Senin Eğitim Düzeyini Tahmin Edebilecek miyiz?

 > Iq-Genel Kültür Testleri-

Elbette hepimiz bir yerlerden mezun olduk, ya da olmadık. Ama bakalım aslında eğitim düzeyin hangi seviyede kalmış?

Not: Verdiğiniz cevaplarda yeşil yanması, o şıkkın kesinlikle doğru olduğu anlamına gelmez! Ayrıca Google'lamak yok :)

1. İlk olarak basit bir soruyla başlayalım, kalp kanı pompalar. Doğru mu yanlış mı?

2. Peki H2O sana ne ifade ediyor?

3. Biraz coğrafya, hangi ülkenin nüfusu daha çok?

Amerika
Brezilya
Çin
Rusya
Türkiye
Kenya

4. Türkiye'nin en büyük yüz ölçümüne sahip ili hangisi?

Konya
İstanbul
Ankara
İzmir

5. Peki Sahra Çölü hangi kıtada bulunur?

Amerika
Afrika
Avrupa
Asya

6. Dünyadaki en uzun nehir hangisi?

Amazon Nehri
Nil Nehri
Kongo Nehri
İrtiş Nehri

7. İşte bu baya zor. Kenya'nın başkenti neresi?

8. Şimdi biraz zor bir soru var, ışık mı daha hızlı yayılır yoksa ses mi?

Ses
Işık

9. Bu biraz zorlayacak gibi seni. Rölativite kavramını kim geliştirmiştir?

Albert Einstein
Marie Curie
Stephen Hawking
Nikola Tesla

10. Bu da seni biraz zorlayabilir. "Araba Sevdası" romanının yazarı kimdir?

Ömer Seyfettin
Muallim Naci
Recaizade Mahmut Ekrem
Tevfik Fikret
Samipaşazade Sezai
Sait Faik Abasıyanık

11. Biraz da tarih bilgine bakalım, I.Dünya Savaşı hangi yılda sona ermiştir?

12. Peki hangi enstrümanın pedalları vardır?

Akordiyon
Keman
Piyano
Kontrbas

13. Hangisi doğru?

Lenin Stalin'in ardından gelir
Stalin Lenin'in ardından gelir

14. Doğru mu yanlış mı? 14. Yüzyılda Avrupa'yı karıştıran hastalık vebadır.

15. Golf ilk hangi ülkede oynanmıştır?

16. "Kavgam" kimin kitabıdır?

Fyodor Dostoyevsky
Victor Hugo
Roald Dahl
Franz Kafka
Hermann Hesse
Adolf Hitler

17. Doğru mu yanlış mı? Japonya, Pearl Harbour'a 1941 yılında saldırdı.

18. Son soru! Uzayda sesleri duyabilir miyiz?

"Doktora" çıktı!

Sen tam anlamıyla zirvedesin! Öğrenmeyi çok seviyorsun ve daha çok daha çok öğrenmek için her şeyi yapıyorsun. Öğrendikçe, kendini geliştirdikçe kendine güvenin kat kat artıyor, ayakların yere daha sağlam basıyor. Çok çalışkansın ayrıca, hırslısın, asla pes etmezsin. Zorlukların, engellerin seni bir an bile durdurmasına izin vermezsin. Aynen böyle devam et, Profesör!

"Yüksek Lisans" çıktı!

Sen bir kere çok zekisin, çok pratiksin. Her şeyin altından zekanla kalkıyorsun. Çok da bilgilisin. Aktif olarak okuyor, yazıyor, kendini sürekli geliştiriyorsun. Bulunduğun ortamlarda da insanların bir süre afallayıp düşünmelerini sağlayan son derece zekice ve zor soruları da her zaman sen sorarsın. İnsanlar sana danışmak için de sıraya giriyor. Oldukça kültürlü olduğunu da söylemeden edemeyeceğiz.

"Üniversite" çıktı!

