Senin Ruhun İstanbul’un Hangi Yakasına Ait?

-

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul'un iki yakasının da kendine has özellikleri var. Kimileri Anadolu yakası derken kimileri Avrupa yakası diyor. Peki senin ruhun nereye ait?

1. Öncelikle şunu soralım. Yaşadığın şehirde akşam hava kararınca hayat bitiyor mu?

2. Peki aslında nerede yaşamalıydın?

3. Peki acı gerçekler: Kirada mı oturuyorsun?

4. İstanbul'un bir harfini seç şimdi de

5. Hangisini tercih edersin?

Savaşların tamamen bitmesini
Zengin olmayı

6. Peki diyelim ki Mars'a bir koloni yerleşti ve sen de kolonin yöneticisisin. Koloninde ne olmayacak?

7. Hadi şimdi de güzel bir kadın seç.

8. Şimdi de yakışıklı bir erkek!

9. Son olarak şu tweete de puanla testi bitirelim!

Avrupa Yakası!

Verdiğin cevaplara göre senin ruhun Avrupa yakasına ait! Senin hayata bakışın ortalama insandan çok farklı. Her şeyden önce senin hayatta kaybedecek hiç vaktin yok. Her anın farklı bir önemi var. Zaman adeta akan bir musluk ve sen testini doldurmaya çalışıyorsun. Her geçen gün yeni şeyler öğrenmek, yeni mekanlar keşfetmek, yeni insanlar tanımak. Ruhunun derinliklerinde yatan postmodern dönemler kaşifi sana yol gösterirken senin kendin gerçekleştirmen için sana ışık tutuyor. Hayatın sana sundukları sana asla yetmiyor. Çünkü sen bu dünyaya biraz fazla gibisin. ;)

Anadolu Yakası!

Verdiğin cevaplara göre senin ruhun Anadolu yakasına ait! Her şeyden önce şunu söylemek gerek senin için huzur çok önemli. Bu birçokları için klişe bir tabir olsa da senin için hayatın anlamı ve gerçeği. Stresli ve yoğun hayattan her zaman kaçıyorsun. O senin üstüne geldikçe sen alternatifler arıyorsun. Her zaman bir kaçış isteğiyle dolusun. Kalabalıkların oluşturduğu negatif enerji senin ruhunu boğuyor. Sen aslında büyük şehirlerin değil küçük mütevazı kasabaların insanısın. Hayatın dolu dolu yaşandığı, insanların birbirine saygılı davrandığı, hayatın anlamının para kazanmak ve kariyer olmadığı, insanların birbiriyle maskesiz iletişim kurabildiği bir dünya. Sen dostlarında bir pazar kahvaltısı tadı bıraktığın için insanların senden beklentisi de her zaman yüksek. Ve bu beklentileri hiçbir zaman boşa çıkarmıyorsun. Sen insanların hayalisin. Gerçeklere açılan kapıdan önceki son durak, umudun pırıltısı ve umutsuzluğun yok olduğu yer. Sen henüz açmamış çiçeklere düşmüş bir yağmur damlası, bir yunusun gözlerindeki ışıltı...

Onedio testlerini Facebook'ta paylaşmayı unutmayın!

Onedio Testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

FACEBOOK YORUMLARI

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
duru_ozdogan

Avrupa Yakası!

tanitim-kralligi

Anadolu Yakası

tylrswft13

anadoluuu yakasııı

katilicee

Evet Anadolu Yakası Avrupaya geçtiğim zaman depresyona giriyorum berbat.

sorrow45

Anadolu Yakası!

Başlıklar

FacebookİstanbulTercihonedio
Görüş Bildir