Senin Siyasi Eğilimin Nedir?

 > -

Bu testte siyasi eğiliminin adını koyuyoruz. Politik görüşlerini bir başlık altında topluyoruz. Muhafazakar mısın sosyal demokrat mı? Liberal misin Sosyalist mi?

A post shared by @onediocomtest on
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mustafa-karakoc2

Sosyal Demokratsın! Verdiğin cevaplara göre sen sosyal demokratsın. Tam bir denge insanısın. Vahşi kapitalizmin evcilleştirilmesini savunuyorsun. Sana göre elbette piyasa serbest olmalı ama sıkıca denetlenmeli ve sosyal reformlarla alt sınıfların koşulları iyileştirilmeli. Ayrıca senin için toplumun temel taşlarından biri laiklik. İlle de laiklik ille de laiklik. Aksi düşünülemez bile. BU TEST OLMUŞ ARKADAŞLAR..

sude-rumeysa-sahin

Hiçbir kalıba sığmıyorsun! Doğru bildi harbi

onuregetunc

Sosyalistsin! Verdiğin cevaplara göre sen sosyalistsin. Sınıf hocam sınıf. Her şeyin başı sınıf. Dünyada bütün çatışmalar ekonomi temelli ama gel de anlat bu insanlara. Zenginliğin tüm toplumda eşit olarak dağıtılması gerektiğine inanıyorsun ve kapitalizmle mücadele senin hayat felsefen olmuş. Toplumsal mücadeleler sonunda kazanılan hakların gökten zembille indiğini sananlara çok bozuksun. Sen istemezsen mücadele etmezsen kimse sana vermez değil mi?

gurkan-caliskan1

Milliyetçisin! Verdiğin cevaplara göre sen milliyetçisin. Sana göre bu ülkenin harcında Türklük var. Türk milletinin ilerlemesi için öncelikle vatanın milletin bölünmez bütünlüğü korunmalıdır. Toplumsal ahlak Türklük bilinciyle yükselecektir. Tabii sana göre artık yeni kuşaklar Türklük bilincinden çok uzaklaştı. Aydınlar ve toplumun ileri gelenleri milliyetçi değerlerden uzaklaştı. Hatta o kadar ileri gidildi ki Türküm demek bile suç oldu değil mi?

themnlght_

Hiçbir kalıba sığmıyorsun! Verdiğin cevaplara göre seni bir kalıba sokmak pek mümkün değil. Senin için alışılagelmiş politik duruşlar biraz çağdışı. Ayrıca etiketlenmeyi de çok sevmiyorsun. Hayat sürekli akıp değişirken sen bir yere takılıp kalamıyorsun. Fikirlerimiz zaman içinde değişebiliyor ve birden fazla politik akımın sana makul gelen görüşlerini olumlu bulabiliyorsun. Özetle siyah ve beyazların insanı değilsin. Aradaki nefis tonlardan birisin :)

Görüş Bildir