Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Senin İspanyolca İsmin Ne Olmalı?

36bPAYLAŞIM

Bu dünyaya Türkiye'de değil de, İspanya veya Latin Amerika'da gelseydin adın ne olurdu? Bunu öğrenmenin tek yolu var!

1. Cinsiyetin?

Erkek
Kadın
Rengarenk

2. Kulağına hoş gelen bir İspanyolca kelime seç!

3. Şimdi de, isminin önüne geldiğinde seni kusursuz tanımlayacak bir sıfat seç!

4. Hangi İspanyol/Latin ünlüyle evlenmek isterdin desek?

Gael Garcia Bernal
Penelope Cruz
Fernando Alonzo
Jennifer Lopez
Shakira
Enrique Iglesias
Javier Bardem
Eva Mendes
Rafael Nadal

5. İspanyolca konuşulan hangi şehirde yaşamak isterdin?

Montevideo-Uruguay
Barcelona-İspanya
Havana-Küba
Buenos Aires-Arjantin
Porto Riko-ABD
Santo Domingo-Dominik Cum.

6. Bir de bir Latin yemeği seçmeni istiyoruz! (Gözüne hoş geleni seç, sana saçma sapan bir şey yedirmeyeceğiz)

Anticuchos
Fugazza
Tamales
Choripán
Papas a la Huancaína
Ceviche
Mariquitas
Mofongo
Pastelitos de Carne

7. Peki ya, bir İspanyolca şarkı seçmeni istesek? (Şarkıları hatırlamıyorsan, hemen altta liste var, tıklayıp dinleyebilirsin!)

La Isla Bonita
Besame Mucho
El Mariachi (Desperado)
Macarena
Maria (Un Dos Tres)
Ojos Asi

8. Son soru: Söz konusu İspanyol ve Latinlerse, danssız olmaz! Bir dans türü seç!

"Alonzo" çıktı!

Senin İspanyolca ismin Alonzo olmalı. Alonzo, asil-asaletli-soylu ve planlı-programlı anlamlarına gelir. Alonzo ismi İspanyol asillerinde sıkça kullanılan bir isimdir ve senin karakterinle birebir örtüşüyor. Çünkü sen, ne yaparsan yap, ne işe girersen gir o işte mutlaka bir asalet, mutlaka bir kalite kokar. Hataların bile kalitelidir ki, gerisini sen düşün. Ayrıca aynı İspanyolca ismin gibi planlı-programlı, düzenli ve disiplinli bir kişisin, señor Alonzo!

"Leonardo" çıktı!

Senin İspanyolca ismin Leonardo olmalı. Leonardo, aslan gibi-aslan gibi güçlü, onun kadar cesaretli anlamlarına gelir ve senin kişiliğinle birebir örtüşüyor. Çünkü senin birçok özelliğinin arasında güneş gibi parlayanları: Cesaret ve güç. İnatçısın; seni kafana koyduğun bir şey geri döndürmek dünyanın en zor şeyi. Kafana koyduğun işleri yapabilecek cesaret de var. Bunun üstüne bir de çok güçlü bir karaktere sahipsin. Kısaca eğer bu dünya bir ormansa, sen bu ormanın aslanısın, señor Leonardo, kısaca Leo :)

"Ernesto" çıktı!

Senin İspanyolca ismin Ernesto olmalı. Ernesto; sağduyulu, ağırbaşlı gibi anlamlara gelir ve senin kişiliğinle birebir uyuyor. Çünkü sen tıpkı İspanyolca isminin anlamı gibi ayakları yere sağlam basan, gerçekçi ve bilge bir kişiliksin. Saçma sapan hayaller oldum olası senin ilgini çekmedi. Aslında sen, kendine göre hayalperestsin; ancak bu hayaller gerçekleştirebilirliği ölçüsünde sana hitap ediyor. Erdemlisin bir yandan da; yalan-yanlış işler sende: Bulunamadı!

"Roque" çıktı!

Senin İspanyolca ismin, Roque olmalı. Roque; uyumak, dinlenmek, uzanmak anlamlarına gelir ki, bu isim senin aylak kişiliğinle neredeyse yüzde yüz örtüşüyor. Evet, senin bu dünyadaki en önemsediğin şey: YOK (belki keyfin ve kahyası). Yapacak bir şey yok, senin karakterin böyle: Umursamaz, aylak, işsiz, tembel, üşengeç. Gittin, İspanyolcada bile kendine en uygun ismi buldun ya :)

"Milagros" çıktı!

