Senin Görüş Yeteneğin Kaç Yaşında?

1.1bPAYLAŞIM

Renkleri ayırt edebilme yeteneğine göre sana görüşünün yaşını söyleyebileceğimizi biliyor muydun? İşte şu an tam olarak sana bunu yapacağız. Hadi hemen teste başla ve görüşünün yaşını öğren!

1. Senden hep en parlak rengi seçmeni istiyoruz. Hadi hazırsan başlayalım!

2. Kolaylarla başlayacağız. Seç bakalım en parlak rengi!

3. Devam devam, en parlak rengi istiyoruz!

4. Zorlamaya başlamadık daha, seç bakalım en parlak rengi!

5. Bu da zor değil bak, hadi devam!

6. İşte şimdi zorlamaya başladık seni, söyle bakalım en parlak renk hangisi?

7. Ne oldu? Çok mu zor geldi yoksa? Pes etmek yok ama! Hadi söyle en parlak rengi!

8. Ne dedik, pes etmek yok! Söyle bize en parlak renk hangisi?

9. Seçenekler azaldıkça sorular zorlaşıyor! Ama sen bize en parlak rengi söyleyeceksin yine de değil mi?

10. Kendine güven, en parlak renk hangisi?

11. Dikkatli bak, en parlak renk hangisi?

12. Daha da zorlaştı, dikkatli ol! En parlak rengi söyle hadi bize!

13. Hadi bak bu yine kolay, en parlağı hangisi?

14. Az kaldı, en parlak renk hangisi?

15. Son soru en zor olanı elbette! En parlak rengi söyle ve sonucunu öğren!

18 yaşında!

Sen renkleri resmen 18 yaşında gencecik biri gibi görüyorsun! O denli canlı, o denli genç ve güçlü! Gözlerin resmen en küçük ayrıntıları bile inanılmaz bir açıklık ile algılıyor ve bu sayede sen gözünden hiçbir şeyi kaçırmıyorsun. Bu sonucu aldığına göre sana son derece sağlıklı gözlere ve güçlü bir beyne sahip olduğunu söyleyebiliriz!

25 yaşında!

Senin renkleri algılama yeteneğin son derece gelişmiş. Dahası, bir resme, ortama veya bir nesneye baktığında üstün körü bakıp geçmiyorsun asla; aksine, tüm detaylarına dikkat ediyor, renklerinin tonundan tut da hareketlerine kadar inceliyorsun. Bu sayede de baktığın şeyi çok daha iyi algılıyor ve daha iyi bir şekilde odaklanıyorsun.

34 yaşında!

Anladığımız kadarıyla gözlerin renkleri ve desenleri algılamakta hiç de fena değil. Ama bu durum hep böyle gidecek gibi düşünme! Gördüğün gibi görüş yaşın 34 olmuş, yolun yarısına gelmiş yani! Bunun için kendini gerektiğinde zorla, detaylara dikkat etmeye çalış. Gözlerini ve beynini ne kadar zorlayıp alıştırma yaptırırsan o kadar dinç ve sağlıklı kalmalarını sağlarsın!

42 yaşında!

Beynin renkleri algılama açısından oldukça iyi durumda sayılır, en azından popülasyonun çoğuna kıyasla daha hızlı algıladığın kesin. Dahası, farklı tonları kolay bir şekilde analiz edebiliyorsun. Ama yine de görüş yaşının yaşlanmaya başladığını söyleyebiliriz. Bunun için etrafındaki renklere daha dikkatli bakarak kendine küçük alıştırmalar yaptırarak hem gözlerini hem de beynini dinç tutmayı sağlayabilirsin.

62 yaşında!

Renkleri az çok ayırt ediyorsun evet, ama iş çok küçük ton farklarına gelince zorlanmıyor değilsin. Kabul edelim; görüşünün yaşı oldukça ilerlemiş. Artık daha da yaşlanmasını istemiyorsan bir şeyler yapmaya başlaman lazım. Ne gibi şeyler mi? Etrafındaki nesnelerin renklerini, desenlerini, küçük detaylarını inceleyerek kendine minik egzersizler yaptırabilirsin!

87 yaşında!

Artık iş senden geçmiş, farklı bir boyuta ulaşmış. Görüş yaşın oldukça ilerlemiş. Sana bir şey ifade etmeyen renklere, nesnelere veya resimlere dikkat etmemeye başlamışsın. Senin bir şeye dikkatli bir şekilde bakmak için onunla aranda duygusal bir bağ kurman gerekiyor resmen. Bu olmayınca da etrafına bakıyor, ama etrafındakileri görmüyorsun.

Onedio Testlerini Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
melisa-luleci

18 YhA

murat-ozkan15

42 yaşında ihtiyar bir dede gibi hissediyom.

senay-eralp

Sen renkleri resmen 18 yaşında gencecik biri gibi görüyorsun! O denli canlı, o denli genç ve güçlü! Gözlerin resmen en küçük ayrıntıları bile inanılmaz bir açıklık ile algılıyor ve bu sayede sen gözünden hiçbir şeyi kaçırmıyorsun. Bu sonucu aldığına göre sana son derece sağlıklı gözlere ve güçlü bir beyne sahip olduğunu söyleyebiliriz! ohhh beee

senay-eralp

:) çok iyi :)

melisa-luleci

34 yhA

cekolok

kardeş başlığı değiştiriyorsun, yorumlar keralaka havada kalıyor sonra

Görüş Bildir