Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Senin Ruhun Hangi Dünya Mutfağı?

8.7bPAYLAŞIM

Günümüzde dünya mutfağı denilince akla farklı lezzetler, deneyimler geliyor. Dünya mutfağının değişik tatlarından hangisi seni yansıtıyor öğrenmek istiyorsan haydi teste!

1. Hadi başlayalım! İlk olarak kahvaltını nasıl yaparsın?

2. Peki insanlar seni nasıl tanımlıyorlar?

Nazik
Yaramaz
Sakin
Eğlenceli
Asabi
Sessiz

3. Hangi renk senin rengin?

4. Yemeğin yanında hangisini içersin?

Ayran
Şarap
Meyve Suyu
Buzlu Çay
Su
Limonata

5. Peki ya sence bir yemeğin olmazsa olmazı nedir?

Tabiki Et!
Sebze
Soğan
Zeytinyağı
Acı!
Baharat

6. Yemek yenecek en güzel yer sence hangisi?

Şık bir restoran
Salaş ama sıcak bir mekan
Yer önemli değil ya yemek olsun yeter
Ev
Çayır çimen
Gözlerden uzak keşfedilmemiş bir mekan

7. Aşağıdakilerden hangisini bıkmadan izlersin?

Muhteşem Yüzyıl
How I Met Your Mother
The Simpsons
Friends
Gossip Girl
Shameless

8. Bir sevgilinin olmazsa olmaz özelliği nedir?

9. Ve son soru hayatta vazgeçemeyeceğin şey hangisi?

Uyku
Gıybet
Aşk
Özgürlük
Huzur
Müzik

Bizden Biri: Türk Mutfağı!

Ağırsın, öyle kolay lokma değilsin. Ağırlığınla her ortamda dikkat çekiyorsun. Seni ilk görenler tanışmak için çekiniyor ama babacan/anaç tavırlarınla onları kendine hayran bırakıyorsun. Kızdığında esip gürlüyorsun, ama saman alevi gibisin içindeki iyilik seni sakinleştiriyor. İnsanlar her yardıma ihtiyaçları olduğunda sana koşuyorlar. Her türlü işi halledebilen insanlardansın. Sert gözüksen de yufka bir yüreğin var tıpkı Türk insanı gibi yardım seversin.

Kıpır Kıpırsın: Hint Mutfağı!

Enerjiksin, bu enerjin herkesi sana hayran bırakıyor. Her işi aynı anda yapmak senin göbek adın. Hem metafizikle uğraşıp hem eğlenceden geri kalmıyorsun. Spirituel güçlerinle insanları kendine bağlıyorsun. Sıkılmak diye bir kelimeyi henüz bilmiyorsun bile. Bir işten sıkılsan bile hemen kendine yapacak başka bir iş buluyorsun. İnsanları güldürmek, eğlendirmek, plan program yapmak hepsi senin görevin ancak bunlar senin için artık bir hayat tarzı bu yüzden görev olarak görmüyorsun bile. Arkadaşların dostların için grubun eğlence kaynağı sensin!

Rahat ve Doğalsın: İtalyan Mutfağı!

Rahatlığın ve doğallığınla huzur timsalisin. İnsanlar sana yaklaşmaktan çekinmiyor, içten gülümsemen ve  bütün iyimserliğinle yaklaşıyorsun insanlara. İtalyan dondurması gibi de tatlısın ayrıca pozitifliğinle herkesi etkiliyorsun. Pozitif olmak senin için bir yaşam tarzı haline gelmiş. Bu tavrından dolayı çevrende bir sürü dostun arkadaşın var, seni bir an bile bırakmayacak olan. Rahat ve doğal tavırların insanların seni üzmesini neden olabilir aman dikkat et!

Yaramazsın: Meksika Mutfağı!

Çocuk gibi bir ruhun var. Bu çocukça tarafının yanı sıra biraz da çapkınsın diyebiliriz. Kafana göre yaşamayı seviyorsun. Özgürlük senin göbek adın, kim ne der ne düşünür diye yaşamıyorsun, bizce en güzelini yapıyorsun! Hayattan zevk almayı biliyorsun arkadaşların da en çok bu özelliğini seviyorlar. Spontane yaşam denilince ilk akla gelenlerdensin.

