Görüş Bildir

etiket Senin Neyin Eksik?

Anasayfa > Test

Psikolojik olarak kendimizi kötü hissettiğimiz zamanlar vardır. Bu anlar genelde eksikliğini hissettiğimiz şeylerden dolayı ortaya çıkabilir. Bazen bir aşk bazen bir huzur bazen de paradır. Her ne kadar çok önemli gözükmese de aslında anlamı büyük olan detaylardır bunlar. O eksikliği derinden hissettikçe kendimizi kötü hissederiz. Peki senin neyin eksik? 

Eğer merak ediyorsan;

Haydi teste!

1. Öncelikle cinsiyetini söyleyebilir misin?

2. Şimdi de yaşını söyler misin?

3. Kafana koyduğun bir şeyi kesinlikle yapmadan bırakmayanlardan mısın?

3. Kafana koyduğun bir şeyi kesinlikle yapmadan bırakmayanlardan mısın?

4. Bunlardan hangisini yaşamak senin için daha zordur?

Yalnız kalmak
Yalnız kalmak
Başarısız olmak
Başarısız olmak
Sevdiğimi kaybetmek
Sevdiğimi kaybetmek
Aldatılmak
Aldatılmak
Ölmek
Ölmek
Hiçbiri
Hiçbiri

5. Bu görsele baktığında dikkatini çeken ilk şey hangisi oldu?

5. Bu görsele baktığında dikkatini çeken ilk şey hangisi oldu?

6. Sen öldükten sonra dünyaya bir hayvan olarak gelmek isteseydin hangisini seçerdin?

7. Geçmişteki olaylara çok fazla takılı kalır mısın?

7. Geçmişteki olaylara çok fazla takılı kalır mısın?
Evet, sürekli geçmişteki olayları düşünürüm.
Bazı şeylere takıldığım oluyor tabii.
Hayır, her zaman önüme bakarım.

8. Başkalarının düşüncelerinden çok kolay etkilenir misin?

8. Başkalarının düşüncelerinden çok kolay etkilenir misin?

9. Son olarak, istemediğin bir şey olduğunda çok fazla sinirlenip etrafındaki insanlara zarar veriyor musun?

9. Son olarak, istemediğin bir şey olduğunda çok fazla sinirlenip etrafındaki insanlara zarar veriyor musun?
Evet, genelde söylediğim şeylerden dolayı çok kalp kırıyorum.
Olaya ve kişiye göre değişir.
Hayır, genelde sakin kalmaya çalışıyorum.

Öz güvenin...

Öz güvenin...

Sen aslında bir şeyi istediğin zaman onu en iyi şekilde yerine getirebilecek bir kapasiteye sahipsin. Ama her şeyi gözünde o kadar büyütüyorsun ki sanki hiçbir şey yapamayacak ve başaramayacak gibi hissediyorsun. Bu da kendine olan öz güvenini içten içe zedeliyor. Bunun en büyük sebeplerinden biri de daha önce edindiğin kötü tecrübeler. Çünkü yaşadığın olumsuz şartların sebebini hep kendinde bulmuşsun. Sanki bütün suç kendindeymiş gibi hissediyorsun. Bu da senin yeni bir adım atmanı engelliyor. Kendini olduğundan daha düşük seviyede görüyorsun. Halbuki sen gerçekten her şeyin en mükemmelini ortaya çıkarabilecek bir insansın. Yaşadığın başarısızlıkların hiçbiri aslında senin suçun değil. Bu başarısızlıklardan ders çıkarman ve yolunu ona göre çizmen gerekiyor. Hiçbir zaman vazgeçememen ve hayallerinin peşinden tam gaz gitmen gerekiyor. Çünkü senin yapamayacağın hiçbir şey yok. Lütfen kendine haksızlık yapmayı bırak ve yarım bıraktıklarının peşinden koşmaya devam et...

Hayat enerjin...

Hayat enerjin...

Sen yaşadığın olumsuz şartlardan dolayı o kadar yorulmuş ve bıkmış durumdasın ki artık bütün enerjini kaybetmişsin. Eskiden her şeye hevesli ve meraklı yaklaşırken şimdi hiçbir şey için heyecan duymuyorsun. Her şeyi akışına bırakmışsın ve istediğin şeyler için çaba göstermiyorsun. İçinden bir şey yapmak bile gelmiyor. Kimseyle tanışmak veya görüşmek istemiyorsun. Sadece kendi halinde takılmak istiyorsun. Ne aşık olmak ne de biriyle bir ilişki içerisine girmek istiyorsun. İnsanlardan fazlasıyla soğumuşsun. Kendini her şeye kapatmışsın. İçindeki umudu resmen kaybetmişsin. Bu yüzden de biraz mutsuzsun. Çünkü eski heyecanın ve enerjin yok. Yüzündeki gülümseme bile azalmış. Bunun birçok sebebi var tabii. Ama hiçbir şey senden önemli değil. Kendine değer ver ve hak ettiklerini almaya başla. Çünkü sen mutlu olmayı her şeyden ve herkesten çok hak ediyorsun.

Paran...

Paran...

Senin ideallerin var ve bunlara ulaşmak için hem biraz kişisel çaba hem de para gerekiyor. Aslında kazandığın para sana yetiyor ama bu hayat şartlarında hiçbir şeye yetiremiyorsun. Sadece kişisel ihtiyaçlarını karşılayabiliyorsun. Sosyalleşebilmek, kendini geliştirmek ve eğlenmek için ekstra maddi güç gerekiyor. Bu pahalılıktan dolayı sen de herkes gibi yakınıyorsun. Paranın büyük bir güç olduğunun farkına vardın. Ve bu eksiklikten oldukça yakınıyorsun. Ne yaparsan yap şu anda istediğin maddi güce ulaşamıyorsun. Bunun için biraz emek ve zamana ihtiyacın var. İşte bu seni çok yoruyor. Çünkü bazı şeylerden ödün vermen gerekiyor. Her istediğine ulaşamıyorsun. Zaman zaman bu durum seni psikolojik olarak düşürse de çabalamaya devam ediyorsun. Çünkü bu hayatta senden başka kimsenin olmadığını çok iyi biliyorsun. Kendine sadece kendin yardım edebilirsin. Ama eminiz ki bu eksikliği çok kısa zamanda kapatabileceksin.

Huzurun...

Huzurun...

Sen son zamanlarda kendini o kadar huzursuz hissediyorsun ki artık hiçbir şeyden keyif almıyorsun. Yaşadığın olumsuz şartlar seni psikolojik şey etkilemiş. Onlara aşırı takılı kaldığın için kendini huzursuz hissediyorsun. Sanki bundan sonra hiçbir şey yolunda gitmeyecekmiş gibi geliyor. Sürekli kafanda kuruyorsun ve takıntı haline getiriyorsun. Sosyal ortamlarda bulunduğunda bile o anda kalamıyorsun. Geceleri düşünmekten bir türlü uyuyamıyorsun. Kafanda sürekli seni rahatsız eden şeyler var. Bunlardan kurtulmak istesen de kendine engel olamıyorsun. Sürekli sinirli ve tepkili davranışlarda bulunuyorsun. Bunu farkında olmadan yapıyor, insanların kalbini kırabiliyorsun. İçsel olarak kendini çok yorgun ve bitkin hissediyorsun. Duygu ve düşüncelerinle başa çıkmaya çalışmaktan çok yorulmuşsun. Hayatında artık huzur arıyorsun...

Samsung Data Code
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
377
93
51
42
38
28
17
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?