Senin İspanyolca ismin, Milagros olmalı. Milogros, mucize anlamına gelir ve senin bol sürprizli karakterinle neredeyse birebir örtüşüyor. Evet, zor zamanlardan geçmiş olabilirsin; ama o günlerden bugünlere gelebilmen neredeyse bir mucize. Ama sen, düştüğü yerden kalkmasını iyi bilen birisin. En olmadık şeyleri oldurabilmen de cabası. Pratik zekalısın çünkü. Kısaca sürprizli bir arkadaşımızsın; insanları şaşırtmak sende otomatik portakal, Senorita :)

"Bonita" çıktı!

Senin İspanyolca ismin Bonita olmalı. Bonita; çekici, alımlı, güzel kadın anlamlarına gelir ve seninle pek tabii ki birebir örtüşüyor. Üstünde inanılmaz bir çekicilik var; artık bu konuşmandan mı, zekandan mı, yoksa duru güzelliğinden mi kaynaklanıyor bilemiyoruz. Bildiğimiz tek şey, caziben karşısında tüm erkek milletinin tereyağı misali eriyip bittiği. Ancak sen bunun farkında olmayabilirsin, ki aslında en üstün çekicilik bu saflık olsa gerek, ey güzelliğin ete kemiğe bürünmüş hali!

"Chiquita" çıktı!

Senin İspanyolca ismin Chiquita olmalı. Chiquita, küçük-tatlı kız çocuğu anlamına gelir ve senin haline, tavrına, karakterine bu kadar uygun bir isim daha olamaz. Yaşın kaç olursa olsun, ne yaşarsan yaşa sen hep küçük bir kız çocuğu olarak kalacaksın. Safsın, istesen de kötüsünü düşünemiyorsun, yalan-dolan işler de hiç sana göre değil. Bu saflığın yüzünden başına bin türlü iş gelse de, yapacak bir şey yok: Sen değişemezsin, biliyorsun kendini çünkü. Biliyor musun hep böyle kal!..

"Jade" çıktı!

Senin İspanyolca ismin Jade olmalı. Jade, İspanyolcada zümrüt-yeşim taşına verilen isimdir ve içerdiği anlamlar senin karakterine yüzde yüz uyuyor. Sen her şeyden önce yeşilin insanısın; yani bu hayatta en değer verdiğin şey doğallık. İşte tam da bu yüzden sana katıksız bir doğasever demek yerinde olur. Bunun yanında oldukça duyarlı birisin, etrafında olup bitenlere göz yummaz, bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın demezsin. Hassas, kırılgan ve duygusal bir yapının olduğunu söylemezsek zaten olmaz, Senorita :)

"Gloria" çıktı!

Senin İspanyolca ismin Gloria olmalı. Gloria, gösterişli-görkemli kadın anlamına gelir ki, senin karakterinle neredeyse tamamen örtüşüyor. Çünkü sen kraliçe gibi birisin. Görkemlisin, anlısın-şanlısın ve oldukça gösterişlisin. Bunu sadece biz değil, etrafındakiler söyleyecektir. Ayrıca senin mizacında asla 2.'lik gibi bir şey yok, daha doğrusu ikinciliği kabul etmiyorsun; ne yaparsan yap o işin en iyisini sen yapmak zorundasın. Bu da baskın ve hırslı kişiliğinden ileri geliyor, ey İspanya Kraliçesi :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nesli-recepoglu

Senin İspanyolca ismin, Milagros olmalı. Milogros, mucize anlamına gelir ve senin bol sürprizli karakterinle neredeyse birebir örtüşüyor. Evet, zor zamanlardan geçmiş olabilirsin; ama o günlerden bugünlere gelebilmen neredeyse bir mucize. Ama sen, düştüğü yerden kalkmasını iyi bilen birisin. En olmadık şeyleri oldurabilmen de cabası. Pratik zekalısın çünkü. Kısaca sürprizli bir arkadaşımızsın; insanları şaşırtmak sende otomatik portakal, Senorita :)

besim-yaren-coskunca

Gloria :D Görkemli kadın :DDD

r3alpr01905

"Milagros" çıktı! Aklıma migros geldi :D klsjfdlkjf

nilufer-aydin

"Bonita" çıktı! Senin İspanyolca ismin Bonita olmalı. Bonita; çekici, alımlı, güzel kadın anlamlarına gelir ve seninle pek tabii ki birebir örtüşüyor. Üstünde inanılmaz bir çekicilik var; artık bu konuşmandan mı, zekandan mı, yoksa duru güzelliğinden mi kaynaklanıyor bilemiyoruz. Bildiğimiz tek şey, caziben karşısında tüm erkek milletinin tereyağı misali eriyip bittiği. Ancak sen bunun farkında olmayabilirsin, ki aslında en üstün çekicilik bu saflık olsa gerek, ey güzelliğin ete kemiğe bürünmüş hali!

nurcii

Chiquita muz :)))

Görüş Bildir