Senin Kişiliğini Hangi Kimyasal Hormon Belirliyor?

-

Bugün olduğumuz kişiyi, kişiliğimizi etkileyen bir sürü faktör vardır: Bunlardan biri de hormonlarımızdır! İşte bugün biz sana senin kişiliğini hangi hormonun belirlediğini söyleyeceğiz! Hazırsan hemen teste başlasana!

1. Hadi başlayalım! "Risk" kelimesini düşün, bu kelime sana bu görüntülerden hangisine daha yakın bir görüntüyü çağrıştırıyor?

2. Peki ya "ilham"? "İlham" kelimesi gözünün önüne hangisine daha yakın bir görüntü getiriyor?

3. "Tehlikeli haz" veya "suç"u anlatmak için bunlardan hangisi daha doğru sence?

4. "Gerçeklerden kaçmak" denildiğinde hangisi gibi bir görüntü aklına geliyor?

5. Peki ya "aşk"?

6. Biraz gerilelim mi? "Stres"i hangisi daha iyi anlatıyor?

7. Ve son olarak: "Kalabalık" kelimesi için hangisi daha uygun?

Dopamin!

Bize verdiğin cevaplardan anladığımız kadarıyla senin karakterini belirleyen hormon dopamin! Yani bu ne demek mi oluyor? Hemen açıklayalım: Sen hayatı daimi bir macera, adeta bir parti gibi yaşayan bir insansın. İçinde bulunduğun her anın keyfini dibine kadar çıkartıp tek bir saniyeyi bile atlamak istemiyorsun. Risk almaktan da asla korkmuyorsun, aldığın risklerin senin hayatına katılmış yeni heyecanlar olduğunu düşünüyorsun çünkü. Son derece enerjik, neşeli ve samimisin. Etrafındaki herkesi çok seviyor ve onlarla yaşayabileceğin tüm güzel anıları yaşayıp hepsini macera defterine tek tek eklemek istiyorsun. Yani sen hayatın tadını tam da olması gerektiği şekilde, çok güzel çıkarıyorsun güzel dostumuz!

Serotonin!

Bize verdiğin cevaplardan anladığımız kadarıyla senin karakterini belirleyen hormon serotonin! Yani bu ne demek mi oluyor? Hemen açıklayalım: Sen hayata karşı daima pozitif bir bakış açısına sahip, daima aklı ve mantığıyla hareket eden oldukça olgun bir insansın. İçinde bulunduğun durum ne kadar karanlık olursa olsun sakinliği elinden asla bırakmaz, bulduğun ilk umut ışığına tutunursun. Hatta o ışığı bulamazsan kendin bile yaratırsın. Diğer yandan senin sezgilerin inanılmaz kuvvetli; bizce onları dinlemekten sana hiç zarar gelmez. Sonuçta alacağın kararları mantık çerçevesine oturttuktan sonra küçük bir şansın, sezginin hiçbir zararı olmaz öyle değil mi?

Östrojen!

Bize verdiğin cevaplardan anladığımız kadarıyla senin karakterini belirleyen hormon östrojen! Yani bu ne demek mi oluyor? Hemen açıklayalım: Sen çoğu zaman kendi başına kalmayı seven, oldukça derin ve merhametli bir insansın. Bir kere sen bir karıncayı bile incitemezsin, birilerine zarar vermiş olmak senin için en büyük felaketlerden birisi. Diğer yandan kalabalıklar içinde olmaktansa kendi başına kalıp düşüncelerini dinlemeyi, dünyayı kendi başına kendi yöntemlerinle keşfetmeyi tercih ediyorsun. Yani senin içinde yaşadığın, şu anki dış dünyamızdan çok daha güzel ve tamamen sana ait olan bir dünyan var!

Testosteron!

Bize verdiğin cevaplardan anladığımız kadarıyla senin karakterini belirleyen hormon testosteron! Yani bu ne demek mi oluyor? Hemen açıklayalım: Sen büyük hırsları olan, son derece çalışkan ve analitik zekası gelişmiş bir insansın. Büyük hayallerin ve hedeflerin var senin; dahası bu hedeflere ulaşmak için de sonuna kadar inancın ve hırsın var! Asla pes etmez, istediğin neyse elde etmek için canını dişine katarak çalışırsın. Diğer yandan analitik zekan gerçekten çok gelişmiş; matematik ve mühendislik alanında gerçekten çok başarılı olabilirsin yani!

Onedio Testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bagatur-kabasakal

Östrojen imiş... Yine sonucu şaşırtmayan, doğru çıkan bir onedio testi...

culog

Dopamin:Yıllık izindeyim ve 4 gündür evden cıkmadım.Adam bana gezmeyi ve hayatı dolu dolu yaşamayı seviyorsun diyor.Küfür etse zoruma gitmez amk bu ne.

grannysmith

Hhhhhhwhahahhashsh

dreams_bonibon

Testosteron!Bize verdiğin cevaplardan anladığımız kadarıyla senin karakterini belirleyen hormon testosteron! Yani bu ne demek mi oluyor? Hemen açıklayalım: Sen büyük hırsları olan, son derece çalışkan ve analitik zekası gelişmiş bir insansın. Büyük hayallerin ve hedeflerin var senin; dahası bu hedeflere ulaşmak için de sonuna kadar inancın ve hırsın var! Asla pes etmez, istediğin neyse elde etmek için canını dişine katarak çalışırsın. Diğer yandan analitik zekan gerçekten çok gelişmiş; matematik ve mühendislik alanında gerçekten çok başarılı olabilirsin yani!

ilayda-gormus1

Dopamin! Bize verdiğin cevaplardan anladığımız kadarıyla senin karakterini belirleyen hormon dopamin! Yani bu ne demek mi oluyor? Hemen açıklayalım: Sen hayatı daimi bir macera, adeta bir parti gibi yaşayan bir insansın. İçinde bulunduğun her anın keyfini dibine kadar çıkartıp tek bir saniyeyi bile atlamak istemiyorsun. Risk almaktan da asla korkmuyorsun, aldığın risklerin senin hayatına katılmış yeni heyecanlar olduğunu düşünüyorsun çünkü. Son derece enerjik, neşeli ve samimisin. Etrafındaki herkesi çok seviyor ve onlarla yaşayabileceğin tüm güzel anıları yaşayıp hepsini macera defterine tek tek eklemek istiyorsun. Yani sen hayatın tadını tam da olması gerektiği şekilde, çok güzel çıkarıyorsun güzel dostumuz!

pepela

Testosteron! Bize verdiğin cevaplardan anladığımız kadarıyla senin karakterini belirleyen hormon testosteron! Yani bu ne demek mi oluyor? Hemen açıklayalım: Sen büyük hırsları olan, son derece çalışkan ve analitik zekası gelişmiş bir insansın. Büyük hayallerin ve hedeflerin var senin; dahası bu hedeflere ulaşmak için de sonuna kadar inancın ve hırsın var! Asla pes etmez, istediğin neyse elde etmek için canını dişine katarak çalışırsın. Diğer yandan analitik zekan gerçekten çok gelişmiş; matematik ve mühendislik alanında gerçekten çok başarılı olabilirsin yani!

elif-melisa1

ayn

Görüş Bildir