Senin çok iyi bir iletişim becerin var bu çok açık. Oldukça sağ duyulusun. Ayrıca olaylara ve kişilere de her zaman çok pozitif yaklaşıyorsun. Planlısın, her şeyi düzgün bir plana oturtup öyle idare ediyorsun. Ama işleri aksatan bir şey olduğunda da hemen yeni bir plan yapıp yeniden düzene sokabilecek kadar esneksin de. Nerede ne yapacağını da çok iyi biliyorsun sen. Daha da ilerleyebilirsin sende bu cevher var!

"Üniversite Terk" çıktı!

Azmetmiş, çok çalışmış ve kazanmışsın, okuyorsun. Ama bırakmak neden? Galiba tam olarak istediğinin bu olmadığının farkına vardın o yüzden, ya da yoğun çalışma temposu yüzünden yoruldun. Belki de artık öğrenebileceğim her şeyi öğrendim deyip bıraktın. Bilemeyeceğiz orasını ama yapma be güzel kardeşim. Buralara kadar gelecek zeka yetenek var sende. Harcama kendini. Her zaman öğrenilmeyi bekleyen müthiş bilgiler vardır unutma. Hemen toparlan ve yoluna devam et!

"Lise" çıktı!

Senin hayal gücün çok yüksek. Sanata çok ilgilisin bunu görebiliyoruz. Bunun yanı sıra lisede de oldukça başarılı yıllar geçirdin. Ama durmak yok öyle değil mi? Öğrenmenin sonu yok. Devam et, üniversiteye git, kendini daha da geliştir. Sen bunu başarabilirsin. Ayrıca üniversite ortamı öyle bir yer ki senin sanatını yeteneklerini geliştirmen için bir sürü fırsat çıkacak orada karşına. Asla pes etme, böyle devam :)

"Lise Terk" çıktı!

Sen çok erken pes etmişsin be dostum. Aradığını mı bulamadın, yoksa başka şeylere mi yönelmek istedin anlayamadık ama bizce yapma. Kendine yazık etme. Baksana bu devirde üniversite mezunları bile zor iş bulurken sen daha liseden pes etmişsin. Ne yapacaksın ileride? Sen büyük hayalleri olan küçük bir çocuktun, pes etmek niye? Titre ve kendine gel! Önünde koca bir ömür var kendini geliştirmen için.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
meryem-koseler

doktora çıktı çoook çalışkanım

gulnur-bolat

Doktora çıktı : Sen tam anlamıyla zirvedesin! Öğrenmeyi çok seviyorsun ve daha çok daha çok öğrenmek için her şeyi yapıyorsun. Öğrendikçe, kendini geliştirdikçe kendine güvenin kat kat artıyor, ayakların yere daha sağlam basıyor. Çok çalışkansın ayrıca, hırslısın, asla pes etmezsin. Zorlukların, engellerin seni bir an bile durdurmasına izin vermezsin. Aynen böyle devam et, Profesör!Ne alaka ya ! Daha 6.sınıfım ben!İşte bu yaşta bu kadar zeka!!

herbiseyibiliyonuz

ANNEM:BU GİDİŞLE SINIFTA KALIRSIN BABAM:SENİ SANAYİYE GÖNDERECEM SEVGİLİM: MAL BU YAA Bİ BOKTAN ANLAMIYOR ONEDİO:AYNEN BÖYLE DEVAM ET PROFESÖR :D :D TEŞEKKÜRLER ONEDİO BENİ BİR TEK SEN ANLADIN :D :D

smurfs-girl

Doktora Sen tam anlamıyla zirvedesin! Öğrenmeyi çok seviyorsun ve daha çok daha çok öğrenmek için her şeyi yapıyorsun. Öğrendikçe, kendini geliştirdikçe kendine güvenin kat kat artıyor, ayakların yere daha sağlam basıyor. Çok çalışkansın ayrıca, hırslısın, asla pes etmezsin. Zorlukların, engellerin seni bir an bile durdurmasına izin vermezsin. Aynen böyle devam et, Profesör! Lise mezunuyum maleseff yanlış bildi

neva.anac

ortaokuldayim ama doktora dedi

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

GolfGoogleJaponyaet
Görüş Bildir