Serdar Akinan'ın 'Suriye'de Yağma' İddialarına Hande Fırat ve Eşinden Yanıt: 'Deli Saçması'

 > 
3PAYLAŞIM

Gazeteci Serdar Akinan'ın dün dile getirdiği 'Suriye'de yağma' iddialarıyla ilgili Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat ile eşi Murat Özvardar'dan açıklama geldi. Fırat, "Gerçekleri değiştiremezsiniz. Benim hiçbir şeyden korkum yok" derken, eşi Özvardar "Bu deli saçması iddia kendini dezenformasyonun şehvetine kaptırmış bir gazetecinin hezeyanından ibarettir" ifadesini kullandı.

Gazeteci Serdar Akinan, isim vermeden Ankara temsilcisi bir kadın gazetecinin eşinin Suriye'de fabrikaları yağmaladığını iddia etmişti.

Akinan, şu iddiaları dile getirmişti 👇

"İnanamayacağınız isimler Suriye'nin yağmalanmasında, çok ünlü bir gazetecinin eşi olduğu söyleniyor. Fabrikayı yağmalamış. Gidiyorsun, çok üst düzey bir, çok üst düzey bir adamın oğlu, PKK'nin kontrol ettiği... (Araya girilip hangi gazeteci olduğu soruluyor) Bir kadın Ankara temsilcisinin eşi, Suriye'nin yağmalanmasındaki şirketin sahibi adam ya... Bir sanayi bölgesi, insanlığa karşı suçlarda yargılanacak boyutta. Bir ülkenin bir sanayi tesisini, ya İzmit bölgesini yağmalıyorsun... Suriye'nin en önemli sanayi tesislerinin bulunduğu bölge yağmalandı. Sökülüp fabrikalar getirildi. Bu operasyonu yapan firmanın sahibinden bahsediyorum. Bunun Ankara'daki ilişkileri kim. Bunun eşi, gazeteci hanımefendi kimlerle ne kadar ilişki içinde."

Akinan'ın bahsettiği ismin Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat'ın eşi Murat Özvardar olduğu şeklinde yorumlar yapıldı. 👇

twitter.com

Bu gelişmelerin üzerine Hande Fırat ve Murat Özvardar'dan ayrı ayrı açıklama geldi. 👇

Fırat, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi 👇

Özvardar da şu açıklamayı yaptı: "Eşimin sosyal medyada hedef gösterilmesi nedeniyle iddialara cevap verme gereği duydum" 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir