Seren Serengil: `Doğanın Gücünü Gördüm`

-

Seren Serengil: `Doğanın Gücünü Gördüm`

Seren Serengil: `Doğanın Gücünü Gördüm`

Serengil, "Gorillerin vücut diliyle ilgili bir kurs gördük. Onlara dost olduğunuzu anlatmanız şart" dedi.

Televizyon kanallarına satmak için 5 kişilik ekibiyle Afrika'ya gidip belgesel çeken Seren Serengil gezi sırasında sıkça karşılarına goril çıktığını söyledi. Afrika'ya indikten sonra gorillerin vücut diliyle ilgili bir kurs gördüklerini ifade eden Serengil sözlerine şöyle devam etti: "Ormanda çekim yaparken her an karşınıza bir goril çıkabilir. O anda ne yapmanız gerektiğini bilmeniz lazım. Dost olduğunuzu anlatmanız, sizin de hayvanın hangi hareketinin hangi manaya geldiğini az çok çözmeniz gerekiyor."

SEREN SERENGİL TANZANYA'DA (FOTO-GALERİ)

DOĞANIN GÜCÜNÜ GÖRDÜM

Tanzanya'ya yaptığı yolculuğun hayata bakışına yeni bir boyut kattığını belirten ünlü şarkıcı, "Gerçek yokluğu, sefaleti ve doğanın gücünü orada gördüm" dedi. Serengil gezisiyle ilgili şu detayları verdi: "Aslanlar, filler, timsahlar, yılanlar her yerde. Otoburlar ot yiyor, etoburlar otoburları yiyor. Bir aslanın ceylanı parçaladığını gözlerimle gördüm ve çok üzüldüm. Tanzanya'ya ulaştıktan sonra bölgeye iki uçak değiştirerek ve 10 saat üstü açık ciple giderek ulaşıyorsun. Çok zor bir iş ama üstesinden gelince keyfi büyük oluyor."

Eskimolar'ın hayatını çekeceğim

Belgesel çekmeyi çok sevdiğini söyleyen Seren Serengil yeni hedefinin Kuzey Kutbu olduğunu söyledi. Serengil, "Eskimoların hayatını çekeceğim. Şimdilerle bu konuyu araştırıyorum" dedi.

ŞEBNEM ÖZCAN

Haberin Tamamı İçin:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Seren Serengil
Görüş Bildir