Farklısın: Uzakdoğu Mutfağı!

Tıpkı Uzakdoğu mutfağını denemeye korkan insanlar gibi seninle yakınlaşmaya korkan insanlar var çevrende. Ancak seni tanıdıktan sonra senden vazgeçemiyorlar. Saygın kişiliğin bunun sebeplerinden sadece biri. İnsanlar sana saygı duyuyor, zekanla onları etkiliyorsun. Az ama öz dostların var hepsi de seni çok iyi tanıyor. İlk etapta içe kapanık ve soğuk gözüksen de aslında gerektiği yerde ve zamanda az ve öz konuşarak son noktayı koyanlardansın.

Sofistikesin: Fransız Mutfağı!

Herkesin hayran olduğu bir stilin ve kişiliğin var seni uzaktan görenler bu prenses tavırlar da ne diyor olabilir ama çevrendekiler senin asilliğinin farkında. Asilliğinle birçok kişiye vay be dedirtiyorsun. Aynı zamanda romantiksin de! Sevgiline yaptığın romantik sürprizlerle onun gönlünü fethediyorsun. Mükemmeliyetçisin her şey hep mükemmel gitsin istiyor bu konuda çok çaba harcıyorsun. Ama bizce kendini bu kadar heba etme zaten hayatında her şey gayet mükemmel gözüküyor. Eh sen bu kadar asil ve mükemmelken bize çok da laf düşmez (:

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
eylul-ayse-daskin

Bizden Biri: Türk Mutfağı! Bizden Biri: Türk Mutfağı! Ağırsın, öyle kolay lokma değilsin. Ağırlığınla her ortamda dikkat çekiyorsun. Seni ilk görenler tanışmak için çekiniyor ama babacan/anaç tavırlarınla onları kendine hayran bırakıyorsun. Kızdığında esip gürlüyorsun, ama saman alevi gibisin içindeki iyilik seni sakinleştiriyor. İnsanlar her yardıma ihtiyaçları olduğunda sana koşuyorlar. Her türlü işi halledebilen insanlardansın. Sert gözüksen de yufka bir yüreğin var tıpkı Türk insanı gibi yardım seversin.

natsemender

Farklısın: Uzakdoğu Mutfağı! Farklısın: Uzakdoğu Mutfağı! Tıpkı Uzakdoğu mutfağını denemeye korkan insanlar gibi seninle yakınlaşmaya korkan insanlar var çevrende. Ancak seni tanıdıktan sonra senden vazgeçemiyorlar. Saygın kişiliğin bunun sebeplerinden sadece biri. İnsanlar sana saygı duyuyor, zekanla onları etkiliyorsun. Az ama öz dostların var hepsi de seni çok iyi tanıyor. İlk etapta içe kapanık ve soğuk gözüksen de aslında gerektiği yerde ve zamanda az ve öz konuşarak son noktayı koyanlardansın. DOĞRU! Yazanların hepsi doğru olmakla birlikte, Uzakdoğu mutfağı en sevdiğim mutfaklar arasında 2. sıradadır (1.si tabii ki Türk mutfağı)

dilek-

O Türk Tutfağının görseli:D

tmct9

Enerjiksin, bu enerjin herkesi sana hayran bırakıyor. Her işi aynı anda yapmak senin göbek adın. Hem metafizikle uğraşıp hem eğlenceden geri kalmıyorsun. Spirituel güçlerinle insanları kendine bağlıyorsun. Sıkılmak diye bir kelimeyi henüz bilmiyorsun bile. Bir işten sıkılsan bile hemen kendine yapacak başka bir iş buluyorsun. İnsanları güldürmek, eğlendirmek, plan program yapmak hepsi senin görevin ancak bunlar senin için artık bir hayat tarzı bu yüzden görev olarak görmüyorsun bile. Arkadaşların dostların için grubun eğlence kaynağı sensin!

miomiolet

Aynen HİNT MUTFAĞI

Görüş Bildir