek sevgiyi buldum ve cinsellik gerçekten umurumda değil. Biz her şeyden önce çok iyi arkadaştık. Cinsellik benim için önemli olsa başka biriyle birlikte olurdum.'' diyen Demirel'in diğer açıklamaları ise şu şekilde:

''Doruk'u hiç çıplak görmedim, asla. Hiç merak da etmedim. Doruk her şeyiyle bir erkek. Ruhu, yaşamı, kokusu, horlaması..."

"Birbirimizin hayatını birbirimize aktarmaya çalıştık ama çakıştığımız noktalarda geri çekilen bir çiftiz. Çok tartıştık, çok kavga ettik... Bilinçaltımızda hep dış etkenler vardı. Dışarıdan aldığımız hiç olumlu bir şey olmadı ki biz evde nasıl mutlu olalım.''

Demirel ilişkilerinde 'kavga gürültü' olup olmadığı sorusu üzerine ise, ''Doruk bana vurmadı sadece çok sinirlendiği, bağırdığı bir anda ben onu bileklerinden tutup sakinleştirmeye çalışırken o da beni yere itti. Ben güçlü bir kadınım normalde beni itemezdi o an boşluğuma geldi. Başım ve belim yere çarptığı için büyük ağrılar yaşadım.'' cevabını verdi.

Yaşadıkları bu durumun onu öldürebileceğini söyleyen Demirel, ''Zaten daha önce de bir beyin ameliyatı olmuştum. O hareketi beni öldürebilirdi. Beynimde tümör vardı ve bu tekrarlanabilir. Beni o hareketi öldürebilirdi.'' açıklamasını yaptı.

Bunların fiziksel bir şiddete dönmesinden çekindiğini de söyleyen Demirel, ''Korktum ve ilişkinin olamayacağını anladım. Daha büyük olaylar olabilirdi. Fiziksel reaksiyonlar o ilişkide devreye girdiği anda o ilişki bitmeye mahkum. Öfke kontrolü olmadığı için bu şiddete dönebiliyordu." yorumunu yaptı.

Röportajın tamamını da buraya bırakalım:

Demirel'in biten ilişkisiyle ilgili açıklamaları böyleydi... Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emcey

"Ne dedin sennn ne dedinn sennn? Şlaaak!" Hahah. O değilde Doruk, kafa makyaj o bu erkek gibi olmuşta ucundan vücut çocuk gibi kız gibi kalmış be kardeşim mahalledeki spor salonuna yazılıyorsun acilinden haydi :p

denz-filiz

ya arkadaş bildiğin kadın bu

corpse-bride

ulen bakacagın sevda mı kaldı ya baska kadın mı yoktu

sevval-kocmar

şimdi öfke kontrolü konusunda şu açıklamayı yapmak daha doğru olur transseksüel erkekler geçiş aşamasında ve hayatının geri kalan kısmında testosteron hormonunu kullanmak zorundalar ve sürecin başında daha doğrusu ilk 9-12 ay içerisinde vücutlarında baskılanan ve hatta vücudun çok fazla tanımadığı bu hormona alışması gerekiyor bundan dolayı da öfke nöbetleri sinir krizleri ataklar ve hatta -ben tabiki kocamdan bunu görmedim- fiziksel şiddeti tetikleyebilen bir hormon bundan dolayı da çok normal karşılanması gereken bir durum tabiki şiddetin hiç bir savunulacak yönü yoktur fakat buna bazı koşullarda anlayış göstermeniz gerekebilir nasıl kadınlarda regl döneminde duygusallaşma veya ani öfke görülebiliyorsa biyolojik erkeklerde ve transseksüel erkeklerde de bu durum görülebilir sadece transseksüel erkeklerde hormonun etkisiyle daha fazla ve hormon alındıktan sonraki 1 haftada daha da sık oluyor

fakyuol

doruk bence zamanla kendini kanıtlardın yani neden sevda?

Görüş Bildir