Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Senin Aklın Kaç Yaşında?

 > -
Abone ol

Biyolojik yaşla, akıl yaşının aynı olmadığı bir gerçek. Peki senin akıl yaşın kaç? Biyolojik yaşından büyük müsün, küçük müsün?

1. Arkadaşlarınla buluştuğunda genelde nereye gidersiniz?

Club'a
Öylesine takılırız
Yemeğe
Tiyatroya/Filme

2. Sence en iyi doğum günü hediyesi nedir?

Oyuncak
Mücevher
Kitap
Alkol
Kıyafet
Hediye Çeki

3. Sabahları en çok ne içersin?

Çay
Kahve
Portakal Suyu
Kola
Sadece Su
Ben almayayım

4. Kiminle yaşıyorsun peki?

Sevgilimle/Eşimle
Oda Arkadaşımla
Eşim + Çocuklarımla
Ailemle
Sadece Çocuklarımla
Tek Başıma

5. Aşk hayatını en iyi anlatan film hangisi?

Rüzgar Gibi Geçti
Aşk Her Yerde
50 İlk Öpücük
Şahane Hayat
Günah Şehri
Into The Wild

6. Kaç tane kredi kartın var?

Hiç
1
2
3-5
6

7. Hangi tarz filmleri daha çok seversin?

8. Akşam 10'dan sonra yemek yerken iki kere düşünür müsün?

Düşünmem
Düşünürüm

9. Yazın plajdayken, güneşten korunma yöntemin nedir?

Ben plaja gitmem
Hasır Şapka
Güneş Kremi
Şapkayı arkaya doğru takarım
Şapkayı normal takarım
Bronzlaşmayı severim

42 Yaşındasın!

Senin aklın 42 yaşında. 

Sen kaç yaşında olursan ol, hep olgun bir kişi oldun. Senin yöneticin hep mantığın oldu; olaylara, kişilere hep gerçekçi yaklaştın. Olmayacak dualara da hiçbir zaman amin demedin, yani gereksiz hayallerle hiç vakit kaybetmedin. Buna rağmen sana içi geçmiş demek de haksızlık olur. İçinde bir miktar çılgınlık da saklıdır; fakat tadında, b*kunu çıkarmıyorsun yani :)

27 Yaşındasın!

Senin aklın 27 yaşında.

Senin aklın, tam gençliğin bitip olgunluğun başladığı yaşta. İçinde büyük bir güç hissediyorsun. Hırsın/azmin oldukça yerinde ve içinde güzel şeyler başaracağına dair büyük umutlar var. Ancak her şeyi bildiğini kesinlikle iddia etmiyorsun; gidecek çok yolunun olduğunun sen de farkındasın ve aslında seni bu hayat denilen yolda, güzel bir şekilde devam ettiren de bu düşüncen. Aynen devam ;)

35 Yaşındasın!

Senin aklın 35 yaşında.

Senin aklın yolun yarısında, yani Dante gibi ortasında ömrün ve bir insanın belki de en güzel yaşında. Zekisin, olgunsun ve sofistike bir insansın. Bu koskoca dünyada nereye ait olduğunu çok iyi biliyorsun, kafanda bulanık hiçbir şey yok. Bir yandan da katı gerçekçisin, istediğin şeyi çok iyi biliyor ve o amaçta net bir biçimde devam ediyorsun. Harika bir akıl yaşı kısaca, daha fazla yaşlanmana gerek yok bizce, bu iyi ;)

17 Yaşındasın!

Senin aklın 17 yaşında.

Sen kaç yaşında olursan ol, aklın hep zinde, hep genç. Hayat senin için hala bir paket çikolata gibi ve içinden ne çıkacağını hala bilmiyorsun. İşte tam olarak bu bilinmezlik durumu, seni genç tutuyor. Hala şaşırabiliyorsun, hala duygulanabiliyor, hala heycanlanabiliyorsun. Ve şunu unutma ki, büyüdüğün zaman hayat daha güzel olmuyor. Sen büyüme ve kirlenmesin dünya yani!

12 Yaşındasın!

Senin aklın 12 yaşında.

Sen kaç yaşında olursan ol, için, aklın, ruhun çocuk senin. Bu asla kötü bir şey değil; aksine sen fazla büyüyüp ilişkilerini, hayatını, düşüncelerini çürütmemişsin. Hayata yeni başlamış gibisin, durusun, safsın ve sürekli yeni bir şeyler keşfetme peşindesin. Bizce büyüme, hep böyle kal!

21 Yaşındasın!

Senin aklın 21 yaşında.

Sen kaç yaşında olursan ol, aklın-ruhun hep genç kalmış. Maceraperestsin, eğlenceye düşkünsün, hayalci ve çılgınsın. Yerinde duran, monoton ve sıkıcı bir hayat hiç sana göre değil. Öyle bir hayatın peşinde değilsin zaten. Bir gün yaşlanırsan kalbin kurusun :)

60 Yaşındasın!

Senin aklın 60 yaşında!

Kaç yaşında olursan ol, senin aklın hep bilge oldu. Ne kadar tecrübelisin bilmiyoruz ama etrafından gördüklerinden dersler çıkartıyor, deneyim hanene yazdırıyorsun. Zaten etrafından hep yaşlı bir ruha sahip olduğunu söylerler. İşte tam da bu yüzden arkadaşlarının hayatını bilgece öğütlerinle aydınlatıyorsun. Hatta öyle ki, sana danışmadan adım atamaz hale geldiler, o derece. Son olarak bu hayattan istediğin tek bir şey var: Huzur: Fazlası fazla sana!..

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
adam-kane

ya knk doğum günü olan sorudakilerin hepsi ama hepsi uzak bana mk ben denize gitmem pek arkadaş ortamına girmem ben akıl testi yaptırmıştım 24 27 yaş arası çıkmıştı yaşım 15 düşünerek yapın şimdi ise 12 ne alaka mk

muhammet-erg

35 dedi 15 yaşındayım yaşıma göre olgunum baya

kadir-akin3

17 dedi ki hakikatende doğru

pinkdagger

Senin aklın 27 yaşında. Senin aklın, tam gençliğin bitip olgunluğun başladığı yaşta. İçinde büyük bir güç hissediyorsun. Hırsın/azmin oldukça yerinde ve içinde güzel şeyler başaracağına dair büyük umutlar var. Ancak her şeyi bildiğini kesinlikle iddia etmiyorsun; gidecek çok yolunun olduğunun sen de farkındasın ve aslında seni bu hayat denilen yolda, güzel bir şekilde devam ettiren de bu düşüncen. Aynen devam ;)

ruveyaman

kendi yaşımın 5 katı çıktı skfjsj

Görüş Bildir