Servetlerinin Büyüklüğünü Öğrendiğiniz Anda Küçük Dilinizi Yutacağınız Tüm Zamanların En Zengin Kadınları

4PAYLAŞIM

Bu kadar büyük servetleri hayal bile edemiyorum! 😯

Kaynak: https://money.com/10-richest-women-all-t...

10. Charlene de Carvalho-Heineken

twitter.com

Servetinin Küresel GSYİH'ye oranı:  %0.017

De Carvalho-Heineken, 1971'den 1989'a kadar dünyanın üçüncü büyük bira üreticisinin CEO'su olarak görev yapan Freddy Heineken'in tek çocuğudur. Babası 2002'de öldüğünde onun Heineken International'daki %25 hissesini miras almıştır. Heineken markasının sahibi olan Charlene de Carvalho-Heineken'in servetinin 12 milyar dolardan yüksek olduğu biliniyor.

9. Anne Cox Chambers

www.instagram.com

Servetinin Küresel GSYİH'ye oranı: %0.021

Yaptığı işler ve kariyerindeki başarısıyla tanınan Cox Chambers, Atlanta Journal-Constitution ve Palm Beach Post gibi haber kuruluşlarının sahibi olan ailesinin şirketi Cox Enterprises'un sahibi olmuştur. Kendisinin gelirinin çoğu, Amerika'nın en büyük kablolu televizyon sağlayıcılarından birine sahip olan şirketinin telekomünikasyon bölümünden gelmektedir. Geçtiğimiz yıl vefat eden başarılı iş insanı, Kasım 2015'te yönetim kurulundan istifa ederek 15.3 milyar dolarlık hissesini üç varisine dağıtmıştır.

8. Susanne Klatten

twitter.com

Servetinin Küresel GSYİH'ye oranı:  %0.024

Almanya’nın en zengin kadını olan Klatten, 17.4 milyar dolarlık servetinin çoğunu ülkenin en büyük markalarından biri olan BMW'den elde etmiştir. Klatten, BMW'nin %12.6 hissesine sahiptir. Kendisi ayrıca birçok iş girişimine yatırım yapmaktadır.

7. Yang Huiyan

twitter.com

Servetinin Küresel GSYİH'ye oranı: %0.025

Asya'nın en zengin insanlarından biri olan Huiyan, Country Garden isimli şirketin varisidir. Çok genç yaşta şirketle ilgilenmeye başlayan Huiyan, şu anda şirketin yönetim kurulu başkan yardımcısı olarak görev almaktadır.

6. Liliane Bettencourt

twitter.com

Servetinin Küresel GSYİH'ye oranı: %0.055

Body Shop ve Maybelline gibi dünyaca ünlü markaları bünyesinde bulunduran L'Oreal grubunun mirasçılarından biri olan Bettencourt şirketin ana hissedarı olmuştur. 2017 yılında vefat eden Bettencourt, 2012 yılında şirketteki pozisyonunu torununa devretmiştir.

5. Kastilyalı Isabel

Servetinin Küresel GSYİH'ye  ranı: %1
Kastilya Kraliçesi I. Isabel 15. yüzyılda yaşamıştır. Kendisi dünyanın en zengin hükümdarlarından biri olmuştur. Aragonlu Ferdinand ile evlenerek tüm İspanya üzerindeki kontrolünü sağlamlaştıran Isabel'in o zamanların en değerli mücevher ve duvar halılarına sahip olduğu söylenmektedir.

4. Büyük Katerina

twitter.com

Servetinin Küresel GSYİH'ye oranı: %5.4

18. yüzyılda Rusya'yı yöneten Büyük Katerina, değeri yaklaşık 1.5 trilyon dolara eşit olan bir servete sahip olmuştur. Rusya’nın en uzun süre hüküm süren kadını olan Katerina, o zamanların küresel GSYİH'nin %5'inden fazlası değerinde bir servete ulaşmıştır.

3. Kleopatra

twitter.com

Servetinin Küresel GSYİH'ye oranı: %2.6

Dünyanın en tanınmış kadın yöneticilerinden biri olan Kleopatra'nın güzelliği gibi serveti de dillere destan olmuştur. Mısır'ın firavunu olarak Kleopatra, buğday, papirüs ve merhemler gibi ülkenin en büyük endüstrilerinden bazılarını kontrol etmiştir. Kendisinin net servetinin 95.8 milyar dolar olduğu tahmin edilmektedir.

2. Hatşepsut

twitter.com

Servetinin Küresel GSYİH'ye oranı: %20 civarında

Hatşepsut, Mısır'ın ilk kadın firavunudur. Hatşepsut, değerinin 2 milyar dolara eş olduğu tahmin edilen altın madenlerini yönetmiştir. Los Angeles Kaliforniya Üniversitesi'nde bir Mısırbilimci olan Kara Cooney, Hatshepsut'un Mısır tarihinin en zengin kadın yöneticisi olduğunu söylemiştir.

1. İmparatoriçe Wu Zetian

www.instagram.com

Servetinin Küresel  GSYİH'ye oranı: % 22.7

Tarihin gelmiş geçmiş en zengin kadınlarından olan Wu Zeitan, 15 yıl boyunca Çin'i yönetmiştir. İmparatoriçe, hüküm sürdüğü dönem boyunca Çin'in ekonomisinin gelişmesinde büyük katkılarda bulunmuştur.

Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım...

İlginizi çekebilecek diğer içeriklere buradan ulaşabilirsiniz. 👇

Ekrandan Gözünüzü Alamayacaksınız! Kariyer Motivasyonunuzu Artıracak Birbirinden İlham Verici 15 Film - onedio.com
Ekrandan Gözünüzü Alamayacaksınız! Kariyer Motivasyonunuzu Artıracak Birbirinden İlham Verici 15 Film - onedio.com
Dünyadaki En Güçlü Kadınlardan Biri Olan Oprah Winfrey'den Can Kulağıyla Dinlenmesi Gereken Başarı Dersleri - onedio.com
Dünyadaki En Güçlü Kadınlardan Biri Olan Oprah Winfrey'den Can Kulağıyla Dinlenmesi Gereken Başarı Dersleri - onedio.com
Oyunculuklarındaki Başarıları Kadar Kazançlarıyla da Dikkat Çeken Hollywood Ünlülerini Açıklıyoruz - onedio.com
Oyunculuklarındaki Başarıları Kadar Kazançlarıyla da Dikkat Çeken Hollywood Ünlülerini Açıklıyoruz - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
youtube-gercek-oyunum

Listede bir kaç seneye Şeyma Subaşı'nı görmemiz yok mu peki :D

selot

listedeki kadınların hepsine babalarından yaa şirket kalmış yada ülke. keşke sıfırdan bişeyler kurup milyarlar elde etmiş kadınlardan yapsaydınız listeyi. böyle kadınlar geçmişte de oldu günümüzde de varlar. en basit geçmişten örnek, kraliçe ise, alın size Hürrem Sultan olabilir. babası kral değildi. kadın devşirmeden köle olarak hareme girdi sultan olarak çıktı. serveti de maşallahtı. başarı budur arkadaş.

angeliss

Ha babasından kaldı ha evlenince elde etti. Babasından kalması daha da iyi. O mantıkla Şeyma Subaşı da bir nevi Hürrem sultan. Bu mudur yani örnek

dicle-kaplan

Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım... fakir oldugumu düşünüyorum

eexorciist

bende listedeki herkes ailesinin varisi onu düşünüyorum

Görüş Bildir